English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Pohár Pirelli v MMČR odstartoval v Krumlově

Zařazeno : MMCR1402, Štajf, Kobliha

Petr Eliáš, 08.05.2014 08:45
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 3534x


Rallye Český Krumlov je považována za jednu z nejnáročnějších soutěží rally v České republice a v tomto roce tomuto označení rozhodně dostála. Počasí zejména druhé etapy připomínalo spíše zimní závod.
Pohár Pirelli v MMČR odstartoval v Krumlově
Pohár Pirelli v MMČR odstartoval v Krumlově

Na trať se snášel déšť mnohdy i se sněhem a teploty klesaly pod pět stupňů celsia. Právě tyto podmínky byly dějištěm premiérového závodu Poháru Pirelli sezony 2014 v Mediasport mezinárodním mistrovství České republiky v rally. Pneumatiky Pirelli opět uspěly na výbornou, objevily se na stupních vítězů v několika třídách a dokonce i v absolutní klasifikaci.

Právě na stupně vítězů v absolutní klasifikaci 42. Rallye Český Krumlov se pneumatiky Pirelli dostaly zásluhou posádky vozu Subaru Impreza Sti Vojtěch Štajf - František Rajnoha. Ta po velkém boji zvítězila v kategorii produkčních vozů třídy 3 a po dramatu v závěrečné rychlostní zkoušce poskočila na třetí místo absolutně. Pro Vojtěcha Štajfa se jedná o životní výsledek. Pirelli bylo u toho, a proto Vojtovi gratulujeme. Druhou nejúspěšnější posádkou na pneumatikách Pirelli ve třídě 3 byla posádka Lumír Firla  - Zdeněk Jůrka, coby týmoví kolegové Vojtěcha Štajfa se stejným vozem. Za nimi skončili Marcel Tuček s Petrem Dufkem a Mitsubishi Lancer EVO IX.

Mezi dvoukolkami se díky nedojetí z důvodu havárie či technické závady v cíli Rallye Český Krumlov příliš posádek neobjevilo. Ve třídě 5 dojeli s Renaultem Clio R3 osamoceni Adam Kobliha s Petrem Chodurou, kteří si při své premiéře v MMČR s tímto silným vozem nevedli vůbec špatně. S nástrahami českokrumlovské rally se dokázali vypořádat i Michal Kraml s Marcelem Kramlem se Škodou Fabia R2. Jako jediní na pneumatikách Pirelli dokončili ve třídě 6.  Veselejší situace už byla mezi šestnáctistovkami třídy 9, kde do cíle dojely tři posádky na pneumatikách Pirelli. Tou nejrychlejší byli Petr Motz s Petrem Glossem. Předstihli Milana Obadala s Ivo Vybíralem i Jana Jinderleho s Petrem Vojtou. Všichni jmenovaní vsadili na osvědčené Hondy Civic Vti.

Samostatnou kapitolou 42. Rallye Český Krumlov je výkon posádky Jiří Kalista - Michal Šofr s historickým Subaru Legacy. Ti po vynikajícím výkonu zcela suverénně ovládli Mistrovství České republiky historických automobilů a dokázali pravidelně zajíždět časy mezi pěti nejrychlejšími i z hlediska absolutního pořadí. Závodili také na pneumatikách Pirelli v 17" provedení. Pirelli gratuluje i této posádce ke skvělému výkonu na 42. Rallye Český Krumlov.

O další body v Poháru Pirelli v MMČR se bude bojovat už za necelé dva týdny při západočeské Rallye Šumava.  Více informací o Poháru Pirelli a o soutěžních pneumatikách Pirelli vám podají pracovníci firmy Motorsport, spol.s r.o.,na telefonu 724 208 808 nebo na mailu kominek@motorsport.cz či podhajsky@motorsport.cz.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Štajf zraje jako víno

Štajf zraje jako víno

06.05.2014 09:04

Článek Karel Špaček, Česká rally

Vojtěch Štajf: R5 je velkou výzvou

Vojtěch Štajf: R5 je velkou výzvou

30.03.2016 18:40

Článek Libor Hlisnikovský, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Volkswagen testuje v Mexiku [+VIDEO]

/ Další video...