English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Přípravy finišují, do startu zbývá necelý měsíc

Zařazeno : ME1609

Roman Ordelt, 02.08.2016 09:20
Tisknout článek
Kategorie : ME; zobrazeno : 3969x


Čtyři týdny zbývají do startu 46. ročníku Barum Czech Rally Zlín 2016. Přípravy se dostávají do závěrečné fáze, první vůz odstartuje do rally v pátek 26. srpna v 16 hodin z náměstí Míru před zlínskou radnicí. Loňské vítězství bude obhajovat tovární posádka Škoda Motorsport Jan Kopecký, Pavel Dresler na voze Škoda Fabia R5. Čtyřiatřicetiletý český šampion Kopecký zaútočí zároveň na pátou výhru ve Zlíně!
Přípravy finišují, do startu zbývá necelý měsíc
Přípravy finišují, do startu zbývá necelý měsíc

Nejvýznamnější automobilovou rally na území České republiky zahájí divácky atraktivní městská okruhová rychlostní zkouška, která se letos pojede v nové podobě. Na rozdíl od předchozích let povede pasáž autobusovým nádražím a bývalým svitovským areálem v opačném směru. Pořadatelé letos vzhledem k rekonstrukci nadjezdu na Gahurově ulici nepustí diváky na most ve směru na sídliště Jižní Svahy. „V souvislosti s rozsáhlým startovním polem doprovodných akcí (Grand Prix Bugatti, Star Rally Historic) bude uzávěra silnic při městské erzetě v době od 17:00 do 0:30 hodin. V pátek 26. srpna bude autobusové nádraží přemístěno podobně jako v předchozích letech na ulici Hradská od 15 hodin,“ pověděl Ing. Pavel Konečný, tajemník Barum Czech Rally Zlín.   

Pořadatelé připravili letos pro diváky v prostoru startu a cíle před zlínskou radnicí diváckou tribunu, vstup pro všechny fanoušky zde bude zdarma. Pro rychlejší přepravu diváků bude zřízena kyvadlová doprava k atraktivním místům na tratích rychlostních zkoušek. Jedná se o RZ Semetín (divácké místo Janišov), RZ Pindula (DM Želechovice) a RZ Maják (DM místní část Zlína Maják). K velkým tahákům na klasické a legendární rychlostní zkoušce Maják bude patřit divácká aréna pod malenovickým hradem (areál firmy VLW) s nově vybudovaným skokem.

Aktivněji se zapojilo do organizace rally i město Otrokovice, kde v sídle generálního partnera rally Continental Barum s.r.o. bude tradičně umístěn servisní areál. „V Otrokovicích bude umístěna vzdálená tankovací zóna soudobých vozidel, přeskupení Star Rally Historic v samotném centru města a v sídle generálního partnera proběhne týden před startem rally i tisková konference pro zástupce sdělovacích prostředků,“ uvedl Konečný.

Velmi účinná a výborná spolupráce je s Policií České republiky, která se na letošní ročník barumky důkladně připravuje rovněž v souvislosti s tragickými událostmi v Evropě během posledních týdnů.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Barumka odtajnila harmonogram

Barumka odtajnila harmonogram

28.06.2016 12:50

Článek Honza Froněk, ME

Informace a poděkování pro diváky barumky

Informace a poděkování pro diváky barumky

02.08.2016 09:26

Článek Roman Ordelt, ME

Rossetti pojede na Barumce s Toyotou

Rossetti pojede na Barumce s Toyotou

02.08.2016 13:32

Článek Honza Froněk, ME

OrsákRallysport před startem Barum rally 2016

OrsákRallysport před startem Barum rally 2016

12.08.2016 14:11

Článek Zdeněk Weiser, ME

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Volkswagen se již připravuje na Monte Carlo [VIDEO]

/ Další video...