English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Úspěch značky ŠKODA v Číně: Kopecký korunuje grandiózní sezónu [+VIDEO]

Zařazeno : Kopecký

Škoda Motorsport, 09.11.2014 10:33
Tisknout článek
Kategorie : Ostatní; zobrazeno : 4640x


Svátek pro značku ŠKODA: tovární posádka Jan Kopecký/Pavel Dresler korunovala grandiózní sezónu vítězstvím při vrcholu sezóny v Číně. Úspěchem na „China Rally Longyou“ zakončila značka Asijsko-pacifický šampionát (APRC) s dokonalou bilancí šesti vítězství v šesti soutěžích.
Úspěch značky ŠKODA v Číně: Kopecký korunuje grandiózní sezónu [+VIDEO]
Úspěch značky ŠKODA v Číně: Kopecký korunuje grandiózní sezónu [+VIDEO]

V hodnocení značek a jezdců tak ŠKODA s úspěšným modelem Fabia Super 2000 získala hattrick. Je to završení úspěšné sezóny: v mistrovství Evropy FIA v rally (ERC) získal Esapekka Lappi potřetí po sobě jezdecký titul pro značku ŠKODA, a k tomu získal vůz Fabia Super 2000 čtyři národní mistrovské tituly.

„Pro značku ŠKODA je to perfektní zakončení sezóny. Opět jsme ukázali, jaký konkurenceschopný a úspěšný soutěžní speciál Fabia Super 2000 naši inženýři vyvinuli. Můžeme oslavovat tituly v ERC a APRC, což jsou pro nás nejdůležitější šampionáty, k tomu jsme vyhráli čtyři národní mistrovství. Myslím, že výsledky hovoří samy za sebe. Děkuji všem jezdcům a celé soutěžní rodině ŠKODA za vynikající rok,“ komentuje šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek. „Je skvělé, že jsme na závěr mohli na našem nejdůležitějším trhu v Číně ještě udělat takovou reklamu pro značku ŠKODA. Naše auta zde nadchla tisíce fanoušků,“ doplňuje Hrabánek.

I přes déšť a velice obtížné podmínky na šotolině a betonu si Kopecký ve své premiérové sezóně v APRC suverénně zajistil čtvrté vítězství v sezóně po úspěších na Nové Kaledonii, v Austrálii a Japonsku. Jeho kolegové Gaurav Gill/Glenn Macneall rozhodli pro tým s tovární podporou ŠKODA MRF zbývající dvě rally APRC na Novém Zélandu a v Malajsii.

Kopecký získal po triumfech Chrise Atkinsona (2012) a Gaurava Gilla (2013) pro značku ŠKODA v APRC třetí titul pro jezdce v řadě. Zároveň 32letý Kopecký vyhrál jako první jezdec v historii během dvou po sobě jdoucích let kontinentální titul v Evropě a v asijsko-pacifické oblasti. Pavel Dresler získal titul pro spolujezdce. „Samozřejmě je to pro nás gigantický úspěch. Všichni věděli, že APRC je velice tvrdé mistrovství, ale bylo to ještě těžší, než jsme očekávali. O to je tento titul cennější. Děkuji klukům z týmu a svému spolujezdci Pavlu Dreslerovi, bez kterého bych se na pro mne nových tratích v dalekých krajích ztratil,“ komentoval Kopecký. Kolega Gaurav Gill, který rally kvůli poškození zavěšení nemohl dokončit, svému nástupci na trůnu v APRC férově pogratuloval: „Byl to těžký souboj a Jan si titul zasloužil. Samozřejmě jsem chtěl v Číně vyhrát, ale těší mne, že jsem také trochu přispěl k úspěchům značky ŠKODA v letošním roce.“ Obě posádky ŠKODA vyrážejí po skončení finále sezóny na celosvětově nejdůležitějším trhu v Číně ještě na propagační cestu do Šanghaje.

Vedle hattricku v hodnocení značek a jezdců v APRC má značka ŠKODA o tomto víkendu důvod k oslavě i na druhém konci světa: V ERC získali tituly v hodnocení jezdců a spolujezdců tovární piloti Esapekka Lappi/Janne Ferm. Jezdec s vozem ŠKODA se tak po finále sezóny na Korsice, které skončilo v sobotu, stal potřetí za sebou mistrem Evropy. Tento špičkový vůz s pohonem čtyř kol z Mladé Boleslavi je také na seznamu mistrů ve čtyřech národních mistrovstvích.

Zkušený belgický jezdec „Fast“ Freddy Loix si zajistil belgický mistrovský titul. Předtím vyhrál šampionát v Portugalsku Pedro Meireles, podporovaný importérem značky ŠKODA v Portugalsku. Navíc si velice zkušený Raimund Baumschlager zajistil s vozem Fabia Super 2000 svůj již dvanáctý mistrovský titul v rally v Rakousku. Na Slovensku poté vyhráli místní mistrovství Poláci Grzegorz Grzyb/Robert Hundla.
* Podmíněno potvrzením FIA.

Číslo pro „China Rally Longyou“: 11
Na programu finále sezóny bylo 13 rychlostních zkoušek - a 11x byl na prvním místě vůz ŠKODA Fabia Super 2000. Na devíti rychlostních zkouškách zajeli nejrychlejší čas šampioni Jan Kopecký/Pavel Dresler, dvakrát byli v čele jejich kolegové Gill/Macneall.

Úspěch značky ŠKODA v Číně: Kopecký korunuje grandiózní sezónu [+VIDEO]

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Kopecký chce více startů v ME

07.01.2013 12:59

Článek Honza Froněk, ME

Racing-Mania.cz

Jan Kopecký je bez kontraktu na příští rok

17.11.2011 09:14

Článek Honza Froněk, IRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Vodafone Rally de Portugal 2008 - Jan Kopecký - SS1

/ Další video...