English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Autoklub Peugeot Rally Talent poprvé startoval na Rallye Šumava

Zařazeno : MMCR1601, Mareš

Klára Sobotková, 03.05.2016 11:18
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 2235x


Poprvé se ukázali na startovní čáře této soutěže a poprvé ve voze Peugeot 208 R2. Vzhledem k tomu, že dvojice měla na přípravu velmi krátkou dobu, dařilo se jim v průběhu soutěže velice dobře a tak je zbytečné penalizace v časových kontrolách opravdu mrzí.
Autoklub Peugeot Rally Talent poprvé startoval na Rallye Šumava
Autoklub Peugeot Rally Talent poprvé startoval na Rallye Šumava

Filip Mareš hodnotí účast na Ralley Šumava: "Pochopitelně nás oba mrzí fakt, že jsme se penalizacemi připravili o lepší než páté místo v cíli. I přesto si myslím, že se za předvedený výkon nemusíme stydět a že máme v dalších soutěžích na co navazovat. Auto po celý závod fungovalo skvěle  a pocit z jízdy se zlepšoval s každou odjetou rychlostní zkouškou. Zejména s výkonem ve druhé etapě, co se dosahovaných časů týká, snad už můžeme být spokojeni. Honzovi nic nezazlívám, právo na chybu máme každý a věřím, že máme vybráno na dlouho dopředu. Děkuji celému Autoklub Peugeot Rally Talent teamu a partnerům projektu za podporu, které se nám od nich dostává. Snad jsme je a ani naše úžasné fanoušky naším výkonem nezklamali."

"Ze závodění jsme měli tento víkend opravdu velikou radost. Celý tým fungoval perfektně, stejně jako technika. Výsledek tedy záležel jen na naší práci. Filip tu svoji odváděl skvěle, o to víc mě za všechny mrzí, že jsem udělal dvě chyby v časových kontrolách, za které jsme byli penalizováni. Vždy jsem si myslel, že mně se něco podobného nemůže stát, nicméně, jak jsem se tento víkend přesvědčil, stačí chvilková nepozornost a chyba, která již nelze vzít zpět, je na světě. Z toho je potřeba se poučit. Navzdory tomu snad mohu říci, že na rychlostních zkouškách jsme předvedli kvalitní výkon. Nyní se již moc těšíme do Českého Krumlova. V této krásné rally jsme, na rozdíl od Šumavy, kde jsme letos jeli poprvé, startovali již loni a máme tak cenné poznatky, které při závodě můžeme zúročit," dodává Honza Hloušek.

V současné chvíli má před sebou team Autoklub Peugeot Rally Talent další přípravy a my věříme, že svým fanouškům posádka v Českém Krumlově předvede skvělý výkon. „I přes chyby v časových kontrolách  převažuje dobrý pocit s předvedeným výkonem naší posádky. Vše ostatní fungovalo, jak mělo a už myslíme na další rally, abychom mohli klatovské chyby odčinit. Rally Šumava Klatovy byla v letošním roce naprosto povedeným podnikem a jen potvrdila renesanci české rally. Pořadatelům patří velký dík za skvěle uspořádanou soutěž a Autoklub Peugeot Rally Talent team děkuje za skvělou spolupráci,“ shrnul výkon posádky Stanislav Kafka, manager teamu Autoklub Peugeot Rally Talent. Fanoušky zveme ke sledování Filipa Mareše a Honzu Hlouška na facebookových stránkách projektu Autoklub Rally Talent, kde budou zveřejňovány aktuální informace o přípravě celého teamu na další rallye.

Děkujeme partnerům celého týmu, kterými jsou Peugeot ČR, TOTAL, Faster magazín, Legendy, Pirelli a MK Racing.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Filip Mareš jede na domácí Bohemku s odhodláním

Filip Mareš jede na domácí Bohemku s odhodláním

10.07.2019 20:22

Článek ACA ŠKODA AUTOKLUB TEAM, Česká rally

Mareš na Bohemii havaroval, v Římě ale chybět nebude

Mareš na Bohemii havaroval, v Římě ale chybět nebude

18.07.2019 23:00

Článek ACA ŠKODA AUTOKLUB TEAM, ME

Filip Mareš juniorským mistrem Evropy

Filip Mareš juniorským mistrem Evropy

20.08.2019 19:53

Článek ACA ŠKODA AUTOKLUB TEAM, ME

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Filip Mareš: Opočenský dort bez pověstné „třešničky“

/ Další video...