English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Gaurav Gill slaví čtvrté vítězství vozu ŠKODA ve čtvrté soutěži sezóny

Zařazeno : Kopecký, Gill

Škoda Motorsport, 18.08.2014 11:10
Tisknout článek
Kategorie : Ostatní; zobrazeno : 5414x


Obhájce titulu Gaurav Gill (IND) z továrně podporovaného týmu ŠKODA MRF dosáhl čtvrtého vítězství při čtvrtém podniku v Asijsko-pacifického šampionátu v rally (APRC). Přes náročné podmínky na trase „Malajsijské rally“ obhájil v neděli mistr Evropy Jan Kopecký (CZ) svým vítězstvím v celodenním hodnocení i průběžné vedení v tabulce letošního šampionátu.
Gaurav Gill slaví čtvrté vítězství vozu ŠKODA ve čtvrté soutěži sezóny
Gaurav Gill slaví čtvrté vítězství vozu ŠKODA ve čtvrté soutěži sezóny

I v hodnocení značek si ŠKODA dále drží vedení a je na nejlepší cestě k úspěšné obhajobě titulu.

„Malajsie je vždy nejtěžší rally v roce. Kvůli tropickým teplotám a srážkám zde panují skutečně extrémní podmínky. Ale máme již jedno vítězství v kapse a při vedení na dvou prvních pozicích mistrovství jsme spokojeni,“ komentuje Pavel Hortek, šéf týmu ŠKODA MRF. Zvlášť spokojený byl vítěz Gaurav Gill po svém suverénním triumfu v úspěšném voze ŠKODA Fabia Super 2000.

Po 14 hodnocených rychlostních zkouškách má se svým spolujezdcem Glennem Macneallem (NZ) již zřetelný náskok na Australana Marka Peddera. Na třetím místě skončil Jun Xu ve vlastním voze ŠKODA Fabia Super 2000. „V uplynulém roce nám vítězství uniklo, o to větší radost máme z tohoto úspěchu. Bylo to zvlášť důležité kvůli boji o titul. S Janem to bude ještě tvrdý boj a mistrovství bude napínavé až do poslední sekundy,“ komentuje indický závodník.

Gill dosáhl na začátku asijské tour APRC svého druhého letošního úspěchu. Poprvé v této sezóně triumfoval při startu na Novém Zélandu. Další dva podniky APRC v Nové Kaledonii a Austrálii vyhráli pro značku ŠKODA Jan Kopecký a Pavel Dresler. Dvojice měla tentokrát první den smůlu na bahnité cesty vedoucí přes banánové a kokosové plantáže na jižním konci Malajsie. V úvodu došlo při jednom dlouhém skoku po dosednutí k poškození zavěšení zadní poloosy. Lídr tabulky se ale do rally přeci jen v neděli vrátil a zajistil si díky vítězství v pěti ze šesti hodnocených zkouškách body, které pomohly k vedení v rámci druhého dne.

Vozy ŠKODA na dvou prvních pozicích nadále vedou celkové hodnocení. Kopecký po čtyřech podnicích ze šesti vede těsně před Gillem. „V sobotu jsme byli na prvním místě, potom jsme ale poškodili auto. To bylo samozřejmě nepříjemné. Ale díky umístění na prvním místě v nedělním celodenním hodnocení jsme dosáhli maxima. Děkuji celému týmu ŠKODA MRF,“ řekl Kopecký. Na podmínky v Malajsii, při kterých se člověk opravdu zapotí, se speciálně připravoval například i v sauně.

Pro českého výrobce aut jsou starty na podnicích APRC velice důležité. Cílem je neustále zvyšovat povědomí o značce na mezinárodních trzích - zvláště na velkém trhu značky ŠKODA v Číně, kde se v listopadu odehraje závěr sezóny APRC. ŠKODA chce růst zvláště na rozvíjejících se trzích v Asii a své celosvětové prodeje v nadcházejících letech hodlá zvýšit alespoň na 1,5 milionu vozů ročně. Další podnik APRC je na programu od 26. do 28. září v Japonsku.

Důležité číslo „Malajské rally“: 14
Ve všech 14 rychlostních zkouškách při „Malajsijské rally“ zajeli oba piloti vozů ŠKODA MRF nejlepší čas ze všech jezdců podniku APRC. Jan Kopecký byl osmkrát nejrychlejší a obhájce titulu Gaurav Gill obsadil ve výsledkové listině šestkrát nejvyšší příčku.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Dva tituly: ŠKODA přepisuje historii v APRC

Dva tituly: ŠKODA přepisuje historii v APRC

28.09.2014 19:33

Článek Škoda Motorsport, Ostatní

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Vodafone Rally de Portugal 2008 - Jan Kopecký - SS1

/ Další video...