English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Na Kopné se objeví Kostka, Tarabus, Melichárek a další

Zařazeno : Sprint1701

Roman Ordelt, 04.04.2017 14:13
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 4454x


Seznam přihlášených posádek na úvodní podnik letošního šestidílného seriálu Autoklub Rallysprint série - XXIII. AGEUS Rallysprint 2017 v okolí  Slušovicích a Podkopné Lhoty čítá celkem 93 soutěžících.
Na Kopné se objeví Kostka, Tarabus, Melichárek a další
Na Kopné se objeví Kostka, Tarabus, Melichárek a další

K největších aspirantům na prvenství v absolutní klasifikaci patří Tomáš Kostka (Škoda Fabia R5), který vyhrál poslední dva odjeté ročníky Kopné, dále Jaromír Tarabus, Martin Vlček (oba Ford Fiesta R5)  a Jaroslav Melichárek ze Slovenska (Škoda Fabia R5).  K favoritům Rallysprint série se řadí loňský vítěz Patrik Rujbr (Renault Clio R3T), dále úřadující vicemistr Egon Smékal (Citroën DS3 R3T Max) a René Dohnal (Peugeot 208 R2). Vedle českých posádek se představí na Zlínsku po jednom jezdci z Polska, Slovenska a Rakouska.

Pořadatelskému týmu z Rallysprint klubu v AČR z Podkopné Lhoty se přihlásilo celkem 93 soutěžících, kteří se utkají v sobotu 8. dubna o úvodní body do rallysprintové série a nejrychlejší posádky v Poháru 2+ i Poháru pořadatele budou zápolit o absolutní vítězství. Hlavní pozornost bude soustředěna do nejvyšších pater startovní listiny, kde se objeví osm vozů kategorie R5 a jeden Super 2000. Největším favoritem je zlínský jezdec Tomáš Kostka, který se přihlásil s vozem Škoda Fabia R5. Dvaatřicetiletý zlínský jezdec zabojuje o třetí výhru na oblíbené Kopné, když na hattrick již dosáhl ve Slušovicích před čtyřmi měsíci při Mikulášské rally. Se startovním číslem 1 se představí Jaromír Tarabus, který se premiérově posadí za volant Fordu Fiesta R5. Stejný vůz prožene po rychlostních zkouškách i úřadující šampion Poháru 2+ Martin Vlček s cílem umístit se na medailových stupních. Na úvodní český rallysprint se přihlásil Slovák Jaroslav Melichárek a Polák Filip Nivette (oba Škoda Fabia R5). Škodovku bude chtít protlačit na čelní příčky domácí jezdec  Antonín Tlusťák, za volant fabie R5 se posadí dále Zdeněk Pokorný a s fiestou pojede Petr Trnovec. Překvapení pro fanoušky připravil Daniel Zpěvák, tento výborný jezdec ve dvoukolkách se ukáže za volantem fabie S2000. V rámci hodnocení Autoklub Poháru 2+ osedlají produkční vozy Martin Březík, Jan Jelínek, Jaroslav Pešl, Lumír Firla (všichni Mitsubishi Lancer EVO IX) a  Pavel Ševčík (Subaru Impreza WRX STi)

K největším favoritům Rallysprint série patří úřadující šampion Patrik Rujbr (Renault Clio R3T), který velmi dobrou formu prokázal před týdnem na Valašské rally, kde vyhrál v nabité konlurenci hodnocení kategorie dvoukolek. Cestu za obhajobou mu znepříjemní  podobně jako loni Egon Smékal (Citroën DS3 R3T Max). Tehdy o vítězství Rujbra rozhodl až poslední rallysprint ve Vsetíně. Na čelní příčky pomýšlí i René Dohnal (Peugeot 208 R2), Tomáš Pospíšilík, Marcel Svačina, Tomáš Knápek, Matěj Kamenec (všichni Peugeot 208 R2), Petr Zedník (Ford Fiesta S1600), Pavel

Mika, Josef Zimmermann (oba Renault Clio R3), Michal Horák (Opel Adam R2), Radomír Kupec a Lukáš Nekvapil. Ve dvoukolkách budou mít podle očekávání největší kvalitu i kvantitu třída 6 (19 přihlášených vozů) a třída 5 (6 vozů). Z těchto tříd vzejde vítěz v hodnocení Rallysprint série.  

AGEUS Rallysprint 2017 bude i startem značkového šampionátu Opel Adam Cup do jeho třetí sezony. Seriál získal nového hlavního partnera společnost LENZ a na Kopnou je přihlášeno celkem 6 pohárových vozů. Za volant jednoho z opelů se posadí i moderátor televize FTV Prima Tomáš Hauptvogel, kterého bude navigovat zkušený mitfára Štěpán Palivec. V seznamu přihlášených najdeme i jednu ryze ženskou posádku ve složení Diana Vaňková, Zuzana Plšková, která pojede na voze Škoda Felicia ve třídě 15. Smíšených posádek je přihlášeno celkem 8.

AGEUS Rallysprint 2017 startuje v sobotu 8. dubna v 9 hodin z náměstí Svobody ve Slušovicích, na soutěžní posádky čeká 173 km dlouhá trať, která obsahuje 8 rychlostních zkoušek na čtyřech úsecích v celkové délce 70 km. V cíli soutěže se objeví první vůz v 15:17 hodin. Další informace najdete na oficiální webové stránce www.rallysprintkopna.cz, kterou najdete v novém grafickém hávu a v příštích tiskových informacích.

Kompletní seznam přihlášených nejdete ZDE.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

AGEUS Rallysprint představuje trať

AGEUS Rallysprint představuje trať

02.04.2017 22:41

Článek Roman Ordelt, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Dakar 2018: 2.etapa [AKTUALIZUJEME]

/ Další video...