English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Martin Macík ml. navzdory aprílu i dubovým kořenům zvítězil na Baja Drawsko Pomorskie

Zařazeno : Macík

Nikola Kužílková, 05.04.2016 07:57
Tisknout článek
Kategorie : Dakar; zobrazeno : 3953x


Tým KM Racing bodoval v prvním letošním mezinárodním závodu Baja Drawsko Pomorskie. Pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik Michal Mrkva ve své žluté liazce obhájili loňské vítězství mezi kamiony. Lukáš Kvapil vybojoval 3. místo na motocyklu.
Martin Macík ml. navzdory aprílu i dubovým kořenům zvítězil na Baja Drawsko Pomorskie
Martin Macík ml. navzdory aprílu i dubovým kořenům zvítězil na Baja Drawsko Pomorskie

V Polsku se na apríla sešel český „nároďák“ dakarských jezdců a v týmu KM Racing i mezi jednotlivými českými posádkami panovala dobrá nálada. Během pátku závodníci absolvovali úvodní prolog, do kterého Martin Macík se svou posádkou po loňském vítězství startoval z prvního místa, do cíle ale dojel s druhým nejlepším časem a časovým rozdílem několika vteřin. Po páteční aprílové a velice studené noci čekaly na jezdce v kamionech dvě rychlostní zkoušky, každá po 174 km. „Bylo s kým soupeřit a to je vždy plus, protože se dají sbírat cenné zkušenosti. Závod byl jiný než v loňském roce. Musím přiznat, že jsem do první sobotní erzety nevjel zrovna ideálně. Možná jsem se na to špatně vyspal, ale neřídilo se mi moc dobře. Navíc se nám 2 km před cílem pod kola zasekl obrovský kořen dubu a Michal Mrkva musel ven z auta, protože jsme si mysleli, že máme zablokované kolo,“ popisuje Martin Macík. I přesto se posádce nakonec podařilo získat druhé místo.

Během hodinového servisu mezi erzetami se Martin Macík oklepal a po promluvě šéfa týmu Martina Macíka staršího vyrazila posádka do druhé části s velkým odhodláním obhájit loňské vítězství. „Řekli jsme si, že to dáme! Jako vždy to zabralo a druhou sobotní rychlostní zkoušku jsme doslova letěli. Neměli jsme úplně 100% výkon motoru, ale byla to pecka. A tentokrát jsme si závod konečně užívali. Myslím, že jsme vyhráli i závody ve skoku, protože jsem nohu z plynu nesundal ani v pasážích, kde bylo hned několik skokanských příležitostí za sebou,“ líčí Martin Macík. Díky druhé sobotní jízdě tým v závodě s přehledem a několikaminutovým náskokem zvítězil. „Z vítězství máme i vzhledem k vývoji závodu obrovskou radost. Je to krásný vstup do nové sezóny,“ zakončil Martin Macík.    

Dobře si v Polsku vedl také motocyklista týmu KM Racing Lukáš Kvapil, pro kterého byl start v Baja Drawsko Pomorskie první závodní zkušeností po vážném zranění z loňských závodů v Milovicích. „Lékaři mi před Baja Drawsko povolili pouze pár tréninků, ale i tak se mi jelo perfektně a po prvním dni jsem byl mezi motorkáři nejlepší,“ popisuje Lukáš Kvapil, který v Polsku sbíral další zkušenosti pro start v Rallye Dakar 2017. Bohužel v sobotu udělal Lukáš navigační chybu, ta znamenala penalizaci a v konečném hodnocení ho posunula na třetí místo. Každopádně, i Lukášovo pódiové umístění bylo pro tým velkým úspěchem.          

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Macík potvrdil, že umí prohnat kamazy

Macík potvrdil, že umí prohnat kamazy

17.01.2019 22:43

Článek Nikola Kužílková, Dakar

Martin Macík ml. popisuje jak to chodí na Dakaru

Martin Macík ml. popisuje jak to chodí na Dakaru

15.01.2015 07:43

Článek Nikola Kužílková, Dakar

Macíkův španělský test byl úspěšný

Macíkův španělský test byl úspěšný

25.07.2016 13:38

Článek Petra Mikešová, Dakar

Dakar pro Martina Macíka končí

Dakar pro Martina Macíka končí

10.01.2015 14:43

Článek KM Racing, Dakar

Rychlé hledání

/Náhodné fotografie

ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/1.etapa Martina Macíka

/ Další video...