English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Nová ŠKODA Fabia R5 na Rally Český Krumlov

Zařazeno : MMCR1502, Kopecký

Škoda Motorsport, 20.05.2015 10:56
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 6576x


Po světové premiéře okořeněné vítězstvím v první soutěži letošního českého mistrovství v rally (MČR) se nový vůz ŠKODA Fabia R5 připravuje na své další domácí vystoupení. Na Rally Český Krumlov se do nového soutěžního vozu opět posadí úřadující asijsko-pacifický mistr Jan Kopecký se spolujezdcem Pavlem Dreslerem.
Nová ŠKODA Fabia R5 na Rally Český Krumlov
Nová ŠKODA Fabia R5 na Rally Český Krumlov

 43. ročník Rally Český Krumlov se koná ve dnech 22. - 23. května jako druhý podnik MČR.

Koncem dubna předvedl nový vůz ŠKODA Fabia R5 úžasný start s triumfálním vítězstvím na Rally Šumava Klatovy. Tisíce fanoušků oslavovaly první vystoupení nového soutěžního vozu. A nyní přichází další výzva. Šéf ŠKODA Motorsportu Michal Hrabánek: „Debut nového vozu Fabia R5 nemohl proběhnout lépe. Jsme na dobré cestě.“

Asijsko-pacifický šampion Kopecký po senzačním debutu s novým vozem Fabia R5 netrpělivě očekává Rally Český Krumlov: „Při první soutěži vše fungovalo bezvadně, Fabia R5 byla rychlá a absolutně spolehlivá. Věříme, že i v Krumlově budeme schopni jet vpředu. Tuto rally využijeme k dalšímu zdokonalení nastavení vozu Fabia R5.“

Na Rally Český Krumlov má asijsko-pacifický šampion dobré vzpomínky: v roce 2012 zde Kopecký se spolujezdcem Pavlem Dreslerem vyhráli. Tradiční podnik startuje v pátek v Českých Budějovicích a končí po 14 rychlostních zkouškách a celkových 161,92 km v sobotu v historickém městě Český Krumlov.

Mimořádnou výzvou pro tovární tým ŠKODA Motorsport je skutečnost, že současně s rally v jižních Čechách proběhne debut vozu Fabia R5 na mistrovství světa FIA v rally (kategorie WRC-2). V Portugalsku pojedou s novým vozem ŠKODA Fabia R5 mistr Evropy Esapekka Lappi a nově angažovaný talent Pontus Tidemand.

Součástí aktivit značky ŠKODA na krumlovské rally bude opět i bohatý doprovodný program pro široké spektrum fanoušků. „Hlavním tahákem bude bezesporu pokračování soutěže o vůz Fabia Monte Carlo do osobního vlastnictví,“ říká Michal Pres, vedoucí marketingu značky v České Republice a dodává: „Z první rally na Šumavě jsme měli velmi pozitivní ohlasy z řad veřejnosti, naše výrazná marketingová podpora tak bude pokračovat i na následujících soutěžích MČR.“

Víte, že ...
…. o tomto víkendu se koná již 43. ročník Rally Český Krumlov? Při premiéře v roce 1971 slavil první z četných vítězství značky ŠKODA s legendárním vozem 1100 MB jistý pan Janouch.
… Rally Český Krumlov je jedinou českou rally ve FIA European Rally Trophy? Celkem patří do této série 14 soutěží po celé Evropě.
… Rally Český Krumlov místy vede po tratích, kde se v zimě lyžuje? Rychlostní zkouška „Lipno“, která se v sobotu projíždí dvakrát, je vrcholem a zároveň závěrečným bodem rally.
... v rámci doprovodného programu Rally Český Krumlov se konají četné další akce? Fanoušci se mimo jiné mohou těšit na soutěže historických vozů a vozidel a s alternativními pohony, na show legend rally a soutěž dálkově řízených aut.
… servisní parkoviště rally sídlí na Výstavišti v Českých Budějovicích? Největší jihočeské město s 93 000 obyvatel se po celém světě proslavilo pivem značky Budvar.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Lappi a Tidemand v Portugalsku, Kopecký na Krumlově

Lappi a Tidemand v Portugalsku, Kopecký na Krumlově

26.04.2015 16:28

Článek Škoda Motorsport, WRC

Přes 80 posádek přihlášeno na Krumlov

Přes 80 posádek přihlášeno na Krumlov

15.05.2015 21:15

Článek Honza Froněk, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Vodafone Rally de Portugal 2008 - Jan Kopecký - SS1

/ Další video...