English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Barum Czech Rally Zlín v roce 2017 opět v ME a v tradičním termínu

Zařazeno : ME2017

Roman Ordelt, 16.11.2016 13:10
Tisknout článek
Kategorie : ME; zobrazeno : 6637x


Již téměř pětatřicet let je největší tuzemská automobilová soutěž, Barum Czech Rally Zlín, spojena s mezinárodním šampionátem Mistrovství Evropy v rally. A tato vazba zůstává neporušena i pro rok 2017 – barumka je totiž opět zařazena do seriálu FIA ERC, kde patří k pilířům tohoto mezinárodního šampionátu a jeho dlouhodobým stálicím.
Barum Czech Rally Zlín v roce 2017 opět v ME a v tradičním termínu
Barum Czech Rally Zlín v roce 2017 opět v ME a v tradičním termínu

Sedmačtyřicátý ročník Barum Czech Rally Zlín bude krokem do druhé dekády vzájemné spolupráce zlínských pořadatelů s promotérskou společností Eurosport Events Ltd. Ta v roce 2007 na Moravu poprvé přivedla tehdy čerstvě vytvořený mezinárodní seriál Intercontinental Rally Challenge, který se rychle stal velice populárním mezi soukromými jezdci i oficiálními značkovými týmy. Díky IRC se na startu barumky pravidelně objevovala jména, která dnes patří ke špičce mistrovství světa – např. Kris Meeke, Thierry Neuville, Andreas Mikkelsen či Craig Breen. Postupným vývojem se seriál IRC stále více sbližoval s mistrovstvím Evropy a tento svazek postoupil do nové dimenze v roce 2013, kdy se oba šampionáty pod pokračujícím krytím Eurosportu sloučily pod tradiční hlavičku FIA ERC. A Barum Czech Rally Zlín byla opět u toho.

V průběhu letošního října organizátoři zlínské soutěže doladili s Eurosport Events Ltd. novou smlouvu, která potvrzuje zařazení Barum Czech Rally Zlín do kalendáře FIA ERC na následující dva roky. „Pokračování dlouholeté spolupráce s Barum Czech Rally Zlín je skvělou zprávou. Nejenže jedna z nejkvalitnějších a nejpopulárnějších rally bude opět součástí kalendáře ERC a juniorského mistrovství Evropy, ale rovněž se prohloubí vztah s profesionálním, loajálním a odhodlaným týmem zlínských pořadatelů. A to je tým, který byl vždy nakloněný novým nápadům a důležitým aktivitám, jako například realizace ERC Junior Academy v letošním roce. Barum Czech Rally Zlín je s mistrovstvím Evropy historicky spjatá a proto se těšíme na další pokračování tohoto dlouhodobého svazku,“ říká zástupce Eurosport Events a hlavní koordinátor šampionátu FIA ERC, Jean-Baptiste Ley.

Miloslav Regner, dlouholetý ředitel Barum Czech Rally Zlín, k tomu dodává: „Z realistického pohledu je Mistrovství Evropy nejvyšším rally seriálem FIA, který jsme schopni v České republice uspořádat. Zhruba před deseti lety jsme sice uvažovali také o mistrovství světa WRC, ale po dekádě s IRC, resp. obnoveným evropským šampionátem jsme přesvědčení, že rozhodnutí jít cestou těchto seriálů zaměřených hlavně na privátní týmy a jezdce bylo správné z pohledu všech zúčastněných stran. Rok co rok se snažíme na barumce držet vysokou laťku a taky přinést něco navíc a jsem rád, že se k nám jezdci i fanoušci pravidelně vracejí. Pevně věřím, že si bohatě užijí také nadcházející sedmačtyřicátý ročník!“

Barum Czech Rally Zlín v příští sezoně zůstane věrná svému obvyklému datu konání, uskuteční se o posledním prázdninovém víkendu ve dnech 25. – 27. 8. 2017*. Samotný závod bude opět doplňovat bohatý doprovodný program v čele se Star Rally Historic, která v příštím roce rovněž oslaví své první kulatiny.

* podléhá schválení FIA

 

/ Zpět na přehled článků

/Související články

ME bez Ypres a Estonska

ME bez Ypres a Estonska

03.11.2016 19:38

Článek Honza Froněk, ME

Provizorní kalendář ME 2017 včetně Barumky

Provizorní kalendář ME 2017 včetně Barumky

09.11.2016 14:36

Článek Honza Froněk, ME

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Dakar 2018: 6.etapa [AKTUALIZUJEME]

/ Další video...