English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Vsetín: Jakeš vítězem, Odložilík mistrem [SHRNUTÍ]

Zařazeno : Sprint1308

Radek Vojtěchovský, 19.10.2013 17:32
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 6212x


Ani vítězství na závěrečném podniku nezajistilo Miroslavu Jakešovi titul v absolutním pořadí sprintového šampionátu. Pro ten si dojel druhý v pořadí Roman Odložilík, pódium pak doplnil po slabším úvodu Jan Sýkora. Naopak nedařilo se pilotům vozů WRC.
Vsetín: Jakeš vítězem, Odložilík mistrem
Vsetín: Jakeš vítězem, Odložilík mistrem

Titulová matematika zahrnující škrtání dvou nejhorších výsledků hovořila jasně - ani vítězství Jakešovi titul nezajistí, pokud Odložilík dojede na bedně. Jakeš totiž celý rok sbíral body a ani jednou nechyběl v cíli, Odložilík sice měl v tabulce dvě nuly, ale také tři vítězství. Vsetínský sprint pak začal tak, jak oba potřebovali - Odložilík mezi druhým a třetím místem jistil potřebné body, Jakeš se hnal za vítězstvím připraven na možné zaváhání soupeře. V rychlosti dokázal Jakešovi sekundovat jen Polák Grzyb s Fabií S2000, po páté rychlostní zkoušce ho ale zradil motor, čímž se cesta ke druhému místu otevřela Odložilíkovi. V závěru na něj ještě tlačil Sýkora, který měl pomalejší ráno a dopoledne, předposlední zkoušku sice vyhrál, ztrátu na Odložilíka ale celou nesmazal.

Pro skvělé čtvrté místo si dojel mladý Věroslav Cvrček, kterému se sice nedařilo na Semetíně, výkony na ostatních testech ho vynesly ke skvělému výsledku, o který ho nepřipravil ani závěrečný atak zkušenějšího a vyježděnějšího Dohnala, se kterým si v soutěži několikrát prohodil pozice. S velkým odstupem za nimi pak dojel Antonín Tlusťák, nezvykle navigovaný Milošem Vágnerem. Sedmé místo bere Robert Adolf, za jehož zády si to o vítězství ve třídě 3 rozdali Martin Březík a Jaroslav Pešl s Lancery. Elitní desítku uzavřela pátá Fabia S2000 Petra Trnovce, kterého dvě pozice stála penalizace za pozdní přijezd do časové kontroly.

Den neměli jezdci s vozy WRC ani jejich technika. Z pozice v první desítce, kam se po pomalejším úvodu postupně propracoval, odstoupil na RZ 6 pro technickou závadu motoru pronajatého vozu Jaromír Tomašťík a na stejné zkoušce postihl defekt Karla Trněného. Miroslav Plíhal tentokrát nedokázal navázat na výkony z Agropy a Jeseníků a skončil ve druhé desítce těsně před nejrychlejší dvoukolkou Egona Smékala, kterého doplnili na stupních vítězů v hodnocení dvoukolek i třídy Patrik Rujbr a Vlastimil Maxa.

Ve startovním poli MČR HA chyběly tři nejsilnější vozy Kalisty, Navrátila a Káni, takže cesta k vítězství byla otevřena pro Jiřího Petráška s Asconou, který s velkým náskokem porazil Rostislava Majšajdra s BMW 2002 Ti. Ke třetímu místu pět RZ směřoval Daniel Houdek s Mazdou 323 GTX, na šestém testu ale ztratil a tak si třetí místo pohlídal Petr Hustý s Alfou Romeo GTA.

Pohár byl podobně jasnou záležitostí Jiřího Kašpara (Škoda Octavia), druhé místo si vyjel Petr Šimurda (Škoda 130 LR) a třetí Michal Červenka (Peugeot 205 GTi).

Partr Rally Vsetín:
1. Jakeš / Novák Mitsubishi Lancer Evo IX R4 40:58,3
2. Odložilík / Tureček Škoda Fabia S2000 +29,5
3. Sýkora / Škardová Ford Fiesta R5 +35,9
4. Cvrček / Šálek Škoda Fabia S2000 +56,2
5. Dohnal / Venclík Peugeot 207 S2000 +57,6
6. Tlusťák / Vágner Šálek Škoda Fabia S2000 +1:29,4
7. Adolf / Gross Škoda Fabia S2000 +1:33,8
8. Březík / Omelka Mitsubishi Lancer EVO IX +1:42,1
9. Pešl / Pešek Mitsubishi Lancer EVO IX +1:50.1
10. Trnovec / Staněk Škoda Fabia S2000 +1:51,0

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Jiří Sedlář a motokáry

/ Další video...