English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Peugeot Rally Academy se po prázdninách vrací na scénu

Zařazeno : ME1408, Breen, Lefebvre

Radka Matthey, 28.08.2014 22:34
Tisknout článek
Kategorie : ME; zobrazeno : 3780x


Peugeot Rally Academy vstupuje po více než dvou měsících od Geko Ypres Rally do druhé části sezóny v ERC. Dějištěm je tentokrát Česká republika. Za volantem dvou vozů Peugeot 208 T16 se objeví Craig Breen a Kevin Abbring, Peugeot 280 R2 bude pilotovat Stéphane Lefebvre.
Peugeot Rally Academy se po prázdninách vrací na scénu
Peugeot Rally Academy se po prázdninách vrací na scénu

Piloti týmu Peugeot se během tohoto nesmírně populárního závodu pokusí získat pro Peugeot 208 T16 již sedmé vítězství v této sezóně.

Barum Rally, jeden z vrcholů mistrovství FIA ERC
Do 44. ročníku české rallye je přihlášeno 122 posádek. Tento závod je osmým podnikem ERC 2014 a zahrnuje téměř 238 kilometrů rychlostních zkoušek rozdělených do 15 etap.

Mezi zúčastněnými posádkami je např. Craig Breen a Kevin Abbring za volantem vozů Peugeot 208 T16, ale také Stéphane Lefebvre, který bude řídit Peugeot 208 R2. Vedle 3 pilotů Peugeot Rally Academy se na startu za volantem vozu 208 R2 objeví i Jan Černý za Peugeot ČR, Christopher Ingram za Peugeot UK a Gino Bux za Peugeot Belgium Luxemburg. Odstartuje i Bruno Magalhães, který již vozu 208 T16 zajistil jedno z prvních vítězství v rallye na Madeiře.

Cílem je titul pro Craiga Breena
Craig Breen a Scott Martin, kteří jsou v průběžném celkovém pořadí na 3. místě, se pokusí dotáhnout 48 bodů, které jim schází na stávajícího lídra Fina Esapekku Lappiho. Irský jezdec, který je známý svou rychlostí na asfaltu, hodlá po svém březnovém triumfu na Rally Akropolis získat druhé letošní vítězství. Bezpochyby využije zkušenosti, kterou si odnesl ze své první účasti na Barum rally v roce 2011. Craig Breen a Scott Martin se budou moci po letošním létě, kdy se celý tým Peugeot Rally Academy věnoval přípravě vozu, spoléhat na spolehlivý a velmi výkonný Peugeot 208 T16. Odstartují s číslem 1 na dveřích a pokusí se v neděli večer dojet do Zlína rovněž jako první.

Kevin Abbring touží po odvetě
Kevin Abbring, kterému těsně uniklo vítězství na Ypres Rally, i když se dlouho držel před několikanásobným vítězem belgické rallye Fredy Loixem, se bude ze všech sil snažit dosáhnout tento víkend výborného výsledku. Kevin Abbring a Sebastian Mashall, kteří byli na Azorských ostrovech druzí a od začátku sezóny se drží na předních místech v boji o titul, mají bezpochyby dostatek talentu a rychlosti pro to, aby začali tuto sezónu vyhrávat.

Stéphane Lefebvre má šanci získat titul ve FIA ERC Junior
Stéphane Lefebvre, který je v současné době v této kategorii na druhém místě za Janem Černým (rovněž ve voze 208 R2), od něhož ho dělí pouhý bod, si za cíl stanovil odjet z České republiky jako lídr. Pilot ze severní Francie již společně se svým spolujezdcem Thomasem Dubiosem zvítězil na Azorských ostrovech i na Ypres Rally a doufají, že se jim podaří získat hattrick. Stéphane Lefebvre, který již tuto sezónu dosáhl za volantem vozu 208 R2, s nímž je dokonale obeznámen, 32krát nejrychlejšího času, však nesmí v boji se svým přímým soupeřem, který bude mít výhodu domácího prostředí, udělat žádnou chybu.

Za volant vozu 208 R2 usednou i posádky Chris Ingram / Gabin Moreau a Gino Bux / Eric Borguet, které se v průběžném pořadí FIA ERC Junior drží na třetím a čtvrtém místě. Britský pilot Chris Ingram, kterého podporuje Peugeot UK a Peugeot Finance, je slibnou nadějí rallyového sportu.

Gino Bux, kterého podporuje Peugeot Belgium-Luxembourg, má také potenciál dostat se na stupně vítězů, jak to již předvedl na Azorech. Mezi jedenácti vozy Peugeot 208 R2 na startovní listině patří pozornost i Andreu Crugnolovi, který skončil na Ypres Rally na druhém místě za Stéphanem Lefebvrem.

208 T16 na cestě za dalším vítězstvím v roce 2014?
Peugeot 208 T16, který již letos nashromáždil šest vítězství (dvě získal v Itálii Paolo Andreucci, dvě v Dánsku Christian Jensen, jedno v Portugalsku Bruno Magalhães a jedno v Řecku Craig Breen), dosahuje od začátku sezóny rychlých časů (28 vítězství v RZ v ERC, z toho 13 pro Breena a 15 pro Abbringa) a ukázal, že je nutné s ním počítat.

V případě vítězství by se tento nováček z dílen Peugeot Sport zařadil mezi francouzské vítěze v České republice, kterými byly vozy 206 WRC (2002, pilot Renato Travaglia) a 207 S2000 (2007, pilot Nicolas Vouilloz, a 2008, pilot Freddy Loix).

Craig Breen: „Je skvělé, že se na Barum Rally zase potkám s týmem Peugeot Rally Academy. Od posledního závodu uběhlo hodně času a už se nemůžu dočkat, až zase zasednu za volant vozu 208 T16. Závodu jsem se zúčastnil už v roce 2011 a vím, že jde skutečně o specifický závod. Tratě jsou zde velmi úzké, rychlé a hrbolaté. Závod může zkomplikovat i velmi proměnlivé počasí. O první místa se může svést tuhý boj nejen mezi nejlepšími piloty ERC, ale také mezi místními posádkami, které jsou velmi rychlé. V každém případě jsme připraveni dát ze sebe to nejlepší!“

Kevin Abbring: „Na tuto rallye mám ty nejlepší vzpomínky. Barum Rally jsem se zúčastnil v roce 2010 ve dvojkolkách a tehdy jsem vyhrál. I když v porovnání s mou poslední účastí asi půjde o jiný závod. Pokud nebude pršet, myslím, že závod bude úžasný. Na trati se přirozeně mění přilnavost, bude to náročné a vzrušující. Pokud bude pršet, bude to složitější, protože je na ní spousta černých asfaltových ploten, které jsou za takových okolností kluzké jako led. Za deště by byly složitější i seznamovací jízdy, protože takové pasti je těžké zapisovat. Na tomto závodě je taky vždycky hodně diváků a neuvěřitelná atmosféra. I když se to obtížně předvídá, tuším, že to bude jeden z nejnáročnějších závodů této sezóny.“

Stéphane Lefebvre: „Barum Rally se účastním poprvé. Mým cílem je získat titul ve FIA ERC Junior, potřebuji nutně vyhrát. Myslím, že mým hlavním soupeřem bude Jan Černý, protože pojede na domácí trati a v současnosti žebříček vede. Uděláme maximum pro to, abychom udrželi jeho tempo a doufejme ho i porazili!“

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Breen a Lefebvre: Skvělé výkony

06.02.2013 00:08

Seriál Radka Mathey, ME

Craig Breen se před Barumkou cítí fit

Craig Breen se před Barumkou cítí fit

27.08.2014 19:56

Článek Honza Froněk, ME

Hyundai a Citroën zveřejnili jezdeckou sestavu

Hyundai a Citroën zveřejnili jezdeckou sestavu

05.10.2016 11:20

Článek Honza Froněk, WRC

Stéphane Lefebvre - třetí triumf v Junior WRC

Stéphane Lefebvre - třetí triumf v Junior WRC

26.08.2014 08:25

Článek Lenka Martinová, WRC

Fisher vítězí, ale titul má Lefebvre

Fisher vítězí, ale titul má Lefebvre

06.10.2014 18:51

Článek Lenka Martinová, WRC

Citroën letos v atraktivním designu

Citroën letos v atraktivním designu

15.01.2016 15:35

Článek Honza Froněk, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Test Peugeotu 208 T16 na asfaltu [VIDEO]

/ Další video...