English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Do Českého Krumlova s vyššími kartami

Zařazeno : Štajf

Tomáš Vaněk, 16.05.2019 09:47
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 528x


47. ročník Rallye Český Krumlov bude pro posádku týmu Racing 21 Vojtěcha Štajfa a Veroniku Havelkovou návratem do soutěžního vozu Volkswagen Polo GTI R5 v rámci třetího podniku domácího šampionátu v automobilových soutěžích.
Do Českého Krumlova s vyššími kartami
Do Českého Krumlova s vyššími kartami

Tradiční soutěž na jihu Čech přivítá o nadcházejícím víkendu téměř osmdesát dosud přihlášených posádek. Třináct z nich odstartuje s vozy specifikace R5 a k vidění budou rovněž vozy třídy WRC a S2000. Rallye Český Krumlov nabídne patnáct rychlostních zkoušek o celkové délce 160 kilometrů, přičemž během první páteční etapy absolvují posádky několik večerních měřených úseků v divácky atraktivních lokalitách.   

Vojtěch Štajf odstartuje do krumlovské soutěže v roli jezdce již po dvacáté, ale získal tu v začátcích své kariéry i cenné zkušenosti z pozice navigátora. Ve svých dosavadních startech má na zdejší trati poměrně úspěšnou bilanci. Celkem osmkrát dojel mezi deseti nejrychlejšími jezdci, přičemž v posledních třech ročnících, kdy startoval s vozem třídy R5, zde pokaždé bodoval celkově pátým místem v cíli. Podobný výsledek byl rád zopakoval, a proto věnoval přípravě na letošní ročník velkou pozornost. „Jsem rád, že jsme s Veronikou po Šumavě absolvovali ryze asfaltovou soutěž evropského šampionátu, což je dobrá příprava na Český Krumlov, i když s trochu odlišnou soutěžní technikou. Pomohlo nám to i ve vzájemné souhře při navigování. Samozřejmě neustálý přechod mezi dvěma různými vozy pro mě není ideální, ale mám zase možnost porovnávat a využívat některé poznatky z Fabie R5 při nastavení Pola GTI R5. Potěšilo mě, že v mezidobí, kdy jsme byli soutěžit na Kanárských ostrovech, analyzoval týmový inženýr Honza Kubíček poznatky a data ze Šumavy. Připravil také plán pondělního testu a musím potvrdit, že po jeho absolvování jsme se změnami v nastavení auta zase o poznání dále, což je před Krumlovem dobrá zpráva. Já mám tuhle soutěž rád a historicky se mi tu poměrně dařilo. Uvidíme, co způsobí avizované a pro Krumlov typicky proměnlivé počasí. Bylo by fajn se vyhnout loňské situaci, kdy jsme v pátek startovali ve vydatném lijáku na suchých gumách. Celkově se ale s Veronikou už moc těšíme na start. Myslím, že máme pro tuto soutěž opět vyšší karty v ruce,“ sdělil před startem soutěže jezdec Vojtěch Štajf.   

Pro Veroniku Havelkovou bude páteční start teprve druhou účastí na Rallye Český Krumlov. Přesto její dosud jediný start na této soutěži v roce 2015 znamenal úspěch v podobě třetího místa absolutně po boku Pavla Valouška jun.

47. ročník Rallye Český Krumlov odstartuje v pátek 17. května, krátce před 16. hodinou v Českých Budějovicích a končí druhý den odpoledne v Českém Krumlově.

Start na soutěži Rallye Český Krumlov o tomto víkendu bohužel neumožňuje týmu Racing 21 účast na tradiční automobilové slavnosti LEGENDY 2019, která se koná ve stejném termínu. „Je nám to samozřejmě líto, ale pokud to půjde, rádi se v budoucnu této unikátní automobilové akce opět zúčastníme,“ potvrdil Vojtěch Štajf

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Vojtěch Štajf: R5 je velkou výzvou

Vojtěch Štajf: R5 je velkou výzvou

30.03.2016 18:40

Článek Libor Hlisnikovský, Česká rally

Štajf otevřel účast v MERC druhým místem

Štajf otevřel účast v MERC druhým místem

30.04.2018 07:42

Článek Tomáš Vaněk, WRC

Racing-Mania.cz

Reprezentant Štajf se chystá na jih

12.05.2011 14:16

Článek Karel Špaček, Ostatní

Hustopeče: Štajf se chystá do vinic

Hustopeče: Štajf se chystá do vinic

16.06.2016 10:11

Článek Libor Hlisnikovský, Česká rally

Racing-Mania.cz

Štajf za polárním kruhem uspěl

30.01.2012 01:03

Článek Karel Špaček, Ostatní

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Kolomý - 2.etapa

/ Další video...