Polsko v cíli: Ogier vítězí, Tänak po havárii Latvaly třetí

Zařazeno : MS1507

Filip Červenka, 05.07.2015 15:10
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 3541x

I když dnes byly na programu Polské rally pouze dva průjezdy jednou RZ, tak o dramatické momenty nebylo nouze. Ogier nakonec sebral soupěřům všechny body. Souboj o třetí příčku neustál Latvala, který může být po havárii rád, že spatřil cíl soutěže.

I když při pohledu do výsledků první dnešní RZ není patrná žádná změna, mnohé se událo. Tou nejvýraznější událostí byla kolostřešní kombinace v podání Thierryho Neuvilla, kterého při katování vyhodil vnitřek zatáčky ven. Důležitý byl pro další vývoj souboje o třetí místo také čas Latvaly a Tänaka. Latvala stáhl na Tänaka 0,4s a před závěrečnou Power Stage oba borce dělilo pouhých 1,1s.

Na závěrečné Power Stage nejprve zajel skvělý čas Meeke, což v kombinaci s následným Kubicovým defektem znamenalo jeho posun vpřed na sedmou pozici. A krátce na to v přímém přenosu vyslal svůj vůz mezi stromky Latvala. Sice RZ dokončil, ale bylo jasné, že ze souboje o třetí místo vzniká souboj a přežití. Z vozu se velmi kouřilo a palubní počítač ukazoval, že motor nemá žádnou chladící kapalinu.

Tänak dokončil ve velkém tempu tuto RZ, ale i tak byl o desetinu rychlejší, vítěz soutěže, Ogier. Třetí místo z Power Stage a jeden bonusový bod si připsal Mikkelsen, který dokončil jako druhý v pořadí. Jak již bylo zmíněno pořadí "na bedně" uzavřel Tänak.

Latvala byl v jedné z posledních ČK penalizován 40 vteřinami za pozdní příjezd, což znamenalo další propad pořadím až na 5. pouzici za Paddona.

Šesté místo uhájil s obouchaným voze Neuville. Sedmé místo vytěžil z Kubicova defektu Meeke. Ostbergovi chybělo na osmého Kubicu necelých deset vteřin a TOP 10 uzavřel Sordo. Martin Prokop skončil 11.