English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

ŠKODA je na startu rallyového roku 2017 výborně připravená

Zařazeno : MS1701, Mikkelsen

Škoda Motorsport, 20.12.2016 12:13
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 8032x


Po mimořádně úspěšném roce 2016 odstartuje tým ŠKODA Motorsport do nové rallyové sezóny s překvapením. Na legendární Rally Monte Carlo od 19. do 22. ledna 2017 bude v továrním týmu hostovat zkušený pilot WRC Andreas Mikkelsen s navigátorem Andersem Jægerem a pojede s vítězným vozem ŠKODA FABIA R5.
ŠKODA je na startu rallyového roku 2017 výborně připravená
ŠKODA je na startu rallyového roku 2017 výborně připravená

 Pontus Tidemand/Jonas Andersson a Jan Kopecký/Pavel Dresler odstartují na prvním podniku sezóny FIA Mistrovství světa v rally do své další sezóny v továrním týmu. ŠKODA vstupuje do soutěže ve WRC 2 jako obhájce titulu.

„Rok 2016 byl s titulem mistra světa, třemi kontinentálními a deseti národními tituly jedním z nejúspěšnějších v historii týmu ŠKODA Motorsport. Na to chceme v roce 2017 navázat a na slavné ‚Monte‘ odstartujeme do nového rallyového roku. Tovární tým ŠKODA Motorsport se zúčastní vybraných podniků FIA Mistrovství světa v rally WRC 2 a českého mistrovství v rally,“ řekl Michal Hrabánek. Ředitel ŠKODA Motorsportu bude i v roce 2017 spoléhat na tovární jezdce Pontuse Tidemanda a Jana Kopeckého, ale těší se také na vystoupení Andrease Mikkelsena: „Jsme samozřejmě hrdí, že ho uvidíme ve voze ŠKODA FABIA R5. Andreas Mikkelsen se tak určitým způsobem vrací ke svým kořenům.“

27letý Nor zahájil svou cestu mezi nejlepší světové piloty rally v letech 2011 a 2012 ziskem titulu v Intercontinental Rally Challenge. Tehdy triumfoval s vozem ŠKODA FABIA SUPER 2000. V roce 2011 startoval s tímto úspěšným vozem na Finské rally také poprvé za tým Volkswagen Motorsport. V letech 2014 a 2016 následovala tři třetí místa v celkové klasifikaci jezdců FIA Mistrovství světa v rally (WRC) a celkem tři vítězství v podnicích této královské třídy rallyového sportu. 20. listopadu 2016 triumfovala posádka Mikkelsen/Jæger na Australské rally, posledním podniku, kterého se zúčastnil čtyřnásobný mistr světa ve WRC - Volkswagen.

„Mám pocit, jako bych přišel domů,“ říká Andreas Mikkelsen a dodává: „ŠKODA mi tehdy dala šanci na úplném počátku mé kariéry. Na vůz ŠKODA FABIA mám mnoho dobrých vzpomínek a velice se těším, že s tímto autem zase pojedu. Doufám, že se mi podaří věnovat značce ŠKODA dobrý výsledek, i když ‚Monte‘ je velice těžká rally.“ Tovární jezdci Tidemand a Kopecký určitě budou největšími konkurenty zkušeného pilota WRC, ostatně si přinášejí velké know-how i vítězství s vozem ŠKODA FABIA R5. Tidemand triumfoval v roce 2016 ve WRC 2 v Portugalsku, Kopecký ve Španělsku.

Tým ŠKODA Motorsport vyhrál v tomto úspěšném roce díky posádce Esapekka Lappi/Janne Ferm poprvé také titul pro jezdce a spolujezdce ve FIA Mistrovství světa v rally (WRC 2). Piloti značky ŠKODA Gustavo Saba a Gaurav Gill vyhráli s vítězným vozem ŠKODA FABIA R5 také kontinentální mistrovství v Jižní Americe a v asijskopacifickém prostoru. Násir Al-Attíja triumfoval v Middle East Rally Championship (MERC), a k tomu deset národních titulů. Rok 2016 tak byl jedním z nejúspěšnějších ve 115leté historii ŠKODA Motorsport.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Andreas Mikkelsen testuje Fabii R5 [VIDEO]

Andreas Mikkelsen testuje Fabii R5 [VIDEO]

22.12.2016 10:57

Video Honza Froněk, WRC

Mexiko - Na shakedownu nejrychlejší Mikkelsen

Mexiko - Na shakedownu nejrychlejší Mikkelsen

03.03.2016 18:45

Článek Honza Froněk, WRC

Mikkelsen: FIA mi dala facku do obličeje

Mikkelsen: FIA mi dala facku do obličeje

21.02.2017 20:12

Článek Honza Froněk, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Mikkelsen zkoušel Škodu Citigo [VIDEO]

/ Další video...