English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Tři vozy Peugeot 2008 DKR vyrazí na trasu Moskva-Peking

Zařazeno : Loeb, Petehansel, Despres

Radka Matthey, 25.04.2016 10:57
Tisknout článek
Kategorie : Dakar; zobrazeno : 3942x


Povzbuzen nedávným vítězstvím na Dakaru se Team Peugeot Total pouští do další výzvy – pokoření proslulé Hedvábné stezky účastí na Silk Way Rally, podniku, jenž sleduje slavnou náročnou trasu z Moskvy do Pekingu.
Tři vozy Peugeot 2008 DKR vyrazí na trasu Moskva-Peking
Tři vozy Peugeot 2008 DKR vyrazí na trasu Moskva-Peking

Méně než rok od čínské Silk Road Rally, na níž vozy Peugeot obsadily první dvě místa, a krátce po Rallye Dakar 2016, na níž zvítězili Stéphane Peterhansel a Jean-Paul Cottret, se Team Peugeot Total připravuje na další soutěž cross-country v Číně.

Tři skvěle zkombinované posádky
Pro svůj debut na Silk Way Rally značka Peugeot zvolila tři ze svých čtyř posádek, které usednou za volanty výkonných vozů PEUGEOT 2008 DKR.
-    Stéphane Peterhansel - nejúspěšnější jezdec světových soutěží cross-country s 12 vítězstvími v Dakaru a prvním místem na loňské Silk Road Rally; navigovat ho bude jeho dlouholetý spolujezdec Jean-Paul Cottret. Společně se budou pokoušet získat vítězství v soutěži, ve které jim dosud unikalo.
-    Cyril Despres - muž, který má ve svém životopise pět vítězství na Rallye Dakar v kategorii motocyklů - a spolujezdec David Castera skončili vloni v Číně druzí a sedmí na letošním Dakaru. Oba se budou snažit potvrdit svůj dosavadní vzestup.
-    Sébastien Loeb a Daniel Elena, nejnovější členové týmu Peugeot Total, kteří se již zúčastnili Rallye du Maroc 2015 a zazářili také na letošním Dakaru. Účast na této akci hodlají využít pro získání dalších zkušeností se závody v extrémních podmínkách.

Silk Way Rally - zcela nové dobrodružství
Ve svých prvních letech tento vytrvalostní závod nepřekračoval hranice Ruska kromě krátké zastávky v Turkmenistánu během prvního ročníku 2009. V  prvních dvou ročnících tuto soutěž vyhrál současný jezdec týmu Peugeot Total Carlos Sainz. V roce 2011 skončil Stéphane Peterhansel druhý. Po dvouleté přestávce v letech 2014 a 2015 letošní Silk Way Rally navštíví tři různé země (Rusko, Kazachstán a Čínu). Účastníci závodu ujedou vzdálenost 10 000 km s 4500 soutěžními kilometry, které jsou rozděleny do 15 etap. Bližší detaily o trase budou odhaleny v nejbližších týdnech.

Bruno Famin, ředitel Peugeotu Sport
„Toto je pro nás další mimořádně vzrušující událost. Zdá se, že nás čekají dech beroucí scenérie, stejně tak jako náročná a členitá trasa. Nemáme žádnou předchozí závodní zkušenost ani z Ruska ani z Kazachstánu, ale očekáváme, že části trasy v Číně budou podobné těm, které jsme navštívili v předešlém ročníku soutěže. Tato soutěž slibuje prověřit jak lidské, tak sportovní schopnosti na samou hranici možností a my jsme odhodláni Silk Way Rally zdolat. Přistupujeme k této nové výzvě s pokorou a respektem, i když po našem letošním úspěchu na Dakaru si nemůžeme dát jiný cíl než vítězství.“

Technická vylepšení
Všechny tři Peugeoty 2008 DKR, které se zúčastní Silk Way Rally, startovaly již v  Dakaru 2016 a podstoupí několik úprav zaměřených na předejití problémům, které nastaly během lednové soutěže v Jižní Americe. Hlavní a zároveň nejnáročnější změnou bude instalace klimatizace.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Sébastien Loeb chystá Loeb Racing Team

12.10.2011 20:06

Článek Honza Froněk, WRC

Citroen: Loeb má dveře do WRC otevřené

Citroen: Loeb má dveře do WRC otevřené

04.02.2015 20:18

Článek Honza Froněk, WRC

Loeb se vrací na tratě MS jako šéf týmu

Loeb se vrací na tratě MS jako šéf týmu

28.12.2015 17:23

Článek Honza Froněk, WRC

Loeb pojede Dakar jako soukromník

Loeb pojede Dakar jako soukromník

31.10.2018 11:18

Článek Honza Froněk, Dakar

Racing-Mania.cz

Loeb: Odjet více rally se mi opravdu nechce

27.06.2013 14:17

Článek Honza Froněk, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/WRC Onboards: Rally Corsica 2008- SS15 Sebastien Loeb Onb...

/ Další video...