English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Tomáš Kostka: Se špičkovým citroënem chci vyhrát!

Zařazeno : Sprint1402, Kostka

Roman Ordelt, 30.05.2014 08:53
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 8453x


Automobilový jezdec Tomáš Kostka neměl původně obhajovat prvenství na víkendovém Rallysprintu Kopná. Kostka získal v letošním roce angažmá v závodech na okruzích a v týmu Audi Sport Italia úspěšně startuje v seriálu EuroV8 Series.
Tomáš Kostka: Se špičkovým citroënem chci vyhrát!
Tomáš Kostka: Se špičkovým citroënem chci vyhrát!

Vedení týmu nebylo nakloněno myšlence ojedinělého startu v rally, ale nakonec svolilo po přímluvě manažera týmu Emilia Radaelliho, mimochodem vítěze populární barumky z roku 1985 po boku Němce Haralda Demutha. Devětadvacetiletý Kostka osedlá v okolí Slušovic a Podkopné Lhoty v české premiéře špičkový soutěžní vůz Citroën DS3 WRC a se zkušeným spolujezdcem Miroslavem Houštěm patří k velkým aspirantům na prvenství ve XXII. antiradary.net Rallysprintu Kopná 2014.
 
Kostka startoval poprvé s tímto špičkovým citroënem na podniku mistrovství světa ve Francii loni na podzim, kde odstoupil hned na začátku soutěže kvůli poruše na zavěšení kol. Navíc zkušeného spolujezdce Houště postihly během seznamovacích jízd zdravotní potíže, a tak soutěž v okolí Štrasburku absolvoval s Britem Chrisem Pattersonem. „Vůz jsem si tehdy alespoň krátce vyzkoušel, velmi dobře se řídí a jede čistou stopu. Společně s testy jsem tehdy najel kolem tří sta kilometrů a měl jsem velmi pozitivní pocity,“ pověděl Tomáš Kostka na tiskové konferenci ve Slušovicích. Zlínský rodák se představil v rally naposledy na domácí barumce a v letošní sezoně startuje s vozem Audi RS5 v závodech na okruzích v italském týmu Audi Sport. V mistrovství EuroV8 Series mu patří výborná druhá příčka, šampionát pokračuje koncem června v Brně. „Letos jsem v rally neměl vůbec startovat. Byl to docela velký problém, abych dostal od vedení týmu svolení tady startovat. Nakonec šéf týmu pan Radaelli se nechal přemluvit a tým mně start povolil až po vítězství na okruhu ve Vallelunze.  Zřejmě to bude můj jediný letošní start v rally, ale samozřejmě mě láká domácí barumka. Jsem velmi rád, že budu ve Slušovicích startovat,“ upřesnil Kostka.

Mediálně oblíbený jezdec přijímá roli největšího favorita letošního rallysprintu ve Slušovicích. „S tak špičkovým autem myslím na vítězství, jiné pořadí v cíli bude pro mě zklamáním. Ale víte, jak to chodí v rally. Přijde jeden defekt a náskok máte rázem fuč. Na Kopné jsou spíše hrbolaté cesty, což nebude pro citroën nic jednoduchého, neboť je laděn spíše na rovnější cesty. Na druhou stranu jsou tady nádherné rychlostní zkoušky, Kopná je rozhodně nejlepší sprintrally v České republice. Čeká nás těžký, ale krásný závod. Už se těším na sobotní start,“ řekl Kostka při setkání s novináři. Stejný vůz Citroën DS3 WRC italského týmu D – Max Racing prožene poslední květnový den v okolí Slušovic rovněž domácí pilot Antonín Tlusťák.   

Letošní ročník Rallysprintu Kopná se uskuteční v sobotu 31. května, start proběhne na náměstí ve Slušovicích v 9 hodin, první vůz se objeví v cíli na stejném místě již v 15:19 hodin. Kopná je opět připravena jako tzv. rallysprint na pětníku, start každé rychlostní zkoušky najdeme od centra soutěže ve Slušovicích do pouhých deseti kilometrů. Celkem trať letošní Kopné měří 178,11 km a obsahuje 8 rychlostních zkoušek na čtyřech úsecích Kameňák, Kopná, Raková a Hvozdná v celkové délce 77,96 km. Další informace naleznete na oficiální webové stránce www.rallysprintkopna.cz.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Kostka pojede Barumku s Fabií R5?

Kostka pojede Barumku s Fabií R5?

04.08.2015 20:39

Článek Honza Froněk, ME

Kostka v Německu nepojede

Kostka v Německu nepojede

19.08.2013 17:39

Článek Honza Froněk, WRC

Kostka po Praze ovládl i Slušovice

Kostka po Praze ovládl i Slušovice

10.12.2016 16:02

Článek Honza Froněk, Česká rally

Tomáš Kostka usedne do fiesty kategorie R5

Tomáš Kostka usedne do fiesty kategorie R5

26.08.2013 10:07

Článek Roman Ordelt, ME

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Sezóna začíná!

/ Další video...