English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem vítězi letošních Hustopečí

Zařazeno : MMCR1503, Kopecký, Pech

agrotecrally.cz, 20.06.2015 16:52
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 5204x


Posádka továrního týmu Škoda Motorsport, Jan Kopecký - Pavel Dresler, se stala absolutním vítězem letošní XI. Agrotec Petronas Syntium Rally Hustopeče. Druhou příčku si tentokrát z Hustopečí odváží Václav Pech s Petrem Uhlem, třetí místo pak putuje do rukou dvojice Roman Odložilík - Martin Tureček.
Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem vítězi letošních Hustopečí
Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem vítězi letošních Hustopečí

Zelenobílou Fabii R5 Jana Kopeckého nakonec dělilo po deseti rychlostních zkouškách od druhého Mini S2000 Václava Pecha 45.1 sekundy, tedy téměř stejný rozdíl, jaký panoval ve prospěch Plzeňana po páteční etapě (42.3 s). Třetí Roman Odložilík si v závěru pohlídal svou pozici před čtvrtým Pavlem Valouškem a neskrýval svou spokojenost. Valoušek pak mohl pouze litovat dnešních potíží se spojkou, přesto ale nebyl se svým výkonem v Hustopečích určitě zklamaný.

Prakticky bezproblémovou rally tentokrát absolvoval pátý Jan Jelínek, na šestou příčku se pak ještě po poslední rychlostní zkoušce posunul mladý Věroslav Cvrček. Ten tak odsunul na sedmém místo absolutně nejrychlejší produkční vůz pilotovaný Václavem Kopáčkem. Kopáček se sice ještě v závěru soutěže musel strachovat o kondici svého Subaru, ve finále ale letos konečně získal kýžené prvenství ve třídě.

Osmý byl v cíli letošních Hustopečí Tomáš Kurka, který sice soutěž nezahájil úplně nejlépe, ale v sobotu už předváděl mnohem lepší výkony a zaslouženě postoupil mezi nejlepší desítku celkové absolutní klasifikace. Tu pak uzavřeli jezdci na druhém a třetím místě v hodnocení produkčních aut, Martin Březík a Jaroslav Pešl.

Ve dvoukolkách dotáhnul své úspěšné tažení až do vítězného konce Ondřej Bisaha před Václavem Dunovským. Třetí příčku v klasifikaci vozů s jednou poháněnou nápravou pak vybojoval Patrik Rujbr, který díky nejrychlejšímu času na poslední zkoušce získal maximální počet bonusových bodů za druhou etapu.

Výsledky:
 1. Jan Kopecký 1:26:03.8; 2. Václav Pech + 45.1; 3. Roman Odložilík + 1:04.0; 4. Pavel Valoušek + 1:19.9; 5. Jan Jelínek + 3:00.8; 6. Věroslav Cvrček + 5:02.1; 7. Tomáš Kurka + 5:28.5; 8. Václav Kopáček + 5:46.2; 9. Martin Březík + 5:55.3; 10. Jaroslav Pešl + 6:06.2

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Pech před startem Rallye Hustopeče

Pech před startem Rallye Hustopeče

17.06.2015 15:50

Článek Romana Hájková, Česká rally

Pechovi sázka na déšť nevyšla

Pechovi sázka na déšť nevyšla

22.06.2015 14:38

Článek Romana Hájková, Česká rally

Racing-Mania.cz

Václav Pech jun. po těžké Jänner Rallye

08.01.2013 22:51

Článek Zita Vinšová, ME

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Vodafone Rally de Portugal 2008 - Jan Kopecký - SS1

/ Další video...