English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Do Klatov začínají přicházet přihlášky

Zařazeno : MMCR1403

Karel Špaček, 08.04.2014 18:34
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 3108x


Tempo příprav na tradiční klatovské soutěže začíná nabírat na obrátkách. Národní autorita již schválila tzv. zvláštní ustanovení, která jsou základními dokumenty pro 49. Rallye Šumava Klatovy a 23. Historic Vltava Rallye.
Do Klatov začínají přicházet přihlášky
Do Klatov začínají přicházet přihlášky

V tuto chvíli tedy již nic nebrání tomu, přijímat první příchozí přihlášky na obě soutěže, které se konají v polovině května. Další informace se již postupně začnou objevovat i na klubových stránkách www.pamk.cz a na stránkách vyhrazených oběma soutěžím.

Letošní nezvykle dlouhá zimní přestávka českého motorsportu se chýlí ke konci a začínají se i přibližovat termíny těch nejdůležitějších soutěží. Krátí se i čas zbývající do startu jediné středoevropské soutěže, která je letos zařazena do první poloviny seriálu Mistrovství Evropy v rallye historických vozů.

23. Historic Vltava Rallye se pojde opět společně s 49. Rallye Šumava Klatovy a již na pondělí 14.dubna 2014 je stanoven termín první uzávěrky přihlášek na oba podniky (se sníženým vkladem).

„Z minulých ročníků už jsme si zvykli, že zatímco naše posádky často váhají se zasláním přihlášky na poslední chvíli, mnohá konkrétní jména zahraničních účastníků budeme znát už v nejbližších dnech,“ usmívá se ředitel obou soutěží Jiří Valenta. „Můžeme prozradit, že několik týdnů již máme předběžný příslib účasti například od týmu Rally Club Sandro Munari, který k nám v minulých letech přivezl nádherné vozy Lancia Rally 037 a navíc obhajuje prvenství. Přijedou samozřejmě i další zájemci o body pro Mistrovství Evropy, ale tradičně i početná ekipa severských jezdců, bojujících o svůj Pohár jezdců severských zemí. Samozřejmě se moc těšíme i na účastníky obou našich národních šampionátů, tedy jak na závodníky z Mistrovství ČR v rallye historických vozů, tak i na posádky, které budou pro mnohé diváky asi největším lákadlem – tedy posádky se soudobými vozy, které pojedou v rámci Mezinárodního mistrovství ČR v rallye, a to v čele s trojnásobným vítězem Rallye Šumava a úřadujícím národním šampiónem, Václavem Pechem,“ usmívá se Valenta.

Doplňme ještě přímý odkaz na elektronické přihlášky pro obě soutěže, které jsou na těchto adresách:

entry.vltavarallye.cz/entry-form/competitor   a dále  entry.rallyesumava.cz/entry-form/competitor

Schválení zvláštních ustanovení nám umožňuje nahlédnout také do skladby trati. Samozřejmě budou soutěže zahájeny seznamovacími jízdami a již tradičním čtvrtečním slavnostním představením vybraných posádek na klatovském náměstí, v pátek 15. května dopoledne na soutěžící čeká shakedown. Už také víme, že slavný čínovský okruh ožije již v pátek po čtrnácté hodině. Úvod to bude celkem poklidný, neboť se předvedou nejprve účastníci Rallye Wiesbaden (a možná nejen oni) závodící dle pravidel soutěže pravidelnosti, po šestnácté hodině už ale půjde do tuhého. Od 16.15 totiž začnou na trať okruhu vyjíždět první vozy Historic Rallye Vltava, no a brzy po nich (přesně v 18.00) také posádky Rallye Šumava Klatovy. V pátek pak čekají na obě mistrovské soutěže další čtyři rychlostní zkoušky, takže spát půjdou závodníci až kolem půlnoci. Sobotní jízda o vteřinky začíná pro účastníky ´Vltavy´ v 8.26 rychlostní zkouškou Pohorsko – Víska, jako úplně poslední rychlostní zkouška v soutěži na ně čeká zbrusu nová trať mezi Lipovou Lhotou a Čejkovy (se startem RZ 13 v 16.16), kde se mohou diváci těšit i na jedno velmi atraktivní divácké místo. Sobotní etapa má naplánováno celkem osm rychlostních zkoušek, účastníky ´Vltavy´a ´Šumavy´ na nich doplní i závodníci jedoucí v rámci rallye pravidelnosti.  

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Barum - Crash Breena, Lappiho a Jelínka [VIDEO]

/ Další video...