English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

ŠKODA Motorsport s Kopeckým a Veibym jsou skvěle připraveni na 10 000 zatáček Korsické rally

Zařazeno : MS1804, Kopecký, Veiby

Škoda Motorsport, 29.03.2018 16:19
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 4274x


Vůbec poprvé v letošní sezóně mistrovství světa budou ve Francouzské rally na Korsice (5.–8. dubna 2018) tovární posádky ŠKODA Motorsport ve složení Jan Kopecký/Pavel Dresler (CZ/CZ) a Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermoen (N/N) bojovat výhradně na asfaltovém povrchu.
ŠKODA Motorsport s Kopeckým a Veibym jsou skvěle připraveni na 10 000 zatáček Korsické rally
ŠKODA Motorsport s Kopeckým a Veibym jsou skvěle připraveni na 10 000 zatáček Korsické rally

Posádky i jejich stroje jsou v kategorii WRC 2 skvěle připravené pro soutěž označovanou jako „Rally 10 000 zatáček“. Zatímco Kopecký i Veiby úspěšně zdokonalovali svůj asfaltový jízdní styl během nedávné Valašské rally, která je součástí mistrovství České republiky, ŠKODA FABIA R5 dostala upravený motor s větším výkonem a točivým momentem poskytujícím více dynamiky.

Jan Kopecký se spolujezdcem Pavlem Dreslerem se již velmi těší na cestu na ostrov ve Středozemním moři. „Na Korsice jsem v roce 2016 v kategorii WRC 2 skončil na druhém místě. Stejného umístění jsem dosáhl také v sezónách 2011, 2012 a 2013. V minulém roce mě potkaly potíže s posilovačem řízení, které mi zabránily dostat se na stupně vítězů. Letos si budu chtít spravit chuť za loňské nepříjemnosti,“ řekl Kopecký s úsměvem. Před Korsickou rally Tour de Corse měl český šampión speciální asfaltový trénink v podobě dominantního vítězství s vozem ŠKODA FABIA R5 ve Valašské rally, která byla prvním kolem mistrovství České republiky 2018. Vítězstvím v Korsické rally se po triumfu v úvodní Rally Monte Carlo může Kopecký dostat na první místo v průběžném celkovém hodnocení kategorie WRC 2 mistrovství světa.

Na Valašské rally se na první asfaltovou soutěž mistrovství světa připravovala také druhá tovární posádka – Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermoen. „O loňské Korsické rally jsem nejel na asfaltu, takže česká soutěž pro mě byla vítanou zkušeností, která mi umožnila zažít vůz ŠKODA FABIA R5 v těchto podmínkách. Po pátém místě v roce 2017 bych chtěl na Korsice dosáhnout i letos dalšího dobrého výsledku,“ řekl O.C. Veiby.

Na ostrov ve Středozemním moři nevyrážejí dokonale připravené pouze posádky, ale také vozy ŠKODA FABIA R5. Pro zajištění pokračování vítězného tažení tým ŠKODA Motorsport zdokonalil aktuálně nejúspěšnější soutěžní vůz své kategorie. Šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek vysvětluje provedené změny: „V minulosti se naše práce na vývoji vozu ŠKODA FABIA R5 zaměřovala na spolehlivost. Výsledkem bylo to, že dosud žádný z továrních vozů nemusel odstoupit kvůli technické závadě. Zásluhou naší přímé účasti v mistrovství světa máme dostatek zkušeností pro neustálé zdokonalování a udržování vozu FABIA v pozici nejlepšího vozu své kategorie. V sezóně 2018 stojíme proti novým vozům R5 našich konkurentů. Výsledkem našeho vývoje je kit nabízený našim zákazníkům, který přináší zvýšení výkonu a točivého momentu motoru, stejně jako zlepšení průběhu točivého momentu a zrychlení jeho reakcí. Právě na Korsické rally budou Jan i O.C. využívat nové motory s výkonem posíleným o 9 koňských sil.“ Francouzská rally na Korsice má pouze dvanáct měřených rychlostních zkoušek, které jsou známé nejen svojí délkou, ale i tím, že žádná rovinka není delší než 50 metrů. Celková délka měřených úseků činí 333 kilometrů. I když nikdo skutečný počet zatáček Korsické rally nespočítal, organizátoři ji nazývají „Rally 10 000 zatáček“. Předposlední nedělní rychlostní zkouška Vero – Sarrola – Carcopino dostane posádky i jejich vozy na skutečnou hranici možností, nepřetržitá sekvence zatáček bude dlouhá 55 kilometrů. Vítěz bude znám v neděli v 15 hodin na náměstí Diamant (Place du Diamant) v hlavním městě ostrova Ajaccio.

Věděli jste, že...
...v letech 1973 až 2008 byla Korsická rally ve francouzském kole mistrovství světa několikrát nahrazena Alsaskou rally?

...v letech 2011 a 2012 byla Korsická rally součástí Intercontinental Rally Championship (IRC) a v letech 2013 a 2014 mistrovství Evropy?

…v roce 2015 se Korsická rally vrátila do kalendáře mistrovství světa, stejně jako legendární Rally Monte Carlo, s níž představuje nejtradičnější soutěž mistrovství světa?

...v letech 2011, 2012 a 2013 dojel Jan Kopecký ve své kategorii s vozem ŠKODA FABIA S2000 na druhém místě a tento úspěch zopakoval s vozem ŠKODA FABIA R5 v roce 2016?

…nejdelší rychlostní zkouška měří 55 kilometrů, jedna z nejkratších má na délku přibližně 16 kilometrů a obě se jedou závěrečný den soutěže?


/ Zpět na přehled článků

/Související články

Ole Christian Veiby opouští Škoda Motorsport

Ole Christian Veiby opouští Škoda Motorsport

21.09.2018 14:33

Článek Škoda Motorsport, WRC

Kopecký a Veiby budou bojovat o vítězství

Kopecký a Veiby budou bojovat o vítězství

04.06.2018 19:08

Článek Škoda Motorsport, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Vodafone Rally de Portugal 2008 - Jan Kopecký - SS1

/ Další video...