English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Uzávěrka přihlášek Hustopečí míří do finiše

Zařazeno : MMCR1804

Tomáš Plachý, 04.06.2018 23:39
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 3631x


V úterý 5. června o půlnoci se uzavře příjem přihlášek na 14. ročník AGROTEC PETRONAS rally 2018, který se uskuteční 15. – 16. června v okolí Hustopečí. Aktuální seznam čítá 14 vozů specifikace R5, dva speciály Super 2000 a dva vozy WRC.
Uzávěrka přihlášek Hustopečí míří do finiše
Uzávěrka přihlášek Hustopečí míří do finiše

V seznam startujících nechybí špička českého i slovenského šampionátu. Na startu AGROTEC PETRONAS rally tak s jistotou nebudou chybět známá jména jako Jan Kopecký, Václav Pech, Filip Mareš, Miroslav Jakeš či Martin Vlček, ze slovenské strany pak Grzegorz Grzyb, Martin Koči, Jaroslav Melichárek, Vlastimil Majerčák či Peter Gavlák. Speciál Ford Focus WRC představí Jan Dohnal, Škodu Fabii WRC pak Tomáš Kukučka.

Zajímavou konfrontaci slibuje i produkční kategorie. Po pouze se na české tratě vrací Martin Březík, kterému budou chtít sekundovat další produkční lancery Martina Šikla, Lukáše Matěny, Jana Jelínka, Jaroslava Pešla či Jakuba Čapky. Kvalitní produkční vozy však přiveze do Hustopečí i početná slovenská skupina. Hlavním tahákem bude Jozef Béreš jr. s Mitsubishi Lancer Evo IX, zajímavou podívanou slibují imprezy bratří Lapdavských a Tomáše Konečného.

Bohužel kategorie „dvoukolek“ přišla o aktuálního lídra šampionátu. Lumír Firla se totiž dlouhodobě zotavuje s civilní nehody na motocyklu a v Hustopečích bude s jistotou chybět. Jeho pozici tak budou chtít zaujmout Julian Wagner, Jan Talaš, René Dohnal, Michal Horák a Robert Hordossy. Ze Slovenska jistě zamíchají kartami klasifikace vozů s jednou poháněnou nápravou loňský šampión RSS a aktuální vedoucí muž slovenského šampionátu ve „dvoukolkách“ Egon Smékal a jeho tradiční rival Martin Kysucký.

Na domácích tratích nebude chybět v kategorii R-GT ani unikátní Abarth 124 Rally hustopečského Martina Rady, stejně jako plejáda atraktivních vozů Porsche 997 GT3.
 
Kromě české a slovenské špičky soudobých vozů pořadatelé očekávají i posádky historických vozů a tzv. „pohárových tříd“ 14-18. Historici se mohou do závodu přihlásit v rámci slovenského šampionátu. K tomu mohou využít elektronickou přihlášku, prostřednictvím odkazu www.sams-asn.sk/prihlaska (tento odkaz platí i pro posádky MSR v rally).

V rámci Poháru pořadatele se budou moci závodu zúčastnit vozidla tříd 14, 15, 16, 17 a 18 dle kapitoly „F“ NSŘ článku 2.2. Bezpečnostní výbava jezdců musí odpovídat předpisům pro bezpečnostní výbavu posádek pro danou třídu dle SPR a NSŘ.

Více informací k soutěži bude postupně zveřejněno na oficiální stránce www.agrotecrally.cz, řada novinek bude dostupná i na facebookovém profilu Agrotec rally Hustopeče.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rally Bohemia letos s řadou novinek

Rally Bohemia letos s řadou novinek

21.02.2018 19:22

Článek Aleš Holakovský, Česká rally

Starovická rychlostka poprvé za tmy

Starovická rychlostka poprvé za tmy

30.04.2018 15:25

Článek Tomáš Plachý, Česká rally

XTG ADAM Cup pokračuje mezi vinohrady

XTG ADAM Cup pokračuje mezi vinohrady

14.06.2018 16:53

Článek Tomáš Plachý, Česká rally

AGROTEC PETRONAS rally 2018 na ČT Sport

AGROTEC PETRONAS rally 2018 na ČT Sport

14.06.2018 17:10

Článek Tomáš Plachý, Česká rally

Bohemka bez Lukyanuka

Bohemka bez Lukyanuka

21.06.2018 13:23

Článek Marek Toman, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Dakar 2017: 11.etapa [AKTUALIZUJEME]

/ Další video...