English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Tatra Buggyra Racing odjíždí s nejsilnější sestavou. Kolomý a Loprais chtějí urvat beduína

Zařazeno : Dakar17, Kolomý, Loprais, Prokop

Milan Bydžovský, 22.11.2016 09:22
Tisknout článek
Kategorie : Dakar; zobrazeno : 6052x


V pondělí 21. listopadu se za velkého zájmu novinářů a veřejnosti rozloučil Tatra Buggyra Racing tým, který na Rally Dakar 2017 posílá dva speciály TATRA Phoenix. Martin Kolomý a jeho parťák Aleš Loprais ohlásili útok na pozice nejvyšší.
Tatra Buggyra Racing odjíždí s nejsilnější sestavou. Kolomý a Loprais chtějí urvat beduína
Tatra Buggyra Racing odjíždí s nejsilnější sestavou. Kolomý a Loprais chtějí urvat beduína

Na úvod museli Jan Kalivoda a Martin Prokop vysvětlit, proč se dva týmy setkávají na jedné tiskové konferenci. „Našli jsme společnou řeč v mnoha ohledech. Ať v mediální sféře, tak také v zázemí. Poprvé budeme mít vlastní catering, který budeme sdílet. Společnou budeme mít také rychlou asistenci. Za volantem tohoto kamionu se objeví zkušený soutěžák Karel Trněný. Doufám, že jej během měřených úseků vůbec neuvidíme,“ dodal se smíchem Martin Prokop, jezdec MP Sports.

Startovní číslo 503 bude mít na svých dveřích posádka Aleše Lopraise, kterou tvoří navigátor Jan Tománek a mechanik Jirka Stross. „Když jsem si vyzkoušel poprvé Phoenixe, bylo rozhodnuto. Jsem rád, že došlo ke společné dohodě. Všichni se nás teď ptají na naši rivalitu. Ano, když jsme měli každý jiný dres, byli jsme na trati soupeři. Teď ale budeme poprvé kolegové a budeme tahat za jeden provaz,“ uvedl nováček Tatra Buggyra Racing týmu Aleš Loprais, kterého doplnil Jan Kalivoda: „Pro mnohé to bylo asi velké překvapení. Ale osobně zastávám názor, že tato dvojice je předzvěstí dobrého výsledku.“

S číslem 508 pak vyrazí vstříc dvanácti etapám Martin Kolomý s bratry Kiliany. „Jsem nadšený, že pojedeme s novým vozem. Pokrok a vývoj nezastavíš a v motorsportu to platí dvojnásob. Celý tým v posledních měsících na přípravě závoďáků a doprovodů tvrdě makal, a za to všem patří velké díky. O podobě tratí budeme vědět více ve středu, tak už nemohu dospat, jak jsem zvědavý,“ smál se Martin Kolomý.

Jezdcům Tatra Buggyra Racing týmu popřál mnoho úspěchů nově zvolený prezident Autoklubu České republiky Jan Šťovíček. Tiskové konference se zúčastnila také náměstkyně Ministerstva pro místní rozvoj Klára Dostálová. „Sport tvoří velkou část propagace naší země a toho jsme si dobře vědomi. Dakar je významným podnikem, kde mají své slovo i Češi. Sama za sebe budu v lednu našim klukům fandit,“ řekla Dostálová.

A ambice nejsilnějšího českého týmu v novodobé historii nejslavnější dálkové soutěže? „Je jednoduché říci, že jedeme pro vítězství, ale jezdců, co na tento titul pomýšlejí, je na dvě desítky. Bez ambicí na vítězství tam nemusíme jezdit, to raději můžeme sedět doma u televize. Celý tým dělá vše proto, abychom se k tomuto cíli přiblížili. Od druhého ledna to bude v rukou našich posádek,“ uvedl na otázku o ambicích na tiskové konferenci manažer Tatra Buggyra Racing týmu Jan Kalivoda.

Již ve středu ráno odjíždí celý tým do francouzského přístavu Le Havre, odkud odpluje evropská část startovního pole Dakaru 2017. „Válet se určitě nebudeme. Teď začne fyzická a psychická příprava. S rodinami si užijeme Vánoce a po svátcích odletíme do jižní Ameriky, kde nás dle pořadatelů čeká zřejmě nejchladnější Dakar historie,“ řekl na závěr Kolomý.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Loprais se spojil s Buggyrou!

Loprais se spojil s Buggyrou!

08.04.2014 11:34

Článek Loprais Buggyra Dakar Forces, Dakar

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/WRC Onboards: Spain 2009: Prokop SS01

/ Další video...