English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Semerád s Ceplechou odstartovali do Britské Rally

Zařazeno : MS0912, Semerád

Petr Eliáš, 23.10.2009 07:52
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 2766x


Poslední soutěž Mistrovství světa a současně poslední podnik v rámci projektu Pirelli Stars Driver mají před sebou Martin Semerád s Bohoušem Ceplechou.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
To co se na podzim loňského roku zdálo jako nepředstavitelné a vzdálené, je teď u konce. Mluvíme o projektu Pirelli Star Driver, kde v loňském roce uspěl Martin Semerád a dostal šanci odstartovat na šesti závodech Mistrovství světa s plnou podporou profesionálního týmu s vozem Mitsubishi Lancer EVO X. Šest světových soutěží počínaje Portugalskou Rally uplynulo jako voda a Martina s Bohoušem čekají v následujících třech dnech poslední kilometry ve žlutém voze Pirelli Star Driver Teamu. "Rozhodně to byla dobrá zkušenost a kluky to posunulo o mnoho dopředu. Sami bychom se do tak rozsáhlého projektu pustit nemohli, a proto jsme i přes všechny obtíže rádi, že se Martin s Bohoušem mohli účastnit tak mimořádné akce, která v dějinách rally nemá obdoby," říkal při slavnostním ukončení úvodního ročníku Pirelli Star Driver, kterého se zúčastnil i Petter Solberg, vedoucí týmu Sherlog Racing a Martinův otec Josef Semerád.

Martin Semerád se spolujezdcem Bohuslavem Ceplechou ve čtvrtek večer přejeli přes startovní rampu Britské Rally, která současně uzavírá i Mistrovství světa a odehraje se zde bitva o titul mistra světa. Žluté Mitsubishi Lancer Martina Semeráda dnes třikrát projelo testovací rychlostní zkoušku a posádka si vyzkoušela funkčnost vozu ještě před startem do prvních šesti rychlostních zkoušek, které účastníky Britské Rally čekají v první etapě soutěže. "Kluci jedou poslední soutěž roku, kde se již loni zúčastnili seznamovacích jízd. Jejich styl rozpisu se ale za ten rok tolik změnil, že se loňské poznámky nedají použít. I tak bylo ale dobré, že věděli do čeho jdou a rozhodně jim to letos pomohlo. My s napětím očekáváme, kam týmové EVO X dojede a zda-li tentokrát technika dovolí klukům se více svézt a najet další kilometry v Mistrovství světa," říká s otázkou v hlase Josef Semerád.

Rychlostní testy první etapy Britské Rally jsou od centra soutěže z Cardiffu vzdálené více než 150 kilometrů a soutěžící tak kromě extrémně dlouhého přejezdu čeká i remote servis, kde budou moci mechanici týmu opravit jen minimum případných závad na jejich voze. Posádky tak kromě rychlosti musí zítra myslet hodně i na zacházení s vozem a jeho výdrž. "Nedovedu odhadnout jak bude naše auto fungovat. Na soutěž jako takovou se těším a cítím se dobře rozjetý z Německa, kde jsme závodili na Lausitz Rally. Víc budeme vědět v cíli první etapy," dodává Martin Semerád.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Josef Semerád opět za volantem

13.09.2012 08:09

Článek Petr Eliáš, Ostatní

Racing-Mania.cz

Martin Semerád ve Slovinsku

10.05.2012 22:30

Článek Petr Eliáš, Ostatní

Racing-Mania.cz

Martin Semerád přihlášen do PWRC

28.01.2011 13:47

Článek Petr Eliáš, WRC

Racing-Mania.cz

Semerád v Portugalsku prošel druhou etapou

27.03.2011 07:52

Článek Petr Eliáš, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Petr Semerád za řídítky a volantem [2x VIDEO]

/ Další video...