English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Zážitkový program barumky startuje slalomem na jedné RZ

Zařazeno : ME1609

Roman Ordelt, 03.05.2016 19:17
Tisknout článek
Kategorie : ME; zobrazeno : 4356x


Do letošní Barum Czech Rally Zlín sice ještě zbývá několik měsíců, fanoušci rallysportu a milovníci adrenalinu i rychlých kol už brzy budou moci naskočit do letošního zážitkového programu této zlínské rally. V neděli 8. května se jim otevře možnost projet se v závodním tempu po trati jedné z rychlostních zkoušek zlínské rally!
Zážitkový program barumky startuje slalomem na jedné RZ
Zážitkový program barumky startuje slalomem na jedné RZ

Stane se tak díky slalomovému závodu, který již po sedmadvacáté pořádá AK Rallye Zlín v AČR. Slalom je nejdostupnější disciplínou v automobilovém sportu a kromě pravidelných účastníků umožňuje také start široké veřejnosti. Až tři účastníci se mohou střídat na jednom voze a naopak jeden závodník může startovat se dvěma různými automobily. „Závodník potřebuje vlastně jen helmu. Do slalomu může nastoupit jak s plnohodnotným závodním speciálem, tak s běžným automobilem či dokonce s vozidlem bez technického průkazu. V takovém případě ale vůz musí splňovat alespoň základní bezpečnostní kritéria, která v místě závodu při přejímce posoudí technický komisař,“ říká Ing. Jan Regner, ředitel zlínského autoslalomu. Startovné včetně pojištění činí přijatelných 790 korun, v případě více jezdců na společném voze se částka ještě snižuje na 745, respektive 730 korun. Případní zájemci si mohou podrobné informace najít na webu www.autoslalom.cz, kde jsou ke stažení zvláštní ustanovení či přihláška, možnost zaregistrovat se do závodu ale bude také přímo na místě v den závodu do 9:30 hodin.

Pořadatelé pro letošek připravili prodlouženou trať, kterou každý z účastníků absolvuje minimálně třikrát. „Stejně jako v minulém roce bude slalom využívat část rychlostní zkoušky Biskupice známé z Barum Rally. Po úspěchu v loňském roce i letos využijeme také silnici vedoucí od Ludkovic. Slalom tak bude obsahovat několik hodně atraktivních zatáček. U křižovatky na Pozlovice, se trať napojí na již známý úsek a závodníky zavede až na kopec k Řetechovu. Celá trať bude měřit 1750 metrů,“ pokračuje Regner. „Celý závod jsme se rozhodli zařadit opět do zážitkového programu Barum Czech Rally Zlín, v minulém roce se nám tento krok osvědčil a do slalomu se nám přihlásilo 102 účastníků. Potvrdilo se nám, že cesta zážitků je ta správná, i proto jsme se pro letošní ročník spojili s webovým portálem kudy z nudy.cz, jenž celoročně lidem nabízí tipy na výlety po celém Česku, které uspokojí velké sportovní fajnšmekry. Slalomový závod účastníkům nabídne možnost poznat v rychlém tempu část skutečné trati barumky přímo zpoza volantu. Věříme, že to přiláká nové fanoušky, kteří se pak třeba začnou věnovat slalomu či rally soustavněji,“ uzavírá Jan Regner.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Barumka odtajnila harmonogram

Barumka odtajnila harmonogram

28.06.2016 12:50

Článek Honza Froněk, ME

Informace a poděkování pro diváky barumky

Informace a poděkování pro diváky barumky

02.08.2016 09:26

Článek Roman Ordelt, ME

Rossetti pojede na Barumce s Toyotou

Rossetti pojede na Barumce s Toyotou

02.08.2016 13:32

Článek Honza Froněk, ME

OrsákRallysport před startem Barum rally 2016

OrsákRallysport před startem Barum rally 2016

12.08.2016 14:11

Článek Zdeněk Weiser, ME

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Ypres po 1. etapě - Abbring ujíždí Loixovi [+2x crash VIDEO]

/ Další video...