English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Barum rally může mnohé napovědět o vítězi letošní trofeje

Zařazeno : ME1408, Peták

Top Media, 27.08.2014 09:55
Tisknout článek
Kategorie : ME; zobrazeno : 2394x


Šest soutěžních posádek figuruje ve startovní listině 44. ročníku Barum Czech Rally Zlín 2014, která zároveň bude pátým podnikem ROPRO Clio R3 Czech Trophy by ACI 2014. Prestižní soutěž ani letos nechybí v kalendáři ERC a Mediasport MMČR.
Barum rally může mnohé napovědět o vítězi letošní trofeje
Barum rally může mnohé napovědět o vítězi letošní trofeje

Na posádky čeká patnáct rychlostních zkoušek o celkové délce téměř 240 kilometrů.  

Barum Czech Rally Zlín i letos nabídce atraktivní podívanou, která posádky i fanoušky zavede na tratě v okolí Zlína, Otrokovic a Vsetína. Ostrý start si posádky odbydou na již tradiční divácké speciálce v ulicích Zlína, v dalších dvou dnech čekají na účastníky klasické zkoušky, které patří ke koloritu zlínského závodu. V harmonogramu proto nechybí polokruhová zkouška ve Slušovicích či náročné testy Pindula, Troják, Semetín či Kudlovice.

Startovní listina čítá pestrou plejádu „dvoukolek“, mezi kterými nechybí ani účastníci ROPRO Clio R3 Czech Trophy by ACI. Nejvýše ´nasazeným´ jezdcem bude se startovním číslem 55 Adam Kobliha, o minutu za ním absolvuje sobotní část soutěže Josef Peták. Právě tato dvojice zároveň patří k nejžhavějším kandidátům na čelní pohárové příčky a mezi nimi se bude rozhodovat o letošním vítězi ROPRO Clio R3 Czech Trophy by ACI. Po Bohemii Kobliha vede s 58 bodovým náskokem před příbramským pilotem. Je potřeba ovšem zmínit, že bodový zisk ze zlínského závodu bude násoben koeficientem 1,5.

„Určitě nejdu do závodu s vidinou nějakého taktizování. Pojedeme s Karlem jako obvykle, prioritou bude pobavit sebe, celý tým i fanoušky, které bych chtěl tímto na Barumku pozvat. Zda se nám bude dařit, to se uvidí. Určitě to bude souviset i s fungující technikou, optimální volbou pneumatik... Ale jsem v tomto směru optimista. Z rychlostních zkoušek se těším hlavně na skoro domácí Troják, ale v podstatě celá Barumka disponuje pěknými tratěmi. V rámci přípravy jsme absolvovali test, kde jsme si vyzkoušeli různé varianty nastavení. Bohužel s Renaultem nemám na tomto závodě zkušenosti, a tak očekávám, že na doladění budeme s týmem pracovat i v jeho průběhu. V tomto směru to pro mě bude přece jen sbírání dalších zkušeností. Našim konkurentům pak přeji, aby soutěž všichni zdárně dokončili,“ komentuje zlínský start Adam Kobliha.

„Přijíždím do Zlína s vědomím, že to letos bude moje poslední Barumka. Navíc je to závod, kde jsem zažil úspěchy, ale taky zklamání. Třeba jsem v minulosti sedmkrát v řadě nespatřil cíl, a tak pro mě zlínská soutěž není jednoduchá ani psychicky a do závodu půjdu s obrovskou pokorou. Případné dokončení závodu bude pro všechny v týmu velkou odměnou. Na předchozích podnicích jsem taky pochopil, že se v Adamově osobě objevil v poháru někdo rychlejší, který na Barumce bude závodit na domácí půdě. Samozřejmě se s Alenou budeme snažit a pokusíme se mu být co nejvyrovnanějším soupeřem,“ prorokuje Josef Peták, jenž v rámci přípravy zvítězil v hodnocení dvoukolek na Rally Agropa Pačejov.

Po dvouzávodní pohárové pauze se na start Barumky postaví i Patrik Rujbr s Petrou Řihákovou, kteří obsadili na sprintu v Pačejově ve dvoukolkách druhé místo.

„Ve velkém mistráku nemáme žádné ambice, proto půjdeme do závodu v klidu. Z dřívějších startů velmi dobře znám náročnost Barumky, proto vím, že kdo dojede až do cíle, vždy slaví úspěch. S Petrou si chceme zlínský start hlavně užít, potěšit naše fanoušky a sponzory. Přece jen atmosféra Barumky je neopakovatelná,“ popisuje své pocity před startem Patrik Rujbr.

Poprvé v letošní sezoně zasáhne do ROPRO Clio R3 Czech Trophy by ACI Jiří Plšek. Rodák z Fryštáku u Zlína se loni objevil na dvou pohárových závodech, letos prozatím se spolujezdcem Janem Kubalou absolvoval jen Rallysprint Kopná. Na tomto závodě ale cílovou rampu nespatřili.

„Na Kopné nás potrápila technika, nyní je auto stoprocentně nachystané. Barumka je mojí domácí soutěží, a tak zejména na dlouhém testu Troják se budu snažit zúročit své zkušenosti. O konečném výsledku ale nechci moc spekulovat, v pohárové klasifikaci budu spokojen s umístěním mezi trojicí nejrychlejších,“ doufá Jiří Plšek.

Martině Daňhelové prozatím patří v průběžném hodnocení poháru třetí příčka. Ve Zlíně se stejně jako loni objeví v tandemu s Karolínou Jugasovou. Společně budou obhajovat druhou příčku v Dámském poháru. Jejich největšími soupeřkami letos budou Olga Lounová (mitsubishi) a Bulharka Jekaterina Stratieva (Citroën C2 R2).

Poslední pohárovou dvojicí na startu budou Michal Kravec s Josefem Králem. Michal se do Zlína vrací po roční pauze, pro Josefa to bude už šestý start na Barumce.

„Pohárové propozice jsou neúprosné a případný úspěch nebo neúspěch na Barumce může výrazně zamíchat pohárovou statistikou.  Čeká nás opravdový vrchol sezony. Navíc věřím, že se špička s vozy Renault Clio R3 neztratí ani v hodnocení dvoukolek a stejně jako na předchozích domácích závodech dosáhne na čelní příčky,“ komentoval výsledky promotér ROPRO Clio R3 Czech Trophy by ACI 2014 Zdeněk Pekárek.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Josef Peták se vrací k Renaultu

17.03.2012 09:19

Článek Hroch Rally Team, Česká rally

Racing-Mania.cz

Josef Peták před Valašskou rally

24.03.2011 14:00

Článek Petr Eliáš, Česká rally

Peták se vrací s ADAMEM a Hájkem

Peták se vrací s ADAMEM a Hájkem

27.03.2015 09:48

Článek Petr Eliáš, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Utopená auta v české rally [+VIDEO] AKTUALIZOVÁNO

/ Další video...