English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Jubilejní 1000. start Sparrow racing teamu

Zařazeno : MMCR1402, Hrabec

Pavel Kacerovský, 30.04.2014 09:16
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 5399x


Když na trať Rally Bohemia 2001 vyrazila posádka Milan Kneifel - Daniel Zpěvák s Hondou Civic VTi z dílny Sparrow racing teamu, jen málokdo by si tehdy troufl předpovídat nově vzniklému týmu nějakou budoucnost.
Jubilejní 1000. start Sparrow racing teamu
Jubilejní 1000. start Sparrow racing teamu

Po třinácti letech působení nejen na domácích tratích je však stáj Oldřicha Hrabce vyhlášeným přípravcem soutěžních speciálů opředeným mnoha úspěchy. Při 42. Rallye Český Krumlov 2014 navíc zažije jedno významné jubileum. Podle statistik totiž bude jedna z posádek Hondy Civic VTi, která na jihu Čech v závěru tohoto týdne pojede, držitelem startu týmového speciálu s pořadovým číslem 1000. „O nadcházejícím víkendu pojedou naše auta i v Prešově, ten však začíná až v sobotu, takže tisící start se odehraje právě v Českém Krumlově,“ potvrzuje rekordní zápis manažer Sparrow racing teamu Tomáš Hrabec.

Šestnáctistovková honda, dlouhodobě nejoblíbenější soutěžní artikl v garážích Sparrow racing teamu, je nesmrtelným strojem. Ač tomuto úspěšnému autu měla již v loňském roce skončit homologace (nejstarší speciály byly vyrobeny v roce 1996), na tratích ho budeme vídat i nadále.

„Představitel Federace automobilového sportu Radovan Novák se po několika společných setkáních s námi zasadil v Paříži, aby hondy mohly v mezinárodním mistrovství jezdit až do roku 2017, ve sprintech pak ještě další čtyři roky,“ říká Hrabec a jedním dechem dodává. „Podle našeho názoru v současné době neexistuje žádný nástupce vozu této kategorie, který by civic dokázal předčit.“

V kokpitech těchto závodních aut navíc ve Sparrow racing teamu soutěžácky ‚vyrostlo‘ několik jezdců, kteří se v dalších letech zařadili mezi širší absolutní špičku českého mistrovství. Jmenujme například Jaromíra Tarabuse, Jana Jelínka, Daniela Běhálka nebo Václava Dunovského. Za volanty týmových speciálů se navíc za celých třináct let vystřídaly takřka dvě stovky pilotů.

„Naší srdcovou záležitostí ale napořád zůstane Suzuki Ignis S1600, kterou jsme na začátku letošního roku prodali. Nyní kromě čtyř hond disponujeme dvěma Peugeoty 208 R2 a Škodou Fabia S2000. Tento vozový park chceme udržet i v dalších letech, protože pak k nám může přijít jakýkoliv začínající jezdec a postupně se prosadit až do toho nejrychlejšího auta,“ vysvětluje vizi týmu Tomáš Hrabec.

Za největší úspěchy ve Sparrow racing teamu považují několik českých titulů ve skupině A s dvoukolkami, rumunský mistrovský titul v roce 2008 ve stejné kategorii, nespočet celkových vítězství v bývalé třídě N2 a především šesté místo absolutně Jana Jelínka v Mediasport Mistrovství České republiky 2013. „Dobré výsledky nás samozřejmě moc těší, na prvním místě ale stále zůstává kvalitní příprava a spolehlivost našich vozů,“ má jasno manažer Sparrow racing teamu.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Jubilejní 1000. start Sparrow racing teamu

Jubilejní 1000. start Sparrow racing teamu

30.04.2014 09:16

Článek Pavel Kacerovský, Česká rally

Karel Trojan opět na scéně

Karel Trojan opět na scéně

29.04.2014 13:10

Článek Karel Koldovský, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Crash Thierryho Neuvilla [2x VIDEO]

/ Další video...