English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

APRC: Ole Christian Veiby vyhrál před Gauravem Gillem

Zařazeno : Veiby, Gill

Škoda Motorsport, 29.05.2017 09:09
Tisknout článek
Kategorie : Ostatní; zobrazeno : 4858x


Druhá rally Asijsko-pacifického šampionátu v letošním roce a opět stejný scénář: posádky týmu MRF ŠKODA Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermoen (N/N) a Gaurav Gill/Stéphane Prévot (IND/B) bojovali od začátku soutěže o vítězství.
APRC: Ole Christian Veiby vyhrál před Gauravem Gillem
APRC: Ole Christian Veiby vyhrál před Gauravem Gillem

Již během prvního dne si posádky týmu MRF vyměnily několikrát pozice. Od druhé etapy se OC Veiby svému protivníkovi vzdálil a dojel si pro své první vítězství v Asijsko-pacifickém šampionátu (APRC).

Druhé kolo Asijsko-pacifického šampionátu APRC (FIA Asia-Pacific Rally Championship) v sezóně 2017 se konalo v okolí hlavního města Austrálie Canberry, přibližně 300 kilometrů severozápadně od Sydney. Pro tým MRF ŠKODA, stejně jako pro Gaurava Gilla a Ole Christiana Veibyho, byla účast na této rally novou zkušeností. V minulosti se totiž australská rally jela v Queenslandu. Její přesunutí do Canberry tedy zajistilo, že byla pro každého z pilotů novinkou bez možnosti čerpat z předchozích zkušeností.

ŠKODA FABIA R5 byla ale jako vždy dokonale připravena pro souboj obou pilotů v neznámém prostředí a na neznámých tratích. Úřadující šampion Gaurav Gill byl nejrychlejší v úvodní zkoušce, avšak Ole Christian Veiby zajel nejrychlejší čas hned ve druhém měřeném úseku. Vedení si několikrát vyměnili, nakonec první den Gill zajel čtyři nejrychlejší časy a Veiby tři. V cíli první etapy byl ale první Veiby s minimálním náskokem jedenácti sekund. Gill měl během prvního dne malou netěsnost v mezichladiči stlačeného vzduchu, což mu zřejmě ubíralo trochu výkonu, také nebyl zcela spokojený s nastavením svého vozu. Veiby ale byl opravdu šťastný: „Musím říci, že dnešek byl skutečně senzační a moc jsem si ho užil. Vše sice nebylo ideální, na konci etapy jsem měl malý defekt, ale jinak šlo všechno skvěle.“

Gaurav Gill se spolujezdcem Stéphanem Prévotem provedli na svém voze ŠKODA FABIA R5 několik změn v nastavení, nicméně nebyly to změny správným směrem, takže nebyli schopni bojovat o vítězství. Na zbývajících pěti rychlostních zkouškách (speciální zkouška číslo 13 byla z důvodu zničené trati po nepříznivém počasí zrušena) zajela posádka Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermoen tři nejrychlejší časy a vyhrála svoji první rally šampionátu APRC.

V cíli v Canbeře slavil Ole Christian Veiby vítězství: „Po naší smůle během první rallye APRC na Novém Zélandu jsem rád, že se nám podařilo v Austrálii zvítězit. Děkuji týmu MRF, že mi připravili tak fantastický vůz, jakým je ŠKODA FABIA R5. Jela spolehlivě a fungovala jako hodinky,“ dodává Veiby.

Po dvou kolech šampionátu APRC vede Ole Christian Veiby v celkovém pořadí nad svým týmovým kolegou Gauravem Gillem. Z logistických důvodů se nebude konat plánovaná třetí rallye šampionátu APRC v Číně. Třetím podnikem tak bude srpnová rallye v okolí malajsijského města Johor Bahru.

Celkové výsledky National Capital Rally v Austrálii, 2. soutěž šampionátu FIA Asia-Pacific Championship (APRC)
1. Veiby/Skjarmoen (N/N), ŠKODA FABIA R5, +2:15:11.2 h
2. Gill/Prévot (IND/B), ŠKODA FABIA R5, +0:49.3 min
3. Ketomaa/Mannisenmäki, (FIN/FIN), Mitsubishi Mirage AP4, +2:05.6 min
4. Blomberg/Andersson (S/S), Mitsubishi Mirage AP4, +14:19.0 min
5. Markovic/Feaver (AUS/AUS), Subaru Impreza WRX STi, +15:36.6 min
6. Clarke/Preston (AUS/AUS), Mitsubishi Lancer Evo IX, +17:33.7 min

Průběžné výsledky šampionátu APRC po dvou kolech
1. Veiby (N), ŠKODA, 70 bodů
2. Gill (IND), ŠKODA, 68 bodů
3. Blomberg (S), Mitsubishi, 44 bodů
4. Ketomaa (FIN), Mitsubishi, 30 bodů

Číslo dne: 11
ŠKODA FABIA R5 v roce 2017 vyhrála všechny podniky World Rally Championship/WRC 2 (6), českého šampionátu MČR (3) a Asijsko-pacifického šampionátu ACPR (2), kterých se zúčastnila. Je jich celkem 11.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Finále na kávových plantážích

Finále na kávových plantážích

21.11.2017 16:39

Článek Škoda Motorsport, Ostatní

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Dakar 2019 - 10. etapa [AKTUALIZUJEME]

/ Další video...