English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Tomáš Pospíšilík spojil síly s Peugeotem

Zařazeno : Pospíšilík

Radka Matthey, 09.04.2015 14:11
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 4891x


 Úspěšný juniorský závodník autokrosových tratí Tomáš Pospíšilík dal v loňské sezoně před autokrosem definitivně přednost nejkomplexnější motoristické disciplíně, kterou jsou automobilové soutěže - rallye.
Tomáš Pospíšilík spojil síly s Peugeotem
Tomáš Pospíšilík spojil síly s Peugeotem

V  autokrosu závodil od svých jedenácti let a na svém kontě má i dva mistrovské tituly. Ve svých 20 letech se ale rozhodl, že rallye bude tou správnou cestou v motorsportu, a stejně jako u autokrosu, i soutěžím se Tomáš Pospíšilík věnuje naplno. Kromě účasti v domácím šampionátu jsme nadějného juniora v loňské sezoně mohli vidět po boku spolujezdce Lukáše Vyorala i v několika soutěžích mistrovství Evropy v rallye a není tak příliš překvapivé, že upoutal pozornost divize Peugeot Sportu Česká republika, která se rozhodla, že s Tomášem pro letošní rok spojí síly. Posádka Tomáš Pospíšilík - Lukáš Vyoral tedy v sezoně 2015 odstartuje v Mistrovství České republiky v rallye s vozem Peugeot 208 R2. Divize Peugeot Sport Česká republika, která v předchozích sezonách podporovala v rallye juniora Jana Černého, se tak rozhodla, že pomůže v růstu dalšímu motoristickému talentu a i Jan Černý tento krok podporuje a Tomáše Pospíšilíka jako svou náhradu Peugeotu doporučil. Prvním startem posádky Pospíšilík - Vyoral s  vozem se lvem ve znaku bude dubnová Rallye Šumava v termínu 24. - 25. dubna 2015.

Tomáš Pospíšilík, jezdec Peugeot Sport ČR: „Už v loňském roce bylo jasné, že rallye u mě dostane přednost a budu se tomuto sportu věnovat naplno. Na konci sezony jsme začali řešit fakt, že chceme pořídit jiné auto za náš stávající Citroën. Postupně jsme se dostali až k Honzovi Černému a přes něj jsme se zahájili jednání se společností  Peugeot Česká republika. Honza v tomto roce nebude s Peugeotem závodit a mě s Lukášem Vyoralem doporučil na svoje místo. Jsem rád, že dlouhá jednání nakonec takto dobře dopadla a já se na sezonu s Peugeotem 208 R2 hodně těším. V letošním roce chceme odstartovat v domácím Mistrovství České republiky v rallye a chtěli bychom přidat i nějaké mezinárodní starty v rámci evropské trofeje. Šumava pro mě bude prvním startem s tímto novým vozem, a proto bude mým hlavním cílem soutěž dokončit a posbírat co nejvíce zkušeností, na jejichž základě se bude odvíjet přístup k dalším závodům. Jsem plný očekávání a moc se na tuto příležitost těším.“

Jan Černý: „Předně děkuji společnosti Peugeot Česká republika za spolupráci v předchozích sezonách, která mě posunula na úplně jinou úroveň závodění. Společně jsme dokázali, že Peugeot 208 R2 je skvělé auto a podařilo se nám zajet i mnoho dobrých výsledků. Mně se bohužel nepodařilo zajistit finančně další starty v kategorii R5 s  Peugeotem 208 T16, a protože chci v rallye na té nejvyšší domácí úrovni pokračovat, naše cesty se nyní rozcházejí. Věřím, že Tomáš Pospíšilík dokáže moje místo dobře zaplnit a Peugeot ČR mu pomůže k dalšímu růstu, který budu bedlivě sledovat a rád Tomášovi napomohu."

Marco Venturini, ředitel značky Peugeot v ČR: „Značka Peugeot vždy měla a má své místo v rallyovém světě a Jan Černý o tom dokázal přesvědčit příznivce motoristického sportu v České republice i za jejími hranicemi. Celé dva roky nás skvěle reprezentoval a my mu za to děkujeme. Od Tomáše Pospíšilíka očekáváme, že převezme štafetu a pomůže nám posílit image značky Peugeot, a to nejen v rallye. Jsem rád, že můžeme podpořit mladé nadějné talenty a věřím, že Tomáš má velký potenciál. A velmi rád bych byl svědkem jeho postupu mezi evropskou či světovou rallyovou špičku.“

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Tomáš Pospíšilík [Rozhovor]

29.07.2010 19:30

Rozhovor David Jeřábek, Ostatní

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Crash Tomáše Pospíšilíka na shakedownu Ypres rally [2x VI...

/ Další video...