English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Náročnou první etapu vyhrál favorizovaný Jan Kopecký

Zařazeno : ME1706, Kopecký

Roman Ordelt, 26.08.2017 23:22
Tisknout článek
Kategorie : ME; zobrazeno : 2361x


Úřadující český šampion Jan Kopecký (Škoda Fabia R5) má po úvodní etapě 47. ročníku Barum Czech Rally Zlín 2017 nejblíže k prvenství. Tovární jezdec týmu Škoda Motorsport hájí vedoucí pozici před druhým Alexejem Lukjaňukem z Ruska (Ford Fiesta R5), který ztrácí 16,6 vteřiny.
Náročnou první etapu vyhrál favorizovaný Jan Kopecký
Náročnou první etapu vyhrál favorizovaný Jan Kopecký

Třetí místo patří po devíti testech Václavu Pechovi (Ford Fiesta R5). O vítězi se rozhodne v nedělní druhé etapě, která je složená ze šesti rychlostních zkoušek na třech úsecích.

Pětinásobný vítěz zlínské rally a pětinásobný český šampion Kopecký ovládl pět z osmi sobotních rychlostních zkoušek a včetně páteční divácké Super RZ v má na kontě už šest dílčích prvenství. "Dnes to byl velký souboj, ale auto fungovalo dobře. Trochu se pereme s gripem na přední nápravě, jinak byl dnešek velmi dobrý," uvedl pětatřicetiletý Kopecký, který v sobotu pouze třikrát našel přemožitele. Tím byl pokaždé Lukjaňuk. Člen týmu Russian Performance Motorsport se během soboty přiblížil Kopeckému na nejtěsnější rozdíl 0,3 vteřiny, ale odpoledne chyboval a ztratil. Kromě toho řešil technické problémy s posilovačem řízení, které jeho odstup ještě navýšily. "Byl to skvělý den, jenže jsme měli pár problémů a udělali několik chyb," poznamenal šestatřicetiletý Lukjaňuk.

Štěstí nepřálo ani Francouzi Bryanu Bouffierovi ve voze Ford Fiesta R5. Pilot v barvách domácího Gemini Clinic Rally Teamu se propracoval na čtvrtou příčku průběžného pořadí, jenže defekt jej vyřadil z elitní desítky, kterou nyní uzavírá domácí jezdec Pavel Valoušek (Škoda Fabia R5). Obrovskou smůlu měl Vojtěch Štajf, jehož fabia R5 kompletně shořela na přejezdu mezi dvěma testy.

Mezi deseti nejlepšími je šest českých závodníků. Václav Pech jede bez větší potíží a stále hájí třetí příčku. "Je to hodně těžké. Velká konkurence, jede se nadoraz, udělal jsem několik chyb. Naštěstí se mi dařilo jet rychle a pokračujeme dale, všechno klape," řekl Pech.

Čtvrtý Němec Marian Griebel (Škoda Fabia R5) ztrácí na Pecha 22 vteřin. Kromě Kopeckého, Pecha a Valouška jsou v TOP 10 ještě další tři čeští zástupci. Pátý Roman Kresta a šestý Tomáš Kostka mají minimální ztrátu na Griebela, hned za nimi je Jan Černý (všichni Škoda Fabia R5).

V hodnocení ERC2 vede Maďar Tibor Érdi (Mitsubishi Lancer EVO X), mezi jezdci ERC3 je po úvodní etapě první Aleks Zawada z Polska (Opel Adam R2), český talent Filip Mareš (Peugeot 208 R2) se vinou defektu propadl na třetí místo.

Závěrečná druhá etapa čeká účastníky 47. ročníku Barum Czech Rally Zlín v neděli 27. srpna, kdy se pojede šest testů na úsecích Maják, Pindula a Košíky o délce 95 ostrých kilometrů. Nejúspěšnější posádka převezme pohár pro vítěze v 16:25 hodin před zlínskou radnicí na náměstí Míru.

Sedmačtyřicátý ročník Barum Czech Rally Zlín je šestým podnikem seriálu FIA Mistrovství Evropy v rally (ERC) a šestým dílem TrueCam Mistrovství České republiky v rally 2017 (MCR).

Pořadí po 1. etapě (po 9. rychlostní zkoušce):
1. Jan Kopecký, Pavel Dresler (CZE, Škoda Fabia R5) 1:04:07,6 hod
2. Alexej Lukjaňuk, Alexej Arnautov (RUS, Ford Fiesta R5) + 16,6 s
3. Václav Pech, Petr Uhel (CZE, Ford Fiesta R5) + 47,5 s
4. Marijan Griebel, Stefan Kopczyk (DEU, Škoda Fabia R5) + 1:09,7 min
5. Roman Kresta, Petr Starý (CZE, Škoda Fabia R5) + 1:13,0 min
6. Tomáš Kostka, Ladislav Kučera (CZE, Škoda Fabia R5) + 1:14,5 min
7. Jan Černý, Petr Černohorský (CZE, Škoda Fabia R5) + 1:20,8 min
8. Kajetan Kajetanowicz, Jaroslaw Baran (POL, Ford Fiesta R5) + 1:21,2 min
9. Martin Koči, Filip Schovánek (SVK/CZE, Škoda Fabia R5) + 1:46,1 min
10. Pavel Valoušek, Veronika Havelková (CZE, Škoda Fabia R5) + 1:49,5 min

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Vodafone Rally de Portugal 2008 - Jan Kopecký - SS1

/ Další video...