English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Červen a hustopečská rally je synonymem

Zařazeno : MMCR1804

Tomáš Plachý, 15.04.2018 20:13
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 3242x


Možná trochu komplikovaněji než v minulých letech, ale jinak ve stále stejném standardu pracuje pořadatelský tým AGROTEC PETRONAS Syntium rally na přípravách letošního čtrnáctého ročníku. Ten se v okolí Hustopečí uskuteční ve dnech 15. – 16. června 2017.
Červen a hustopečská rally je synonymem
Červen a hustopečská rally je synonymem

Tahákem „rally mezi vinicemi“ bude opětovné zařazení soutěže do českého i slovenského šampionátu.

Nad oběma národními šampionáty bude podruhé v řadě čnít zápočet soutěže do mezinárodního kalendáře Mistrovství FIA zóny střední Evropa (www.cez-motorsport.com). Letošní kalendář obsahuje třináct soutěží ve střední a jihovýchodní Evropě. Hustopečská rally bude šestým podnikem tohoto seriálu. Agrotec rally je tím pádem v nejlepší společnosti, když v tomto šampionátu najdeme prestižní soutěže v Rakousku, Maďarsku, Slovensku, Polsku, Chorvatsku, Srbsku, Slovinsku, Bosně a Hercegovině a Itálii.

Kvalitní startovní listinu však specifické asfalto-šotolinové soutěže zajistí spíše účastníci českého a slovenského mistrovství. V Česku bude AGROTEC PETRONAS Syntium rally čtvrtým podnikem sezony, na Slovensku třetím za Prešovem a Tatrami. Účastníci mistrovství Slovenska se v Hustopečích objeví potřetí v řadě, soutěž bude započítávána i do MSR v rally historických automobilů. Této skutečnosti budou moci opět využít i české posádky, disponující historickými vozy, které se tak budou moci na soutěž přihlásit.

„Jsme rádi, že se nám podařilo zachovat všechny zápočty soutěže. Potřetí v řadě tak dojde na zajímavou konfrontaci české a slovenské rally scény a doufejme, že se na startu objeví i nějaký další atraktivní soutěžní jezdec ze zahraničí. Naší prioritou je opět postavit velmi kompaktní trať, ve stylu posledních let. Očekáváme kolem 150 km rychlostek, s přejezdy nějakých 330 kilometrů,“ naznačuje šéf organizačního týmu Martin Rada.

„Přece jen jsme měli s přípravou trati více komplikací než obvykle. Podoba se několikrát měnila, protože v termínu soutěže jsou naplánovány rozsáhlé uzavírky silnic, kterým jsme se museli přizpůsobit. Aktuálně jsme řídícímu orgánu zaslali Zvláštní ustanovení, v nejbližších dnech proběhne schválení trati. Ta vychází co nejvíce z loňské podoby, kdy jsme se snažili každý den zachovat koncept tří zkoušek dvakrát,“ doplnil ředitel Rudolf Kouřil.

Z programu AGROTEC PETRONAS Syntium rally můžeme zmínit, že ve dnech 14. – 15. června se uskuteční seznamovací jízdy, po technické a administrativní přejímce si budou moci posádky naposledy vyzkoušet závodní vozy na testovací zkoušce. Její podoba se nemění, opět to bude na části Starovické okruhové zkoušky (pátek 15. června, 12:30 – 16:00 hod.). V posledních letech se osvědčil i servisní prostor v areálu společnosti MOSS logistics, na Bratislavské ulici v Hustopečích.

Více informací k soutěži bude postupně zveřejněno na oficiální stránce www.agrotecrally.cz, řada novinek bude dostupná i na facebookovém profilu Agrotec rally Hustopeče.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rally Bohemia letos s řadou novinek

Rally Bohemia letos s řadou novinek

21.02.2018 19:22

Článek Aleš Holakovský, Česká rally

Starovická rychlostka poprvé za tmy

Starovická rychlostka poprvé za tmy

30.04.2018 15:25

Článek Tomáš Plachý, Česká rally

XTG ADAM Cup pokračuje mezi vinohrady

XTG ADAM Cup pokračuje mezi vinohrady

14.06.2018 16:53

Článek Tomáš Plachý, Česká rally

AGROTEC PETRONAS rally 2018 na ČT Sport

AGROTEC PETRONAS rally 2018 na ČT Sport

14.06.2018 17:10

Článek Tomáš Plachý, Česká rally

Bohemka bez Lukyanuka

Bohemka bez Lukyanuka

21.06.2018 13:23

Článek Marek Toman, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Grönholmova nehoda

/ Další video...