English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Rover Metro GTI z Trutnova slavil další úspěch na Rally SVK Příbram 2018

Zařazeno : MMCR1807

Miroslav Krčmář, 18.10.2018 11:23
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 2161x


Tento víkend 12-14.10.2018 se konal v Příbrami předposlední závod v Mistrovství ČR v rally historických automobilů současně s rally MČR soudobých automobilů. Historici nejsou žádní loudové a často dosahují časy srovnatelné s moderními “ dvoukolkami” velkého “mistráku”.
Rover Metro GTI z Trutnova slavil další úspěch na Rally SVK Příbram 2018
Rover Metro GTI z Trutnova slavil další úspěch na Rally SVK Příbram 2018

V kategorii 5 se letos pravidelně účastní i podkrkonošský tým na anglickém voze Rover Metro GTI, které vzkřísil jako projekt historického vozu Miroslav Krčmář z Trutnova.
 
Tento závod byl důležitý pro tým z Podkrkonoší, protože při jeho zvládnutí mohl dosáhnout na titul Mistra rally historických automobilů v kategorii 5. Nikterak to neulehčil ani jezdec Libor Kotrmon, který se nečekaně přihlásil do Příbrami do stejné kategorie s “mistrovským” vozem Ford Escort Cosworth 2,0 turbo, jehož vůz disponuje pohonem 4x4 a dvojnásobným výkonem. Tentokrát měl Jindra Štolfa plné ruce práce, aby udržel krok se silnými soupeři v první etapě a nepřišel tak o možnost získat titul. Naštěstí je to tak zkušený a pořád rychlý jezdec, že se to podařilo a v druhé etapě už jen kontroloval svůj náskok na bezpečně vzdálené soupeře v kategorii, čímž si nakonec dojel se spolujezdcem Zdeňkem Hawlem pro třetí místo absolutně, třetí místo v kategorii a první místo ve třídě. Po součtu všech bodů to předběžně vypadá po předposledním závodě na titul Mistra MČR HA, ale to musí nejprve potvrdit FAS.
   
Závěrem by se slušelo poděkovat celému týmu, který se skládá od začátku z bývalého továrního jezdce Jindřicha Štolfy, spolujezdce Zdeňka Hawla (odpovědný za finance na závody), spolujezdce Miroslava Krčmáře (odpovědný za tento projekt) a mechaniků, Přemysla Janovského (karoserie, zadní náprava), Tomáše Juřeny ( přední náprava, převodovka), Jaromíra Juřeny (příslušenství motoru). Za motor byl odpovědný stavitel motorů Jaroslav Kouřil a za celkovou přípravu vozu na každý závod byl odpovědný Jindřich Štolfa a Miroslav Krčmář. Není bez zajímavosti, že vůz dojel všechny závody, kromě Rally Český Krumlov, kde v druhé etapě odstoupila posádka na banální závadu, vypadlé gufero převodovky.
   
Rover Metro GTI je původně homologovaný pro skupinu A a N, disponuje 146-156 koňskými silami a váží bez bezpečnostní výbavy 840-857 kg. Zrychlení se pohybuje okolo 6,4-6,7 sekundy na 100km/h a jedná se původně o rallyový speciál z období 1991-1994, kdy se pravidelně účastnil britského národního šampionátu a mezinárodního šampionátu DUNLOP ROVER METRO GTI CUP. Mezi nejznámější jezdce, kteří se objevili za volantem tohoto vozu patří bez pochyby Tony Pond.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rally Příbram o týden déle

Rally Příbram o týden déle

24.05.2018 14:06

Článek Honza Froněk, Česká rally

K úplné spokojenosti ještě krůček chybí

K úplné spokojenosti ještě krůček chybí

18.10.2018 14:36

Článek TZ-Vančík Motorsport, Česká rally

Příbramská nárazníková sklizeň

Příbramská nárazníková sklizeň

22.10.2018 09:12

Článek Jiří Dokulil, Česká rally

 Do třetice bronzová Příbram

Do třetice bronzová Příbram

18.10.2018 11:22

Článek Tomáš Vaněk, Česká rally

EuroOil-invelt team v Příbrami zvítězil

EuroOil-invelt team v Příbrami zvítězil

18.10.2018 11:27

Článek Václav Pech Media, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Rally očima navigátorky

/ Další video...