English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Vršecký s ježkem v hlavě stříbrný, Kolomý prověřil techniku

Zařazeno : Kolomý, Vršecký

Milan Bydžovský, 03.04.2016 18:25
Tisknout článek
Kategorie : Dakar; zobrazeno : 5145x


Premiérový start Davida Vršeckého v cross-country rally dopadl na výbornou, když obsadil v cíli Baja Drawsko druhé místo a až do posledních kilometrů bojoval s Tatrou Phoenix o vítězství. Martin Kolomý nasadil a v úvodu s přehledem diktoval tempo s náskokem přes pět minut na druhého Davida, cíl však nakonec nespatřil.
Vršecký s ježkem v hlavě stříbrný, Kolomý prověřil techniku
Vršecký s ježkem v hlavě stříbrný, Kolomý prověřil techniku

Již páteční prolog ukázal, že se David Vršecký za volantem dakarského speciálu cítí jako ryba ve vodě, což dokázal při prvním průjezdu sobotní sto sedmdesát kilometrů dlouhé zkoušce, kterou vyhrál! „Musím říct, že jsem nadšený. Vojenský polygon v Drawsku je překrásný a nám se tu dařilo. Je ale předčasné myslet na pozice nejvyšší. Před námi je ještě ta samá porce těžkých kilometrů,“ krotil nadšení David, který se ujal vedení s téměř půlminutovým náskokem. Ve druhé jízdě dne David převážně bojoval sám se sebou a výrazně zvolnil. „Jako bych měl v hlavě ježka. Byla to neskutečná bolest. Jsem ale rád, že jsme to dotáhli až do cíle a navíc obsadili senzačně druhé místo,“ řekl spokojeně v cíli vyčerpaný dvojnásobný mistr Evropy.

„Takhle těžké etapy se nejezdí ani na Dakaru. Hodně technické pasáže, které byly složité jak navigačně, tak pro jezdce, který musí neustále řadit. Davida výkon musím vyzdvihnout. Takto se poprat s naprosto odlišnou disciplínou hned ve své premiéře a zkušeným klukům ukázat záda, to je perfektní,“ nešetřil chválou legendární navigátor nového pilota Pepa Kalina.

Martin Kolomý startoval do soutěže s úkolem podrobit svého Fatboye zátěžové zkoušce v podobě zjištění životnostních limitů vybraných komponentů. „Chtěli jsme prověřit, co vše auto vydrží a kde jsou hranice některých dílů. Dvacet kilometrů před cílem dopolední jízdy jsme měli problémy s řazením a to se bohužel opakovalo i ve druhé jízdě dne,“ uvedl Martin, který ještě na mezičase na 140 kilometru vedl kategorii kamionů o 6 minut! Kolomému se problémy nevyhnuly ani ve druhém průjezdu a ze soutěže nakonec odstoupil. „Sportovní výsledek se sice nepodařil, po technické stránce jsme ale zase o dost chytřejší. Trať se mi ale velice líbila a už se moc těším na reparát.“

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Kolomý: Z Dakaru se neodstupuje snadno

Kolomý: Z Dakaru se neodstupuje snadno

13.01.2014 10:46

Článek Patrik Pátek, Dakar

Rychlé hledání

/Náhodné fotografie

ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/1.etapa Martina Kolomého

/ Další video...