English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Bohemka - Seznamovací jízdy v plném proudu

Zařazeno : MMCR1405

Petr Eliáš, 10.07.2014 20:47
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 5454x


Rally Bohemia startuje v pátek 11. července a do chvíle, kdy soutěžní vozy přejedou startovní rampou na Staroměstském náměstí, se odpočítávají již jen hodiny. Seznamovací jízdy na rychlostních zkouškách na Mladoboleslavsku a Železnobrodsku jsou již v plném proudu.
Bohemka - Seznamovací jízdy v plném proudu
Bohemka - Seznamovací jízdy v plném proudu

Dodržování rychlostních limitů soutěžních posádek na rychlostních zkouškách i mimo ně hlídá GPS systém, který při porušení podmínek seznamovacích jízd online informuje vedení soutěže. Následně pak hříšníkům lze udělit sankce od peněžitého trestu až po vyloučení ze soutěže.

Jízdní výkazy a materiály k seznamovacím jízdám si vyzvedlo celkem 55 posádek Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky v rally. Omluvili se startovní číslo 11 Petr Hozák s Josefem Radinou, st. č. 26 Tomáš Pospíšilík s Lukášem Vyoralem, st. č. Michal Srb – Vladimír Osička, st. č. 42 Martin Kouřil – Michal Večerka, st. č. 58 Václav Lichovník – Jiří Černoch. K seznamovacím jízdám se vydalo celkem 32 posádek Mistrovství České republiky v rally historických automobilů – tedy všechny přihlášené posádky. 

V pátek 11. července běží program Rally Bohemia již od časného rána, kdy v 9 hodin začínají technické přejímky přímo v prostoru servisní zóny, které potrvají až do 13 hodin. Od 11 hodin mohou přihlášené posádky absolvovat testovací rychlostní zkoušku shakedown v Hrdlořezích, vzdálených ze servisní zóny u 11. brány ŠKODA AUTO pouhých 6 kilometrů. Od 17:25 hodin začíná program na Staroměstském náměstí, kde v 17:30 proběhne veřejná předstartovní tisková konference. V prostoru startovní rampy zde budou moderátorem zpovídáni vybraní účastníci Rally Bohemia. V 18:10 přejede přes startovní rampu první soutěžní posádka, aby se po krátkém setrvání v prostoru za startovní rampou v 18:33 vydala do první rychlostní zkoušky, která startuje jen pár metrů od startovní rampy na Staroměstském náměstí. Po polookruhové rychlostní zkoušce v Mladé Boleslavi s názvem Staroměstská následuje v 19:24 RZ 2 Lobeč a v 19:52 RZ 3 Vinec. Na všech rychlostních zkouškách 1. etapy se po průjezdu pole MMČR objeví historické vozy MČR HA. Za nimi pojede pole historických automobilů Rally Bohemia Legend, avšak ti absolvují všechny rychlostní zkoušky pouze jednou.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rally Bohemia 2014 se představuje

Rally Bohemia 2014 se představuje

20.05.2014 09:12

Článek Petr Eliáš, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Freddy Loix testoval Fabii R5 v Návarově [VIDEO]

/ Další video...