English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Druhá zkouška odolnosti pro vůz ŠKODA Fabia R5 v mistrovství světa v rally

Zařazeno : MS1506, Kopecký, Lappi

Škoda Motorsport, 08.06.2015 11:27
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 5606x


Po úžasné premiéře na mistrovství světa v Portugalsku se nový vůz ŠKODA Fabia R5 tento víkend (11. až 14. června) podruhé představí na mistrovství světa FIA v rally (WRC 2). Na Italské rally na středomořském ostrově Sardinie se na start postaví dva vozy Fabia R5. Za volant nového soutěžního speciálu značky ŠKODA se posadí mistr Evropy Esapekka Lappi a úřadující asijsko-pacifický šampion Jan Kopecký.
Druhá zkouška odolnosti pro vůz ŠKODA Fabia R5 v mistrovství světa v rally
Druhá zkouška odolnosti pro vůz ŠKODA Fabia R5 v mistrovství světa v rally

Italská rally je šestým podnikem aktuální sezóny WRC 2. Tři dny na Sardinii budou pro vůz Fabia R5 mimořádnou zkouškou odolnosti. Rally je pověstná svými tvrdými šotolinovými cestami a celkově mimořádně náročnými tratěmi. Celkem je třeba absolvovat 402,88 km a 24 rychlostních zkoušek. Pro porovnání: v Portugalsku to bylo „pouze“ 15 zkoušek.

Před dvěma týdny oslavila nová Fabia R5 se dvěma umístěními na stupních vítězů působivý debut v mistrovství světa FIA (WRC 2). Na Portugalské rally byli Esapekka Lappi/Janne Ferm druzí, nováček týmu ŠKODA Pontus Tidemand obsadil se spolujezdcem Emilem Axelssonem místo třetí. „Máme velkou radost ze zdařilého debutu vozu Fabia R5 v mistrovství světa. Obě auta dokončila rally s dobrým výsledkem,“ říká šéf ŠKODA Motorsportu Michal Hrabánek. „Výsledky posledních týdnů ukazují, že jsme s vozem ŠKODA R5 na správné cestě. Také na Sardinii chceme předvést dobré vystoupení. Tato rally je ovšem něco zcela jiného než Portugalsko, nároky na lidi a materiál jsou ještě podstatně vyšší,“ dodává Hrabánek.

Esapekka Lappi se tváří optimisticky: „Zdařilý vstup s vozem ŠKODA Fabia R5 dává chuť chtít více. Chceme potvrdit naše dosavadní dobré výsledky a opět držet krok špičkovými časy. Maximální koncentrace je nejvyšším pravidlem, neboť na této rally bude každá chyba bez milosti potrestána,“ říká finský mistr Evropy.

Soutěž na italském středomořském ostrově patří k těm nejnáročnějším rally vůbec. Vede po prašných šotolinových cestách, stejně jako po úzkých uličkách hlavního města Cagliari a jedna speciální trasa vede po dostihové dráze ‚Ippodromo di Chilivani‘. K tomu přistupuje jeden mimořádný vrchol: nejvyšší skok celé sezóny WRC - legendární ‚Micky’s Jump‘.

Této zcela speciální výzvě se bude muset ve druhém voze Fabia R5 postavit také zkušený jezdec Jan Kopecký. Tento 33letý pilot pojede na Sardinii za značku ŠKODA na mistrovství světa poprvé od roku 2007. „Obrovsky se těším, že pojedu s novým vozem R5 také ve WRC 2 - osm let po mém posledním startu na mistrovství světa. České mistrovství v rally běží s novým autem zatím optimálně. Do Itálie jedeme s optimismem, ale víme, že tato rally klade podstatně vyšší nároky,“ říká Kopecký, který na Sardinii pojede poháněn dvěma vítězstvími ve dvou startech na letošním mistrovství České republiky v rally (MČR).

V mistrovství světa FIA v rally (klasifikace WRC 2) startuje ŠKODA v této sezóně s novým vozem ŠKODA Fabia R5 ve vybraných soutěžích. Vedle Esapekky Lappiho a Jana Kopeckého se účastní jako další jezdec také Švéd Pontus Tidemand. Týden po Italské rally se Tidemand postaví v barvách týmu ŠKODA MRF na start třetího podniku asijsko-pacifického šampionátu (APRC). Na Rally Queensland v Austrálii chce úspěšně obhajovat své dosavadní vedení v APRC.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Lappi a Tidemand v Portugalsku, Kopecký na Krumlově

Lappi a Tidemand v Portugalsku, Kopecký na Krumlově

26.04.2015 16:28

Článek Škoda Motorsport, WRC

Tři tovární Fabie S2000 na Barumce

Tři tovární Fabie S2000 na Barumce

29.07.2013 12:57

Článek Honza Froněk, ME

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Vodafone Rally de Portugal 2008 - Jan Kopecký - SS1

/ Další video...