English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Finále na kávových plantážích

Zařazeno : Veiby, Gill

Škoda Motorsport, 21.11.2017 16:39
Tisknout článek
Kategorie : Ostatní; zobrazeno : 2926x


Letošní ročník FIA Asijsko-pacifického šampionátu (APRC) je jedním z nejvíce vzrušujících za několik posledních minulých let. Úřadující šampión Gaurav Gill se spolujezdcem Stéphanem Prévotem (IND/B) bojují se svými týmovými kolegy Ole Christianem Veibym a Stigem Rune Skjærmoenem z Norska.
Finále na kávových plantážích
Finále na kávových plantážích

Zatímco Gill triumfoval na Novém Zélandu a v Japonsku, Veiby zvítězil v Austrálii a Malajsii. Během nadcházející Indické rally (24. 11.–26. 11. 2017) mohou obě posádky získat jezdecký titul šampionátu APRC.

„Opravdu se těším na tuto vzrušující rally a sportovní soutěž. Nemáme určené týmové pořadí, Gaurav i Ole Christian pojedou v Indii o vítězství a ten kdo vyhraje, získá i titul,“ zdůrazňuje šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek.

Veiby musí získat o sedm bodů více než Gill, který je aktuálně ve vedení. Bez ohledu na výsledek Indické rally zaznamenala ŠKODA v prestižním FIA Asijsko-pacifickém šampionátu bezprecedentní úspěchy. Od roku 2012 každý mistr tohoto šampionátu řídil vůz ŠKODA. V prvních třech letech to byl model ŠKODA FABIA S2000 s atmosféricky plněným motorem, druhý hattrick si připsala česká značka s nejúspěšnějším rallyovým speciálem své kategorie – přeplňovaným modelem ŠKODA FABIA R5.

Obě posádky týmu MRF ŠKODA se mohou spolehnout na dvojici stejně dokonale připravených a zcela spolehlivých vozů ŠKODA FABIA R5. Obhajující šampión Gaurav Gill z Indie má výhodu v tom, že zná na své domácí půdě rychlostní zkoušky, nicméně za volantem vozu ŠKODA FABIA R5 seděl naposled v polovině září během Japonské rally. Nováček Ole Christian Veiby mezitím na šotolinových tratích rychlostních zkoušek rally ve Španělsku a Velké Británii absolvoval mnoho kilometrů, v Indii však nikdy před tím nebyl.

Indickou rally organizuje Motor Sport Club Chikmagalur, založený v roce 1980, který je jedním z nejstarších a nejprestižnějších automobilových klubů v Indii. V roce 2015, po jedenáctileté přestávce, se Indie vrátila do FIA Asijsko-pacifického šampionátu (APRC).

Coffee Day Rally of India (24. 11. až 26. 11. 2017) se pojede na úzkých a náročných šotolinových cestách na kávových plantážích v okolí města Chikmagalur na jihozápadě Indie. Rally s délkou 225,42 kilometru bude rozdělena na 17 rychlostních zkoušek. Soutěž začne v pátek (24. listopadu) odpoledne ve škole v Amber Valley spektakulární speciální zkouškou. Očekává se, že ji navštíví deset tisíc nadšených fanoušků, jako tomu bylo v minulém roce. Vítěz Indické rally protne pomyslnou cílovou pásku v neděli kolem 15. hodiny na pozemcích Coffee Day Global v Chikmagaluru.

Průběžné pořadí FIA APRC po čtyřech kolech (jedno kolo zrušené)
1. Gill (IND), ŠKODA, 136 bodů
2. Veiby (N), ŠKODA, 130 bodů
3. Blomberg (S), Mitsubishi, 92 bodů
4. Ketomaa (FIN), Mitsubishi, 56 bodů

Průběžné pořadí FIA APRC hodnocení výrobců po čtyřech kolech (jedno kolo zrušené)
1. ŠKODA, 156 bodů
2. Mitsubishi, 104 bodů
3. Subaru, 79 bodů

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Finále na kávových plantážích

Finále na kávových plantážích

21.11.2017 16:39

Článek Škoda Motorsport, Ostatní

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/M-Sport zveřejnil náhled designu pro rok 2017 [FOTO+VIDEO]

/ Další video...