English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Hvězdy letošní barumky: Tänak, Breen, Lappi, Magalhaes a další

Zařazeno : ME1408, Tanak, Breen, Lappi

Roman Ordelt, 18.08.2014 18:01
Tisknout článek
Kategorie : ME; zobrazeno : 5553x


Dlouho očekávaný seznam přihlášených posádek na čtyřiačtyřicátý ročník Barum Czech Rally Zlín 2014 je tady! Letošní „startovka" rally zařazené do FIA Mistrovství Evropy v rally a Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky v rally 2014 je nabita řadou zvučných jmen a to nejen kvantitou, ale především kvalitou čela startovního pole.
Hvězdy letošní barumky: Tänak, Breen, Lappi, Magalhães a další
Hvězdy letošní barumky: Tänak, Breen, Lappi, Magalhães a další

Na letošní barumku se přihlásil úctyhodný počet celkem 121 posádek z 25 států. K největším favoritům patří bývalý tovární jezdec Fordu a estonský šampion Ott Tänak, vedoucí jezdec evropského šampionátu Esapekka Lappi z Finska, Craig Breen z Irska, Bruno Magalhães z Portugalska nebo český mistr Václav Pech.

Žádná jiná soutěž zařazená v letošním evropském šampionátu neměla tak početné i kvalitní startovní pole. Ve Zlíně se objeví celkem 24 vozů kategorie Super 2000 či R5, pouze Geko Ypres Rally se barumce přiblížila, neboť v Belgii bylo v letošním roce na startu o jeden vůz méně. Pětačtyřicet soutěžících přijede do České republiky ze zahraničí, a to z celkem 25 států nejen Evropy, ale dokonce i ze Spojených států amerických nebo Japonska. K největším hvězdám zlínské rally se řadí bývalý tovární jezdec Fordu a estonský šampion Ott Tänak (Ford Fiesta R5), vítěz nedávné Estonia Rally zařazené do mistrovství Evropy. K aspirantům na medailové umístění se řadí současný lídr evropského šampionátu a tovární jezdec škodovky Esapekka Lappi z Finska, Němec Sepp Wiegand (oba Škoda Fabia S2000), rychlý Ir Craig Breen, Nizozemec Kevin Abbring, mnohonásobný portugalský mistr Bruno Magalhães (všichni Peugeot 208 T16) nebo Polák Kajetan Kajetanowicz (Ford Fiesta R5). Z českých jezdců patří k aspirantům na přední příčky vedoucí jezdec českého šampionátu a obhájce českého titulu Václav Pech (Mini John Cooper Works S2000), trojnásobný vítěz barumky Roman Kresta (Škoda Fabia S2000), Tomáš Kostka (Citroën DS3 S2000 RRC), Miroslav Jakeš (Citröen DS3 R5), Jaroslav Orsák, Jaromír Tarabus a Pavel Valoušek (oba Škoda Fabia S2000). Z dalších jezdců myslí na umístění v elitní desítce Ir Robert Barrable (Ford Fiesta R5), Brit Neil Simpson (Škoda Fabia S2000), Francouz Robert Consani (Peugeot 207 S2000), Roman Odložilík (Ford Fiesta R5), Antonín Tlusťák, Jan Jelínek a Martin Vlček (všichni Škoda Fabia S2000).

Silná sestava se sejde v kategorii produkčních vozů. Velkým diváckým tahákem bude Mark Higgins z Velké Británie (Subaru Impreza STi), mnohonásobný britský šampion. O přední příčky zabojují i Maďar András Hadik, Polák Sebastian Frycz (oba Subaru Impreza STi), o evropský primát bojují v této kategorii Ukrajinec Vitalij Puškar (Mitsubishi Lancer EVO X R4) a český zástupce Martin Hudec (Mitsubishi Lancer EVO IX).

V hodnocení vozů s jednou poháněnou nápravou patří k favoritům na čelní příčky především jezdci jedoucí juniorský evropský šampionát, a to Jan Černý z České republiky, Stéphane Lefebvre z Francie, Chris Ingram z Velké Británie, Gino Bux z Belgie, Andrea Crugnola z Itálie (všichni Peugeot 208 R2), a dále Rumun Simone Tempestini, Maďar Kornél Lukács (oba Citroën DS3 R3T), Zoltán Bessenyey (Honda Civic Type R), Ital Elwis Chentre (Škoda Fabia R2) a čeští jezdci Egon Smékal (Citroën DS3 R3T), Adam Kobliha, Josef Peták (oba Renault Clio R3) nebo Václav Dunovský (Peugeot 208 R2).

Zpestřením startovního pole budou i zástupkyně něžného pohlaví, za volanty se představí sympatická Ukrajinka Inessa Tuškanová jedoucí s finskou licencí (Mitsubishi Lancer EVO IX), Jekatěrina Stratijevová (Citroën C2 R2 Max) z Bulharska a Martina Daňhelová z České republiky (Renault Clio R3). V soutěžním kokpitu se objeví i známé tváře ze showbyznysu jako například zpěvačka a herečka Olga Lounová (Mitsubishi Lancer EVO IX) nebo herec David Suchařípa (Renault Clio Sport).

Příznivci automobilového soutěžního sportu se mají opravdu na co těšit, letošní barumka nabídne mimořádnou podívanou! Společně s 66 účastníky Star Rally Historic se zúčastní letošní barumky neuvěřitelný počet téměř dvou set posádek!

Seznam přihlášených najdete ZDE.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Irsko po první etapě: Lappi nebo Breen?

Irsko po první etapě: Lappi nebo Breen?

18.04.2014 21:49

Článek Honza Froněk, ME

Barum - Crash Breena, Lappiho a Jelínka [VIDEO]

Barum - Crash Breena, Lappiho a Jelínka [VIDEO]

30.08.2014 23:31

Video Honza Froněk, ME

Barum - Kvalifikaci vyhrál Lappi a Tarabus

Barum - Kvalifikaci vyhrál Lappi a Tarabus

29.08.2014 09:45

Článek Honza Froněk, ME

Craig Breen se před Barumkou cítí fit

Craig Breen se před Barumkou cítí fit

27.08.2014 19:56

Článek Honza Froněk, ME

Polsko: Tänak se první výhry nedočkal

Polsko: Tänak se první výhry nedočkal

03.07.2016 16:31

Článek Honza Froněk, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Test Peugeotu 208 T16 na asfaltu [VIDEO]

/ Další video...