English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Finská Rally: ŠKODA pilot Esapekka Lappi ujíždí všem

Zařazeno : MS1508, Lappi, Tidemand

Škoda Motorsport, 31.07.2015 21:59
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 6953x


Finský pilot ŠKODA Motorsportu Esapekka Lappi na úvod domácí Finské Rally s vozem Fabia R5 všem doslova uletěl. Po páteční etapě je Esapekka Lappi se spolujezdcem Jannem Fermem ve vedení klasifikace WRC2 – před týmovými kolegy Pontusem Tidemandem a Emilem Axelssonem.
Finská Rally: ŠKODA pilot Esapekka Lappi ujíždí všem
Finská Rally: ŠKODA pilot Esapekka Lappi ujíždí všem

Spousta skoků a úseků, kdy se jede na plný plyn, dělá tuto „Formuli 1 v lese“ skutečnou lahůdkou v seriálu FIA mistrovství světa. Finálový víkend čeká na posádky ještě 159,48 soutěžních kilometrů.

„Miluji tuto soutěž! Dnešní den byl perfektní, také máme ve voze Fabia R5 špičkové náčiní. Janneho a mě těší moc, že jsme mohli nadchnout nekonečné množství diváků na trati a že jsme ve vedení. Ale ještě není vyhráno – teď musíme držet chladnou hlavu,“ říká Lappi po prvních 157,63 kilometrech. Před necelými čtyřmi týdny zajel Lappi v Polsku historicky první vítězství v seriálu Mistrovství světa (WRC2) s vozem Fabia R5. Na domácích zkouškách v okolí města Jyväskylä v tomto galapředstavení pokračuje.

Po opatrném začátku v jediné čtvrteční rychlostní zkoušce se Lappi hned v pátek ráno dostal do vedení WRC2 a krok za krokem pak navyšoval svůj náskok. Vrcholem byly dva nejlepší časy na legendární zkoušce Ouninpohja, která se svými 70 skoky na 34,39 kilometrech platí za ultimativní zkoušku odvahy v celém rallyovém světě. Lappi vyhrál před zraky tisíců natěšených fanoušků celkem 7 měřených úseků.

„Je neuvěřitelné, jak rychle se dá jet lesem. Je opravdu úžasné, něco takového s vozem Fabia R5 zažít,“ glosoval nadšeně Pontus Tidemand. Druhý v pořadí z minulé Polské Rally sice ztratil trochu času při prvním průjezdu zkouškou Ouninpohja, přesto si vypracoval výbornou pozici do dalšího průběhu soutěže.

V sobotu je na programu 130,68 kilometrů, součástí jsou i dva průjezdy známou zkouškou Mökkiperä. Koncentrovat se jezdci na nejrychlejší soutěži roku musí především na jízdu na plný plyn a dostatek kuráže.

Číslo dne Finské Rally: 127,13
Neskutečných 127,13 kilometrů v hodině byl rychlostní průměr Esapekky Lappiho ve druhém průjezdu legendární erzety Ouninpohja. Touto rychlostí zajel tuto zkoušku za 16:13,8 minuty. Tím dostál přízvisku „létající Fin“: celkem 70krát se při této erzetě jeho Fabia R5 vznesla ve finských lesích do vzduchu.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Lappi a Tidemand s Fabií R5 v MS?

Lappi a Tidemand s Fabií R5 v MS?

17.03.2015 12:31

Článek Honza Froněk, WRC

Finská rally: ŠKODA určuje na úvod tempo

Finská rally: ŠKODA určuje na úvod tempo

30.07.2016 06:58

Článek Škoda Motorsport, WRC

Tidemand zakládá vlastní tým

Tidemand zakládá vlastní tým

05.12.2017 19:38

Článek Honza Froněk, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/ŠKODA MRF vítězí také v Austrálii [+VIDEO]

/ Další video...