English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Stupně vítězů: ŠKODA slaví premiéru v mistrovství světa s vozem Fabia R5

Zařazeno : MS1505, Lappi, Tidemand

Škoda Motorsport, 25.05.2015 12:14
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 6825x


Mistr Evropy Esapekka Lappi druhý, Pontus Tidemand na místě třetím: ŠKODA oslavila na Rally Portugalsko premiéru na mistrovství světa s novým vozem Fabia R5. Nový soutěžní speciál značky ŠKODA zvládl těžký test odolnosti na 324,18 km nejen s bravurou, ale také s pěti nejlepšími časy na rychlostních zkouškách v mistrovství světa kategorie WRC 2 v rally a ukázal svůj potenciál.
Stupně vítězů: ŠKODA slaví premiéru v mistrovství světa s vozem Fabia R5
Stupně vítězů: ŠKODA slaví premiéru v mistrovství světa s vozem Fabia R5

„Děkuji celému týmu, který tak dobře zvládl double nasazení na mistrovství světa a v českém šampionátu. Naše Fabia R5 fungovala na obou soutěžích perfektně. Pro značku ŠKODA to byl velice úspěšný víkend“, řekl šéf ŠKODA Motorsportu Michal Hrabánek po prvním startu svého týmu na mistrovství světa po více než dvou letech. V sobotu posádka Jan Kopecký/Pavel Dresler po napínavém boji triumfovala v poslední minutě 43. ročníku Rallye Český Krumlov. Bylo to druhé vítězství nového vozu ŠKODA Fabia R5 na druhém podniku českého mistrovství v rally (MČR).

V neděli si pak o 2 000 kilometrů dále zajistily posádky ŠKODA Esapekka Lappi/Janne Ferm a Pontus Tidemand/Emil Axelsson dvě místa na stupních vítězů s novým vozem Fabia R5. V závěrečném dni byl boj o vítězství v kategorii WRC 2 napínavý poté, co byl Lappi na předposlední zkoušce Vieira do Minho o 41,0 sekund rychlejší než vedoucí Násir Al-Attiyah. Vítěz Dakarské rally ale měl nakonec v celkové klasifikaci náskok 12,0 sekund před mistrem Evropy Lappim.

„Máme z druhého místa radost, vždyť to byla naše premiéra na rally s vozem ŠKODA Fabia R5. Náš nový vůz přesvědčil v Portugalsku za všech podmínek - ať to bylo na šotolině nebo na krátkých asfaltových úsecích,“ chválil „létající Fin“ Lappi, který na pěti rychlostních zkouškách zajel nejrychlejší čas v kategorii WRC 2. „Je to úžasné, znovu startovat na mistrovství světa v rally. Nálada byla prostě fantastická.“ Tisíce diváků lemovaly trať celkem 15 rychlostních zkoušek Rally Portugalsko, absolutním vrcholem byla nedělní legendární zkouška „Fafe“. I zde nakonec Lappi zajel nejrychlejší čas.

„Měl jsem z toho obrovskou radost. Při premiéře vozu Fabia R5 na mistrovství světa v rally jsme nasbírali množství úžasných zkušeností,“ komentoval to Tidemand. Nový tovární jezdec ŠKODA se nyní vrací do asijsko-pacifického šampionátu (APRC), kde chce ve dnech 19. až 21. června při Australské rally obhajovat vedoucí pozici v celkové klasifikaci.

Na následující zastávce mistrovství světa FIA v rally (WRC 2) od 11. do 14. června na Sardinii bude kromě mistra Evopy Lappiho pilotovat vůz Fabia R5 také úřadující asijsko-pacifický šampion Jan Kopecký. Michal Hrabánek: „Po úspěšné premiéře na Rally Portugalsko se už těšíme na další výzvu. S projektem Fabia R5 stojíme teprve na začátku a před námi je ještě spousta práce.“

Číslo dne pro Rally Portugal: 5
Esapekka Lappi dosáhl v Portugalsku pro vůz ŠKODA Fabia R5 prvních pět nejlepších časů v klasifikaci WRC 2. Poté, co v sobotu vévodil rychlostním zkouškám osm až deset, byl v neděli nejrychlejší také na RZ 15 Vieira do Minho. Přitom získal na vítěze kategorie WRC 2 Násira Al-Attíju náskok 41,0 sekund. Také na legendární zkoušce Fafe byl „létající Fin“ číslo 1.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Lappi a Tidemand s Fabií R5 v MS?

Lappi a Tidemand s Fabií R5 v MS?

17.03.2015 12:31

Článek Honza Froněk, WRC

Lappi a Tidemand v Portugalsku, Kopecký na Krumlově

Lappi a Tidemand v Portugalsku, Kopecký na Krumlově

26.04.2015 16:28

Článek Škoda Motorsport, WRC

Finská rally: ŠKODA určuje na úvod tempo

Finská rally: ŠKODA určuje na úvod tempo

30.07.2016 06:58

Článek Škoda Motorsport, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/ŠKODA MRF vítězí také v Austrálii [+VIDEO]

/ Další video...