English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Reprezentační start na rakouských tratích

Zařazeno : Štajf

Libor Hlisnikovský, 21.07.2017 12:56
Tisknout článek
Kategorie : Ostatní; zobrazeno : 2387x


ŠKODA Fabia R5 výrobního čísla 111 poprvé ochutná asfalt mimo české území. Tento pátek a sobotu Vojtěch Štajf s Markétou Skácelovou reprezentují Českou republiku v další soutěži European Rally Trophy, kterou je rakouská Rallye Weiz 2017.
Reprezentační start na rakouských tratích
Reprezentační start na rakouských tratích

Protože na začátku letošní sezony projekt Racing 21 oznámil účast nejen v českém republikovém šampionátu, ale také účinkování v nadnárodních podnicích, účast v European Rally Trophy, respektive v jejím dílčím šampionátu Central Rally Trophy byla logickým rozšířením sportovních aktivit domácího klientského týmu. „Nechceme se omezovat jen na české podniky, které známe, ale rádi bychom roztáhli křídla také mimo tuzemské území, kde chceme sbírat cenné zkušenosti a hlavně reprezentovat,“ potvrzuje původní plány Vojtěch Štajf, spoluzakladatel projektu Racing 21.

Obměněná posádka tvořená pilotem Vojtěchem Štajfem a novou navigátorkou Markétou Skácelovou si odbyla svoji ostrou premiéru na Rally Bohemia, kterou dokončila na 8. příčce a zapsala si tak cenné body do TruceCam MČR 2017. S prázdnou by česko-moravská dvojice nechtěla odjet ani z Rallye Weiz, jedoucí se poblíž rakouského Grazu. „Rozhodně jsme se nepřijeli jen kochat krásami místní krajiny, ale chceme naplno závodit, nízké startovní číslo 6 nás bude hnát vpřed. Motivací je nejen trofej střední Evropy, kde jsme po absenci na několika závodech průběžně pátí, ale také souboj se dvěma českými posádkami na vozech R5 – rádi bychom porazili jak Tondu Tlusťáka (Fabia R5), tak Ondru Bisahu (Fiesta R5),“ komentuje Štajf českou stopu ve Weizu.

Zde budou mít všichni stejnou startovní pozici, tedy neznámost tratí ztíženou navíc pouhými dvěma průjezdy při seznamovacích jízdách. „Bude to tak trochu křest ohněm. Velkou premiéru jsem si zažila na Bohemce, v cizím prostředí rakouských erzet to bude ale ještě obtížnější. Při obhlídce trati jsme se nezastavili a neměli jsme se čas ani pořádně najíst,“ shrnula náročné psaní rozpisu Markéta Skácelová, pro niž je Rallye Weiz teprve druhou soutěží v rychlé čtyřkolce.

Na start rakouské rallye se dnes postaví spektrum zajímavých strojů korunovaných špičkovým speciálem Volkswagen Polo WRC domácího matadora Raimunda Baumschlagera, další perličkou bude Ford Fiesta RS WRC Hermanna Neubauera. „Těšíme se na srovnání s cizí konkurencí, na zdejších klouzavých asfaltech ale budeme zároveň dávat pozor. Příští víkend totiž nadějný slovenský pilot Martin Koči nastoupí s naší Fabií R5 do Rally Pačejov a nemůžeme si zde dovolit nějakou fatální havárii,“ nastínil další plány projektu Racing 21 Štajf.

Rallye Weiz 2017 startuje v pátek 21. července a první erzeta začne o necelou třičtvrtěhodinku poté. A než se posádky po 14 rychlostních zkouškách sjedou v cíli v sobotu v 19:15, můžete počínání posádky Štajf-Skácelová na voze ŠKODA Fabia R5 startovního čísla 6 sledovat na webu Rallyw Weiz: http://www.rallye-weiz.at/2017/index.php

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Vojtěch Štajf: R5 je velkou výzvou

Vojtěch Štajf: R5 je velkou výzvou

30.03.2016 18:40

Článek Libor Hlisnikovský, Česká rally

Štajf otevřel účast v MERC druhým místem

Štajf otevřel účast v MERC druhým místem

30.04.2018 07:42

Článek Tomáš Vaněk, WRC

Racing-Mania.cz

Reprezentant Štajf se chystá na jih

12.05.2011 14:16

Článek Karel Špaček, Ostatní

Hustopeče: Štajf se chystá do vinic

Hustopeče: Štajf se chystá do vinic

16.06.2016 10:11

Článek Libor Hlisnikovský, Česká rally

Racing-Mania.cz

Štajf za polárním kruhem uspěl

30.01.2012 01:03

Článek Karel Špaček, Ostatní

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Dakar 2019 - 5. etapa [AKTUALIZUJEME]

/ Další video...