English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Marcus Grönholm se představí na Pikes Peak i při Finské rally

Zařazeno : Gronholm

Zuzana Havelková, 15.07.2009 11:12
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 7601x


Marcus Grönholm závodění na hřebík tak úplně nepověsil a po ukončení kariéry továrního jezdce rally zkouší další a další motoristické disciplíny. K tomu přidává příležitostné starty v rally. Takový je jeho program i na dva prázdninové měsíce.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Grönholm bude startovat ve slavném závodě do vrchu Pikes Peak a účinkovat bude i v domácí Finské rally, ačkoli ne přesně v roli, v jaké by si jej fanoušci WRC představovali.

19. července se Marcus Grönholm poprvé v kariéře postaví na start jednoho z nejslavnějších závodů do vrchu na světě, závodu Pikes Peak, který se poprvé jel již v roce 1916. Dvojnásobný mistr světa v rally bude v závodě Pikes Peak startovat se čtyřkolkou Ford Fiesta. Na místo jeho spolujezdce usedne Timo Alanne, který má rovněž zkušenosti z mistrovství světa rally, kde působil jako navigátor Kostiho Katajamäkiho a Antona Aléna. Marcus Grönholm bude v Coloradu čelit konkurenci padesáti jezdců a ve své třídě například zkušeného vrchaře a několikanásobného vítěze Pikes Peak Nobuhira Tajima, šéfa Suzuki Sport.

Ve Finské rally (30. července – 2. srpna) je Marcus Grönholm jako její sedminásobný vítěz jednoznačně nejúspěšnějším jezdcem všech dob. Letos do Finské rally opět odstartuje, i když jen v rámci rallysprintového závodu, který se pojede při divácké rychlostní zkoušce Killeri v závěru druhého dne.

Grönholm bude ve Finsku pilotovat Mitsubishi Lancer Evo IX skupiny N a v rámci rallysprintu se poměří s padesáti jezdci. Mimo jiné i se čtyřnásobným vítězem rallysprintu Tomim Halliou, který se na start rallysprintu letos vrátí i proto, aby se pokusil dvojnásobného mistra světa v rally porazit.

Zdroj: Autosport.com

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/VW už testuje Polo R WRC pro rok 2017 [+VIDEO]

/ Další video...