English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Semerád s Ceplechou po druhé etapě Catalunya Rally

Zařazeno : MS0911, Semerád

Petr Eliáš, 04.10.2009 08:43
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 2715x


Česká posádka Pirelli Stars Driver Teamu prožila poklidnou druhou etapu španělské rally.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Problémy první etapy španělské Movistar RACC Rally Catalunya, které prožila posádka Martin Semerád – Bohuslav Ceplecha jsou dnes zapomenuty. Na jejich Mitsubishi Lancer EVO X mechanici vyměnili zničenou převodovku a stejně jako u ostatních týmových kolegů snížili preventivně výkon motoru. To se nakonec ukázalo jako prozíravé řešení a ani Martin Semerád, ani Fin Nikkara se nepotýkal s problémy s přehříváním motoru. "Menší výkon vozu se neprojevoval až tak citelně a dařilo se nám zajíždět stabilní časy. Auto je stále ještě trochu nedotáčivé, ale s tím se momentálně nedá nic dělat. Během dne jsme neměli kromě defektu žádný vážnější technický problém, z čehož mám upřímnou radost. Už si ani nevzpomínám, kdy jsme naposledy bez problémů dokončili etapu," říká spokojený Martin Semerád.

Během šesti rychlostních zkoušek se posádka žlutého Mitsubishi prokousávala výsledkovou listinou výš a výš, ale jak uvádí jezdec, tak se celkovým pořadím ani nezabýval. "Po ztrátě z prvního dne nemá smysl řešit celkové umístění. Porovnáváme si dílčí časy s našimi kolegy, nebo s porovnatelnými auty. Během dne se nám dařilo nedělat žádné velké chyby a jeli jsme s velkou dávkou rezervy. Víc jsem také už důvěřoval rozpisu, který jsme psali až druhý den seznamovacích jízd, což bylo určitě znát," dodává Martin Semerád.

V cíli první etapy neskrýval spokojenost ani Martinův otec a manager Josef Semerád, kterého kromě bezproblémové etapy Martina s Bohoušem ve Španělsku těšil ještě úspěch jejich týmového Mitsubishi Lancer EVO IX v Čechách na Rally Jeseníky. "Na Jeseníky jsme se dohodli s Honzou Černým, že mu půjčíme naší devítku, aby si ji vyzkoušel. Podle jeho výsledku a nakonec i podle ohlasů, které od něj mám se mu to moc líbilo a já bych byl hrozně rád, když bychom mohli příští rok společně s Honzou Černým startovat v jednom teamu. Honzovi k pátému místu gratuluji," říká spokojený manager teamu Josef Semerád.

V závěrečné etapě španělské Rally Catalunya čeká na soutěžní posádky opět šest rychlostních testů, z nichž jeden vede po části trati čtvrtečního shakedovnu, což je jisté unikum. O výsledcích posádky Martin Semerád – Bohuslav Ceplecha vás budeme informovat.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Martin Semerád před startem Catalunya Rally

01.10.2009 19:21

Článek Petr Eliáš, WRC

Racing-Mania.cz

Španělské trápení Martina Semeráda

03.10.2009 09:15

Článek Petr Eliáš, WRC

Racing-Mania.cz

Josef Semerád opět za volantem

13.09.2012 08:09

Článek Petr Eliáš, Ostatní

Racing-Mania.cz

Martin Semerád ve Slovinsku

10.05.2012 22:30

Článek Petr Eliáš, Ostatní

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Petr Semerád za řídítky a volantem [2x VIDEO]

/ Další video...