English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Na plný plyn za titulem se třemi továrními vozy ŠKODA Fabia R5

Zařazeno : MS1512, Lappi, Kopecký

Honza Froněk, 20.10.2015 11:35
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 5320x


Premiéra pro tým ŠKODA Motorsport: Na Španělské rally (22. až 25. října) se poprvé na start rally WRC 2 postaví tři tovární posádky ŠKODA s vozem Fabia R5. Předposledního podniku sezóny WRC 2 se v barvách značky ŠKODA zúčastní finská, švédská a česká posádka.
Na plný plyn za titulem se třemi továrními vozy ŠKODA Fabia R5
Na plný plyn za titulem se třemi továrními vozy ŠKODA Fabia R5

 vedle aktuálně druhé posádky Esapekka Lappi/Janne Ferm se ve Španělsku představí asijsko-pacifičtí šampioni Pontus Tidemand/Emil Axelsson a čeští mistři v rally Jan Kopecký/Pavel Dresler. ŠKODA Motorsport suverénně vede průběžnou klasifikaci týmů WRC 2. Nový vůz Fabia R5 dojel při všech šesti startech sezóny ve WRC 2 na stupních vítězů.

„Španělská rally, která se jede na asfaltu i šotolině, klade mimořádné požadavky na posádky i vozy. Chceme jet na vítězství,“ říká šéf ŠKODA Motorsportu Michal Hrabánek. Lappi/Ferm a Tidemand/Axelsson se budou snažit sbírat body do klasifikace týmů WRC 2. Kopecký/Dresler ve Španělsku vystoupí pod názvem ŠKODA Motorsport II.
Na tři posádky ŠKODA čeká na 51. Španělské rally ostrý souboj. O vítězství bude bojovat všech osm dosavadních vítězů této sezóny WRC 2. Na konci může vyhrát ten nejlepší: 23 rychlostních zkoušek a 331,25 měřených kilometrů se pojede na asfaltových silnicích a šotolinových tratích.

Esapekka Lappi, který je se 2 vítězstvími ve WRC 2 v Polsku a Finsku aktuálně druhý v celkovém hodnocení, se na Španělskou rally těší: „Po druhém místě na Korsice chceme opět bojovat o vítězství a udržet si šanci a celkové vítězství v hodnocení jezdců. Rally bude velmi náročná. Z pátku na sobotu musíme úplně změnit styl jízdy. Naštěstí je ŠKODA Fabia R5 dokonalý pracovní nástroj,“ říká Lappi. „Létající Fin“ před posledními dvěma podniky sezóny ztrácí na vedoucího jezdce Násira Al-Attíju devět bodů. Ten jede s vozem Fabia R5 ze zákaznického programu ŠKODA.

Na útok spoléhá také Pontus Tidemand. Juniorský mistr světa z roku 2013 je po svém předčasném odstoupení na Rally Korsika připraven na nápravu. „Naším cílem je místo na stupních vítězů. Konkurence je mimořádně silná, tentokrát si nesmíme dovolit žádnou chybu,“ říká Tidemand. Tento švédský jezdec v září předčasně vyhrál asijsko-pacifický šampionát (APRC).

Třetí tovární jezdec ŠKODA Jan Kopecký bude letos ve Španělsku potřetí startovat na mistrovství světa v rally. Při své poslední účasti na mistrovství světa s vozem ŠKODA Fabia R5 vyhrál tento zkušený jezdec v srpnu Německou rally. „Je skvělé, že se opět zúčastním a budu moci být součástí tohoto hvězdného startovního pole, na Španělsko mám velmi dobré vzpomínky,“ řekl Kopecký.

Nový vůz ŠKODA Fabia R5 je již během své první sezóny skutečnou zárukou úspěchu. Při všech šesti podnicích WRC 2 se na stupně vítězů dostal alespoň jeden vůz Fabia R5, celkem dosáhl devíti umístění mezi prvními třemi, z toho tří vítězství. Ve výčtu úspěchů nového soutěžního speciálu jsou navíc čtyři národní mistrovství. V českém mistrovství si titul s předstihem zajistil Jan Kopecký s pěti vítězstvími za sebou. V Rakousku vyhrál národní mistrovství zkušený Raimund Baumschlager s vozem Fabia R5. V Maďarsku se mistrem stal Norbert Herczig s vozem Fabia R5. Navíc „Fast“ Freddy Loix triumfoval ve svém domácím mistrovství v Belgii.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Lappi a Tidemand v Portugalsku, Kopecký na Krumlově

Lappi a Tidemand v Portugalsku, Kopecký na Krumlově

26.04.2015 16:28

Článek Škoda Motorsport, WRC

Tři tovární Fabie S2000 na Barumce

Tři tovární Fabie S2000 na Barumce

29.07.2013 12:57

Článek Honza Froněk, ME

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Vodafone Rally de Portugal 2008 - Jan Kopecký - SS1

/ Další video...