English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Italská rally na Sardinii: Jan Kopecký a Pavel Dresler se vracejí do šampionátu FIA WRC 2

Zařazeno : MS1707, Kopecký

Škoda Motorsport, 07.06.2017 09:39
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 8495x


Jan Kopecký a Pavel Dresler (ŠKODA FABIA R5) budou hlavní posádkou týmu ŠKODA Motorsport na Italské rally na Sardinii, která se jede o víkendu od 8. do 11. června 2017. Kopecký a Dresler (CZ/CZ) se po třech vítězstvích a dominantním vedení v českém šampionátu (MČR) vracejí do světového šampionátu FIA WRC 2.
Italská rally na Sardinii: Jan Kopecký a Pavel Dresler se vracejí do šampionátu FIA WRC 2
Italská rally na Sardinii: Jan Kopecký a Pavel Dresler se vracejí do šampionátu FIA WRC 2

Posádka Kopecký/Dresler se do světového šampionátu vrací po Rally Monte Carlo (2. místo ve WRC 2 a 8. celkově) a Korsické rally, kde ji velká smůla připravila o pódiové umístění. V letech 2015 a 2016 skončili v Italské rally na Sardinii v kategorii WRC 2 na druhém místě a letos pojedou na vítězství. „Italská rally na Sardinii bude letos mojí první šotolinovou rally. Velmi úspěšně jsem absolvoval předzávodní testy a už se nemohu dočkat, až budu vůz ŠKODA FABIA R5 řídit na těchto krásných šotolinových zkouškách,“ řekl nadšeně Jan Kopecký před začátkem soutěže.

„Jan a Pavel v posledních dvou letech podávali na Sardinii velmi dobré výkony. Pro letošní rok jim přeji, aby zvítězili,“ uvedl šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek. Tovární tým bude muset čelit silné konkurenci norského juniorského týmu Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermoen, jedoucího s privátně nasazeným vozem ŠKODA FABIA R5. Veiby již ukázal svůj talent, když vyhrál druhý podnik Asijsko-pacifického šampionátu (FIA APRC) v australské Canbeře a je také dobře připraven na šotolinu sardinských rychlostních zkoušek.

Italská rally na Sardinii je tvořena 19 speciálními zkouškami s celkovou délkou 312 km na rozbitých a vyschlých šotolinových cestách. Po úvodní čtvrteční super-speciální zkoušce v blízkosti přístavu Alghero povede rally do Olbie, kde se přespí. Na pátek jsou na severu ostrova naplánovány čtyři rychlostní zkoušky, z nichž se každá jede dvakrát. Sobota bude nejdelším dnem rally, v šesti rychlostních zkouškách se najede 144 km. V neděli se pojedou čtyři rychlostní zkoušky, situované u pobřeží severně od hostujícího města Alghero.

Od Španělské rally v říjnu 2016 vyhrála ŠKODA v kategorii WRC 2 všech devět soutěží, které se jely v rámci světového šampionátu. Český výrobce zvítězil v 16 z posledních 17 odjetých rally.

Věděli jste, že...
...Italská rally se v rámci šampionátu World Rally Championship do roku 2003 konala v Sanremu a až poté se přestěhovala na ostrov Sardinie?
...Michèle Mouton byla první a dodnes i jedinou ženou, která vyhrála Rally Sanremo v roce 1981 při své první účasti?
...součástí Italské rally na Sardinii je známý skok srovnatelný se skokem Fafe v Portugalsku, který se jmenuje „Micky’s jump“?
...Italská rally je součástí šampionátu World Rally Championship již od jeho založení v roce 1973?

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Kopecký chce více startů v ME

07.01.2013 12:59

Článek Honza Froněk, ME

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Vodafone Rally de Portugal 2008 - Jan Kopecký - SS1

/ Další video...