English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Exkluzivní seznam přihlášených na Setkání mistrů

Zařazeno : SM15

Petr Eliáš, 20.11.2014 08:13
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 4350x


Víkendové XIII. Global Assistance Setkání mistrů v Sosnové 22. a 23. listopadu nabídne divákům mimořádně bohatý seznam přihlášených posádek a pořadatelé slibují i nějaké to překvapení pro diváky navíc.
Exkluzivní seznam přihlášených na Setkání mistrů
Exkluzivní seznam přihlášených na Setkání mistrů

Listině přihlášených vévodí jeden z nejlepších soutěžních jezdců historie, čtyřnásobný mistr světa a vítěz Rallye Paris Dakar Fin Juha Kankkunen. Toho diváci v rámci hlavního programu uvidí ve dvou soutěžních automobilech, kterými bude Škoda Fabia WRC a historický Opel Kadett C-GT/E 16V Hájek Rally teamu. Další vozy WRC v Sosnové představí sedminásobný mezinárodní mistr ČR v rally Václav Pech jun., Jaromír Tomaštík, na poslední chvíli se přihlásil Petr Hozák a Slováci Igor Drotár s Jaroslavem Melichárkem. Speciály R5 a S2000 osedlají Jan Černý, Grzeghorz Grzyb a Antonín Tlusťák. S produkčními vozy je doplní otec a syn Semerádovi.

Zajímavý je pohled na přihlášené mezi historickými automobily, kde vidíme Petra Žáčka s Audi Sport Quattro, Tomáše Engeho s Opelem Kadett, Jiřího Navrátila s Fordem Sierra Cosworth, Petra Hustého s Alfou Romeo 1750 Gtam, Luboše Tenkla s BMW M3, Jiřího Hladíka se Suzuki Swift 1,3 Gti a jako překvapení Josefa Petáka s Ladou VFTS 1600. Historické automobily se ale objeví i v exhibiční části programu, kde je hlavním lákadlem showman Paolo Diana s Fiatem 131 Abarth, Jiří Ulip s Audi S1, ale objeví se zde také znovu Juha Kankkunen a Břetislav Enge s historickým Opelem. Zajímavostí bude automobilová premiéra spěšného motocyklového závodníka Lukáše Peška s Citroënem DS3 R1. Zpestřením bude jízda cross country speciálu Hummer H3 Miroslava Zapletala a Tomáše Ouředníčka. Divákům se na okruhu v rámci doprovodného programu předvedou i nejlepší drifteři a na statické ukázce uvidí Dakarský speciál LIAZ Martina Macíka.

Rallycrossové závodníky budou v Sosnové reprezentovat Rene Munnich, Pavel Koutný, Mandie August, domácí Josef a Stanislav Šustovi, „Luigi“, Ondřej Smetana, Karel Václavík a Jiří Rezek. Zástupci autokrosařů budou Jaroslav Hošek, Jakub Kubíček, Filip Šmíd, a kartcross jezdci Jan Kuneš, Tomáš Gomzjakov, Michal Benda, a Jiří Rezek.
 
XIII. Global Assistance Setkání mistrů se odehraje v Sosnové u České Lípy 22. a 23. listopadu 2014, kdy na sobotu jsou připravené volné jízdy na autodromu, které probíhají prakticky celý den a při kterých se představí všichni účastníci XIII. Global Assistance Setkání mistrů. Hlavní program včetně paralelních a exhibičních jízd s měřením i bez měření časů čeká na návštěvníky v neděli 23. listopadu. Vstupenky zakoupíte na pokladnách autodromu v cenách od 100,- Kč. Více informací o XIII. Global Assistance Setkání mistrů a dalších akcích na autodromu v Sosnové, najdete na www.autodrom.cz a na facebooku.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Crash Jana Černého na Azorech [VIDEO]

/ Další video...