English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Roman Kresta: Moc lépe už to na Kopné nešlo

Zařazeno : Sprint1402, Kresta

ADELL MOGUL racing team, 03.06.2014 10:04
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 5336x


Roman Kresta s Petrem Starým obsadili ve XXII. ročníku Rallysprintu Kopná druhé místo absolutní klasifikace. Nad jejich síly byl pouze speciál WRC v rukou Tomáše Kostky. Test vozu Škoda Fabia Super 2000 pro srpnovou Barum rally tak byl jednoznačně úspěšný.
Roman Kresta: Moc lépe už to na Kopné nešlo
Roman Kresta: Moc lépe už to na Kopné nešlo

První z letošních plánovaných startů ADELL MOGUL racing teamu proběhl na Kopné. Nově sestavená dvojice Roman Kresta – Petr Starý vyrážela na náročnou trať se startovním číslem 1, ve zbrusu novém speciálu Škoda Fabia Super 2000. Hlavním cílem startu bylo otestovat nastavení vozu pro vrchol sezony, kterým bude účast na závodě evropského šampionátu, zlínské Barum rally.

Roman Kresta naposledy startoval v ostrém závodě právě v srpnu 2013 při Barum rally, což se zásadně neprojevilo na jeho aktuální rychlosti. V úvodních dvou náročných testech (Kameňák, Kopná) byl Tomáši Kostkovi s nesrovnatelnou technikou vyrovnaným konkurentem a časově je dělily pouhé tři desetiny sekundy. Na rychlejších testech Raková a Hvozdná se už naplno projevil výkonový handicap.

Roman Kresta pokračoval v podobném duchu i v druhých průjezdech. Na technických vložkách zajížděl druhé časy, v posledních dvou se musel sklonit jen před speciály WRC. V cíli z toho bylo jasné druhé místo absolutně, s obrovským náskokem na třetího Jana Sýkoru s Fiestou R5.

„Po prvním testu jsem věděl, že jsme dosáhli shodný čas s Tomášem Kostkou, ale po dvojce jsem výsledky vůbec neřešil a do servisu jsme už dojížděli s nějakým mankem a bylo jasné, že speciálu WRC nemůžeme konkurovat. Osobně jsem neměl problém se od začátku dostat do závodního tempa, což rovněž souviselo s fungováním fabie. Prostě jsem se mohl soustředit jen na řízení,“ vrací se k průběhu závodu Roman Kresta.

„Kopná se mi moc líbila, pěkně jsme se svezli a start splnil účel. Do závodu jsme šli s úplně novým vozem, s poslední specifikací fabie. Výhledovému startu na Barumce jsme podřídili i volbu evropských pneumatik. Vše bylo od začátku naprosto funkční, přesto jsme dále zkoušeli, co bylo třeba. A ač se neobjevil jediný problém, Kopná ukázala, kde bychom mohli auto ještě vylepšit. Určitě to byl výborný test pro budoucnost. Kopná byla motoristickým svátkem. Bylo super sledovat, kolik fanoušků na závod zavítalo. Všem děkuji za jejich podporu, stejná slova musím adresovat i organizátorům za bezproblémový průběh soutěže," uvedl Roman Kresta.

"Ve středu 4. června 2014 chci všechny pozvat na charitativní akci „Pohádkový den s KORUNKOU Luhačovice", která bude probíhat celý den u příležitosti Filmového festivalu ve zlínském zámku. Výtěžek z prodeje festivalových panenek KORUNEK pomůže šestileté Terezce, která trpí cukrovkou a potřebuje speciální monitor. Součástí bude i moje autogramiáda," doplnil jezdec ADELL MOGUL racing teamu.

Radostné pocity neskrýval v cíli ani spolujezdec Petr Starý: „Od srpna minulého roku jsem v podstatě neseděl v závodním autě, proto jsem byl moc rád, když se mi na jaře Roman ozval a domluvili jsme se na letošní spolupráci. Samozřejmě jsem měl ze startu trochu respekt. Přece jen jsem si zvykal na nový rozpis, naskočil jsem do nového týmu. Ale doufám, že to dopadlo podle představ a všichni byli s výsledkem spokojeni. Fabia fungovala fantasticky, s Romanem je radost spolupracovat. I proto se už nemohu dočkat startu na Barumce.“

„Roman se vrátil a opět ukázal, že je skutečný profesionál. Podal parádní výkon, který jistě potěšil i fanoušky kolem tratí. Osobně jsem letos zavítal na rally poprvé a z celkové atmosféry a průběhu slušovického sprintu jsem měl jen pozitivní dojmy,“ přiznává majitel společnosti ADELL Trading Petr Zámečník.

Partnerství s úspěšným pilotem a kvalitní start na Kopné potěšil i vedení společnosti Paramo Pardubice. Vedoucí marketingu Luboš Krejčík k tomu dodává: „Jsem rád, že přízeň Romana Kresty i celého týmu Kresta Racing náleží značce MOGUL. Dokazují, že český výrobek si poradí i s extrémní zátěží, které je vystaven v motorech rally vozů. Druhé místo na Rallysprintu Kopná jednoznačně potvrdilo, že Roman Kresta je vynikající jezdec a docílil v konkurenci vozů specifikace WRC maximum, co lze s vozem kategorie Super 2000 dosáhnout. Gratuluji k tomuto úspěchu a děkuji za skvělou reprezentaci značky MOGUL, která se může pro rok 2014 pyšnit oceněním Czech Superbrands.“


/ Zpět na přehled článků

/Související články

Roman Kresta: Moc lépe už to na Kopné nešlo

Roman Kresta: Moc lépe už to na Kopné nešlo

03.06.2014 10:04

Článek ADELL MOGUL racing team, Česká rally

Roman Kresta: Kopná je přípravou na Barumku

Roman Kresta: Kopná je přípravou na Barumku

28.05.2014 09:58

Článek ADELL MOGUL racing team, Česká rally

Racing-Mania.cz

Udrží Roman Kresta vítěznou krumlovskou sérii?

22.05.2012 15:48

Článek ADELL MOGUL racing team, Česká rally

Kresta s Fabií R5 i na Barumce

Kresta s Fabií R5 i na Barumce

28.06.2017 10:32

Článek Honza Froněk, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Sébastien Loeb dnes slaví 40. narozeniny

/ Další video...