English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Gemini Clinic Rally Team na Šumavě s Bryanem Bouffierem

Zařazeno : MMCR1501, Bouffier

Karel Špaček, 02.04.2015 09:44
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 8368x


Velké překvapení přichystal Gemini Clinic Rally Team pro české fanoušky na zahajovací podnik letošního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích. Do týmového speciálu Citroën DS3 R5 totiž na Rallye Šumava Klatovy usedne špičkový francouzský pilot Bryan Bouffier.
Gemini Clinic Rally Team na Šumavě s Bryanem Bouffierem
Gemini Clinic Rally Team na Šumavě s Bryanem Bouffierem

Gemini Clinic Rally Team přivezl novou soutěžní zbraň v průběhu loňské sezóny, přesto dokázala posádka Miroslav Jakeš-Jaroslav Novák vybojovat druhou příčku v absolutní klasifikaci Mediasport mezinárodního mistrovství České republiky. Na vydařenou loňskou sezónu by chtěl tým navázat i v letošním roce a pro zahajovací podnik se rozhodl pozvat skutečně zvučné jméno.

„Pro Rallye Šumava Klatovy jsme chtěli do našeho soutěžního vozu posadit špičkového pilota, který by nám pomohl s nastavením podvozku a dokázal bojovat o absolutní vítězství v soutěži. Nebylo jednoduché sehnat pilota, který momentálně nemá smlouvu s továrním týmem, ale dokázal by jet hodně rychle na specifických českých tratích. Jsem velice rád, že se nám podařilo dohodnout s Bryanem Bouffierem,“ prozradil týmový manažer Gemini Clinic Rally Teamu Milan Pantálek.

Bryan Bouffier byl dlouholetým továrním jezdcem Peugeotu, pomáhal vyvíjet úspěšný soutěžní speciál Peugeot 207 S2000 i pozdější verze vozů R5 francouzského koncernu PSA. Kromě toho se podílel také na vývoji továrního speciálu WRC značky Hyundai, v barvách jehož továrního týmu se představil i na vybraných soutěžích mistrovství světa. Pravidelný účastník IRC i ME dosáhl největších úspěchů na Rallye Monte Carlo, v roce 2011 tuto legendární soutěž vyhrál, v loňské sezóně pak dojel s privátním vozem druhý absolutně.

Šestatřicetiletého pilota mohou znát čeští fanoušci i ze startů v České republice, kde se představil na Rally Bohemia a několikrát i na Barum Czech Rally Zlín. A vždy patřil k nejlepším, když proháněl i tovární jezdce Škody Motorsport. „Vždycky se rád vracím na soutěže v České republice, mají vysokou jezdeckou i organizační úroveň. V minulosti jsem u vás zajel několik dobrých výsledků a pokaždé závody provázela excelentní atmosféra. Bude pro mě hodně nových věcí - nový tým, auto, soutěž i spolujezdec, ale cítím, že jsme všichni hodně motivovaní k dosažení pěkného výsledku. Chtěl bych moc poděkovat Gemini Clinic Rally Teamu i všem ostatním sponzorům, že mi umožní tento start,“ řekl ke své účasti Bryan Bouffier.

České fanoušky však bude určitě zajímat osud  Miroslava Jakeše. „Není potřeba se s obávat, s Mirkem budeme pokračovat i nadále. Start Bryana Bouffiera s naším vozem je zatím pouze jednorázovou záležitostí a na dalších soutěžích mistrovství České republiky se  opět představí  dvojice Jakeš-Novák,“ uklidnil fanoušky Milan Pantálek.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Bouffier se znovu tlačí do IRC

15.12.2011 16:37

Článek Karel Pučelík, IRC

Bouffier slibuje odvetu v Irsku

Bouffier slibuje odvetu v Irsku

01.04.2014 16:10

Článek Antonín Straka, WRC

Racing-Mania.cz

Bouffier čeká na dobré zprávy

22.01.2013 18:14

Článek Radek Vojtěchovský, WRC

Bouffier na Barumce nepojede

Bouffier na Barumce nepojede

27.08.2013 12:42

Článek Honza Froněk, ME

Racing-Mania.cz

Bouffier pojede Ypres s novým spolujezdcem

11.06.2013 14:06

Článek Martin Klik, ME

Bouffier: Jisté je jen Lotyšsko, pak se uvidí

Bouffier: Jisté je jen Lotyšsko, pak se uvidí

28.01.2014 17:55

Článek Honza Froněk, ME

Racing-Mania.cz

Bouffier na Janneru a pravděpodobně i na Monte

16.12.2012 10:41

Článek Radek Vojtěchovský, ME

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Test Bryana Bouffiera

/ Další video...