English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Gill a Veiby – dva jezdci s vozy ŠKODA budou na Malajsijské rally bojovat o vedení v APRC

Zařazeno : Veiby, Gill

Škoda Motorsport, 08.08.2017 11:32
Tisknout článek
Kategorie : Ostatní; zobrazeno : 4404x


Během International Rally of Johor v Malajsii (11.-13. srpna 2017), třetího podniku šampionátu FIA Asia-Pacific Rally Championship (APRC), bude k vidění jedna z nejnapínavějších bitev o titul za poslední roky.
Gill a Veiby – dva jezdci s vozy ŠKODA budou na Malajsijské rally bojovat o vedení v APRC
Gill a Veiby – dva jezdci s vozy ŠKODA budou na Malajsijské rally bojovat o vedení v APRC

Zatímco úvodní rally na Novém Zélandu vyhrál úřadující šampión Gaurav Gill (IND) se spolujezdcem Stéphane Prévotem (B) a až za ním skončili jejich kolegové z týmu MRF ŠKODA Ole Christian Veiby a Stig Rune Skjaermoen (N/N), ve druhém podniku v Austrálii naopak dojela mladá norská posádka před týmovými kolegy. Aktuálně je na prvním místě průběžného pořadí šampionátu APRC Veiby s náskokem dvou bodů před Gillem. Zatímco dva piloti ŠKODA bojují o titul, český výrobce se může ohlédnout za úspěšným účinkováním v šampionátu APRC. Od roku 2012 jel každý vítěz Asijsko-pacifického šampionátu právě s vozem ŠKODA. Letos má ŠKODA k zisku dalšího titulu nakročeno s nejúspěšnějším soutěžním automobilem své kategorie – vozem ŠKODA FABIA R5.

Mladý pilot značky ŠKODA Ole Christian Veiby je na malajsijské dobrodružství skvěle připraven. Po velmi dobrých výsledcích v mistrovství světa (WRC 2) a jeho premiérovém vítězství v Polské rally, je Veiby aktuálně na celkovém druhém místě ve WRC 2. Také ve Finské rally vedl do okamžiku, než opustil trať. Potom, co byla z logistických důvodů zrušena Čínská rally, se jeho týmový kolega Gaurav Gill vrací k závodění po dvou a půl měsíční přestávce. Absenci tréninku se bude snažit nahradit svými zkušenostmi z minulých ročníků Malajsijské rally. Šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek k tomu dodává: „I když se velmi těším na Malajsijskou rally a na další kolo souboje mezi zkušeným Gauravem Gillem a naším slibným nováčkem Ole Christianem Veibym, naším hlavním cílem v šampionátu APRC je vítězství v klasifikaci konstruktérů.“

Během Malajsijské rally s oficiálním názvem International Rally of Johor budou týmy bojovat na 236 kilometrech rozdělených do 14 rychlostních zkoušek. Převážně se pojede na úzkých, rychlých šotolinových cestách s měkkým povrchem na palmových polích v blízkosti města Kota Tinggi. Rychlostní zkoušky v okolí města ležícího severně od Johor Bahru a v blízkosti hranic se Singapurem patří k nejlepším v celé zemi.

Rychlé, plynulé a technické trati Malajsijské rally jsou okořeněny dalšími náročnými prvky. Jezdcům budou znepříjemňovat jízdu vysoká, více než 80procentní vlhkost vzduchu a teploty přesahující 40 stupňů Celsia společně s často se objevujícími se intenzivními přeháňkami. „Myslím, že nejlepším způsobem, jak se na Malajsijskou rally připravit, je cvičit v sauně oblečený v závodnické kombinéze,“ komentuje O.C. Veiby přípravy na svoji malajsijskou premiéru. International Rally of Johor startuje v pátek večer na okruhu Johor, kde rovněž v neděli v 16 hodin protne vítěz pomyslnou cílovou pásku.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Finále na kávových plantážích

Finále na kávových plantážích

21.11.2017 16:39

Článek Škoda Motorsport, Ostatní

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Jak jde dohromady Fabia R5 a snowboard? [VIDEO]

/ Další video...