English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Jan Černý na prahu nové rallyové sezony

Zařazeno : Černý

Petr Eliáš, 14.03.2019 19:01
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 1290x


Novou sezonu v rally odstartuje Jan Černý v Rakousku na Rebenland Rally. Se Škodou Fabia R5 pak zamíří do českého šampionátu.
Jan Černý na prahu nové rallyové sezony
Jan Černý na prahu nové rallyové sezony

Jako malý návrat by se dala označit změna vozu MOGUL Racing teamu pro sezonu 2019. Jan Černý se po roce stráveném za volantem Fordu Fiesta R5 vrací do Škody Fabia R5, s níž bude v sezoně 2019 bojovat o čelní příčky v mistrovství České republiky v rally. Ještě než k tomu dojde a Jan Černý se postaví na start první domácí soutěže, kterou je již tradičně Valašská rally na konci března, tak první testovací kilometry se Škodou Fabia R5 najede v Rakousku na Rebenland Rally, kde loni obsadil druhé místo.

V sezoně 2019 je hlavním cílem MOGUL Racing teamu účast v domácích soutěžích mistrovství České republiky v rally a v plánu je účast na všech sedmi dvoudenních soutěžích. Partnerem na místě spolujezdce bude pro Honzu Černého znovu zkušený Petr Černohorský a jedinou velkou změnou tak zůstává změna soutěžního nářadí. Týmový Ford Fiesta R5 Gemini Clinic změnil po konci loňské sezony majitele a volba pro sezonu 2019 padla na osvědčenou Škodu Fabia R5, s níž má už Honza Černý dostatek zkušeností. Hlavními partnery pro tento rok zůstávají značky MOGUL, Auto Černý a Gemini Clinic.  

Jan Černý: „Návrat do Škody Fabia R5 beru před startem nové sezony jako pozitivum. I když je Ford Fiesta R5 špičkové auto, tak mému jezdeckému stylu asi více vyhovuje Fabia R5, která aktuálně představuje nejlepší dostupnou techniku kategorie R5. Uvidíme, co přinese letošní sezona, kdy se do bojů zapojí hned tři nové vozy R5. My do prvních soutěží MČR odstartujeme s pronajatou Škodou Fabia R5 od týmu Keane Motorsport. Teď se ale s Petrem plně soustředíme na start letošní sezony a chceme být připravení a dobře rozjetí. Loni se nám osvědčil start v Rakousku na Rebenland rally a o následujícím víkendu tam chceme odstartovat s cílem testovat auto a dostat se zpět do ostrého tempa. V závodním autě jsem teď neseděl skoro půl roku a věřím, že se mi po té době podaří najít volant a pedály :) S Petrem Černohorským se na novou sezonu moc těšíme a pro naše fanoušky jsme připravili nový design auta, který se, jak pevně věřím, bude líbit. Jsem moc rád, že i letos při nás stojí silní partneři jako MOGUL, oční klinika Gemini a tátova firma a prodejce vozů Peugeot Auto Černý. Hlavně díky nim můžeme závodit na té nejvyšší úrovni a za to jim moc děkuji.“

Milan Pantálek, manažer týmu Gemini Clinic: „Naše spolupráce s Honzou pokračuje dál. Koncem roku jsme naši týmovou Fiestu R5 prodali do Anglie a věřím, že od poloviny sezony budeme mít v týmu nové auto, s nímž Honza Černý s Petrem Černohorským vyrazí na české rychlostní zkoušky. Pokud by nám sezona dobře vyšla, a podařilo se zajistit dostatek finančních prostředků, tak bychom se ve druhé půlce chtěli svézt třeba i někde venku, ale teď se soustředíme hlavně na domácí závody.“

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Jan Černý na Velikonoce v zeleném Irsku

Jan Černý na Velikonoce v zeleném Irsku

17.04.2014 11:22

Článek Radka Matthey, ME

Racing-Mania.cz

Černý Kohout odstartoval na ostrovech

26.04.2013 07:51

Seriál Petr Eliáš, ME

Jan Černý prodal Fabii S2000

Jan Černý prodal Fabii S2000

08.08.2013 09:02

Článek Martin Klik, ME

Jan Černý před Valašskou rally v roli favorita

Jan Černý před Valašskou rally v roli favorita

23.03.2017 18:14

Článek MOGUL ŠKODA ACA RACING, Česká rally

Racing-Mania.cz

Černý – Kohout zazářil v Itálii

21.04.2012 20:47

Článek Petr Eliáš, ME

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Černého premiéra na bílém sněhu?

/ Další video...