English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Roman Kresta odstartuje na Barumce už po devatenácté

Zařazeno : ME1408, Kresta

ADELL MOGUL racing team, 26.08.2014 13:02
Tisknout článek
Kategorie : ME; zobrazeno : 2583x


Se startovním číslem 9 figuruje v seznamu přihlášených posádek pro letošní Barum Czech Rally Zlín dvojice Roman Kresta – Petr Starý. Posádka ADELL MOGUL racing teamu osedlá speciál Škoda Fabia Super 2000, který zdárně otestovala při nedávném Rallysprintu Kopná.
Roman Kresta odstartuje na Barumce už po devatenácté
Roman Kresta odstartuje na Barumce už po devatenácté

Na Kopné Roman Kresta s Petrem Starým obsadili druhé místo, ale hlavně úspěšně vyzkoušeli nově postavený vůz Škoda Fabia Super 2000, se kterým se loni po tratích Barumky proháněl tovární jezdec Škody Lappi.

„Po loňském závodě se nám podařilo vůz získat a přes zimu se přestavil v čistě asfaltovou specifikaci. Letos jsme vůz poprvé nasadili na Kopné a po Barum rally bude dále využíván jezdci pod hlavičkou Kresta Racingu. Do vývoje tohoto speciálu jsem investoval hodně času. Zkoušel jsem různé věci s cílem, abychom na Barumce byli maximálně konkurenceschopní. A věřím, že se to podařilo,“ objasňuje Roman Kresta.

„Musím přiznat, že moje motivace k závodění byla v posledních letech menší. Nyní mám na mnohé jiný náhled, proto příprava na jednorázový start na Barumce je určitě příjemnější a start má pro celý tým naprosto jiný náboj… Nedávno jsme absolvovali funkční test, v minulém týdnu pak auto prošlo finálním odzkoušením. Při něm nás potkalo vše, mokro i sucho, takže doufám, že jsme na start stoprocentně připraveni,“ doplňuje luhačovický jezdec.

Rychlé časy na Kopné však Roman Kresta nepřeceňuje. Moc dobře ví, že se do Zlína sjede kompletní evropská špička, včetně továrních týmů Peugeotu a Škody. „Rychlost při Kopné a Barumce nejde srovnávat. Na Barumce bude potřeba úplně jiné nasazení…,“ tvrdí jezdec ADELL MOGUL racing teamu.

Novinkou letošní Barum rally bude páteční kvalifikace, které se zúčastní šestnáct posádek. Mezi nimi i Roman Kresta s Petrem Starým. Na základě dosažených časů si pak budou vybírat startovní pořadí do náročné sobotní etapy, která už může mnohé o průběhu závodu napovědět.

Na „horké“ sedadlo spolujezdce stejně jako na Kopné usedne Petr Starý. „Vždy jsem měl skrytý sen se s Romanem někde svézt, což se mi na Kopné podařilo, nyní před námi stojí pro nás zlínské rodáky kultovní Barumka. Její atmosféra je vždy neopakovatelná, dvakrát se mi ji podařilo s Janem Kopeckým vyhrát a ten pocit na rampě si budu pamatovat do konce života. Je to soutěž, která má Evropě obrovský zvuk, a tak se samozřejmě na start už moc těším,“ popisuje své pocity Petr Starý.

Společnost ADELL Trading zůstává generálním partnerem Romana Kresty i pro letošní sezonu.
„Se stájí Kresta Racing spolupracujeme už několik sezon a díky dlouholetým vazbám jsem i letos slíbil Romanovi pro Barum rally podporu. Můžeme se tak těšit na další Romanovo vystoupení na prestižním českém i evropském závodě. Věřím, že vzhledem ke zkušenostem, znalostem místních podmínek i dobrému nastavení fabie bude posádka Kresta – Starý promlouvat do pořadí na čelních místech,“ říká majitel společnosti Petr Zámečník.

Sedm úspěšných let spojuje tým Kresta Racing s českým výrobcem olejů společností PARAMO Pardubice, která v letošním roce slaví 125 let od svého založení. V letošním roce získala společnost PARAMO i prestižní ocenění CzechSuperBrands za českou značku olejů MOGUL. Luboš Krejčík, marketing manager společnosti PARAMO k podpoře Romana Kresty dodává: „Naší podmínkou při zahájení spolupráce s Romanem Krestou před sedmi lety bylo to, že bude ve svých závodních vozech používat oleje MOGUL z naší produkce. Toto Roman respektuje a tím potvrzuje, že české oleje MOGUL jsou špičkové. Přeji Romanovi a celému jeho týmu pohodu při vrcholném českém rally závodě a věřím v jeho skvělý výsledek.“

44. ročník Barum Czech Rally Zlín odstartuje v pátek 29. srpna v 17 hodin na náměstí Míru ve Zlíně. První ostré kilometry posádky absolvují na atraktivní divácké zkoušce v ulicích Zlína od 21:15 hod. V sobotu a neděli budou rally pokračovat na klasických rychlostních zkouškách (celkem 15 RZ o celkové délce 237,33 km) v okolí Zlína, Vsetína a Otrokovic. První posádka bude očekávána v cíli, opět na náměstí Míru před zlínskou radnicí, v neděli 31. srpna v 16 hodin.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Roman Kresta: Takový výpadek vždy zamrzí

Roman Kresta: Takový výpadek vždy zamrzí

02.09.2014 19:03

Článek ADELL MOGUL Rally Team, ME

Roman Kresta odstartuje na Barumce už po devatenácté

Roman Kresta odstartuje na Barumce už po devatenácté

26.08.2014 13:02

Článek ADELL MOGUL racing team, ME

Roman Kresta: Kopná je přípravou na Barumku

Roman Kresta: Kopná je přípravou na Barumku

28.05.2014 09:58

Článek ADELL MOGUL racing team, Česká rally

Racing-Mania.cz

Udrží Roman Kresta vítěznou krumlovskou sérii?

22.05.2012 15:48

Článek ADELL MOGUL racing team, Česká rally

Kresta s Fabií R5 i na Barumce

Kresta s Fabií R5 i na Barumce

28.06.2017 10:32

Článek Honza Froněk, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Loeb: Nemám tušení, jaké jsou naše možnosti [2xVIDEO Z TE...

/ Další video...