English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Slovinská mise dokončena

Zařazeno : Deneš

Martin Trdla, 27.05.2014 17:40
Tisknout článek
Kategorie : Ostatní; zobrazeno : 4708x


Tým Josef Deneš Motorsport se vydal na nejslavnější slovinskou soutěž Saturnus Rally, která se řadí do seriálu soutěží Evropského poháru. Tým ovšem přijel bojovat zejména o body v rámci Mitropa Cupu, kde letos startuje.
Foto: Martin Trdla
Foto: Martin Trdla

Soutěž pro posádku ve složení Josef Deneš – Klára Šillerová začala v páteční podvečer, kdy se v ulicích slovinské metropole jela superspeciální rychlostní zkouška, která se svými třemi kilometry byla jen rozehřívacím testem. To pravé přišlo až v sobotu. Na posádky čekalo sedm rychlostních testů, ovšem nejdelší z nich meřila třicet kilometrů a jela se třikrát. Že soupeření s místními střelci zde nebude vůbec snadné naznačily již první sobotní kilometry. Na velmi náročné trati se jezdec nevyhnul hned zpočátku výletu mimo trať a hodinám, které stály posádku drahocenné sekundy. Na RZ6 došlo navíc k ohnutí spojovací tyče řízení a s poškozením řízením byla nutné dokončit i následující nejdelší zkoušku dne.

Nicméně i přes všechny výše zmíněné problémy, umocněné navíc problémem s přehřívajícími se pneumatikami, se podařilo vůz dovézt až na cílovou rampu. Konečným výsledkem bylo absolutně desáté místo v hodnocení Mitropa cupu, devatenácté celkově a chuť posádce jistě spravily poháry za druhé místo v hodnocení Evropského poháru CEZ Produkčních vozů.

„Saturnus je právem považován za velmi krásnou soutěž, ve které díky specifickým podmínkám tratí a znalostem místních jezdců se není snadné prosadit, natož na poprvé. Z pohledu posádky je účast v takové soutěži velkým přínosem v zisku mnoha zkušeností pro další rozvoj souhry posádky. Pokud to bude jen trochu možné, rád bych se příští rok vrátil a zúročil nabité zkušenosti z letošního startu. Velký dík patří všem partnerům, kteří stojí za našimi starty. Nesmím opomenout ani práci mechaniků, kteří ve Slovinsku pracovali bezchybně a vůz fungoval.“

Dalším startem pro Josefa Deneše s Klárou Šillerovou bude start v polovině července na Apeninském poloostrově, kde se jede ve dnech 11.-12.července Rally Casentino – Toscana, soutěž seriálu Mitropa Cupu.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Protrápená Lavanttal Rallye

Protrápená Lavanttal Rallye

15.04.2014 09:45

Článek Martin Trdla, Ostatní

Slovinská mise dokončena

Slovinská mise dokončena

27.05.2014 17:40

Článek Martin Trdla, Ostatní

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Dakar - Volný den

/ Další video...