English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

V Kostelci opět s vítězkou Czech Women Talent DS3 R1

Zařazeno : Sprint1305, Citroen

Lenka Martinová, 26.07.2013 19:42
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 3954x


Nečekaně dlouhou pauzu od soutěžácké premiéry při Rallysprintu Kopná zažila vítězka unikátního projektu Czech Women Talent Lucie Červenková. Nyní se vrátí za volant Citroënu DS3 R1B při Ferodo M.V. Rally v Kostelci nad Orlicí (26. – 27. července).
V Kostelci opět s vítězkou Czech Women Talent DS3 R1
V Kostelci opět s vítězkou Czech Women Talent DS3 R1

Lucie však měla o „zábavu“ postaráno. Krátce po Rallysprintu Kopná, kde se umístila na pátém místě ve třídě 9 a druhá v Dámském poháru, jí čekala státnice na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně.

„Studovala jsem Fakultu managementu a ekonomiky, konkrétně obor management a marketing. Jednalo se o navazující magisterský studijní program, který jsem úspěšně zakončila závěrečnou státní zkouškou. Určitě to byly podobné nervy, jak při mé soutěžní premiéře ve Slušovicích,“ přiznává.

V Krkonoších dvojice Lucie Červenková – Tomáš Plachý chyběla. Vedení stáje Gekon Racing Tomáše Pletky se rozhodlo vzhledem k povodním na českém území závod vynechat. „Bylo to kolektivní rozhodnutí, které jsem osobně podpořila. Za panující situace to bylo správné řešení,“ schvaluje neúčast Lucie.

Nyní čeká závodnici ze Želechovic nad Dřevnicí start na Ferodo M.V. Rally v Kostelci nad Orlicí. A i další konfrontace s finalistkami Czech Women Talent Pavlínou Tydlačkovou a Barborou Holickou, která debutovala ve sprintrally právě v Krkonoších.

„Na Kostelec se moc těším. I když ze začátku možná chvíli potrvá, než se do toho zase ´dostanu´, ale věřím, že to zvládnu. Proti sprintu ve Slušovicích pojedu pro mě ve zcela novém a neznámém prostředí,“ přiznává Lucie Červenková.

Sprint v Kostelci však bude krokem do neznáma i pro spolujezdce Tomáše Plachého. Ten však od Kopné nechyběl na třech podnicích MMČR v Českém Krumlově, v Hustopečích a na Bohemii v kokpitu lanceru deváté evoluce vedle Radka Mifky.

„V Kostelci jsem rovněž nikdy nestartoval, z regionu mám předchozí zkušenosti pouze z Labské rally, která se však přestala jezdit. Ta nabízela pěkné, technické tratě. Takže pokud tomu tak bude i v Kostelci, určitě to bude pro našeho citroëna příznivé,“ popisuje zlínský spolujezdec.

Značka Citroën však bude mít v Kostelci i další želízka v ohni. Špičku dvoukolek od úvodních sprintů okupují Adam Kobliha s Petrem Chodurou jun. a jejich Citroën C2 R2 MAX nebude bez šancí ani na zkouškách v podhůří Orlických hor. Speciál Citroën DS3 R3T představí v Kostelci rovněž Petr Chodura sen., na místo spolujezdce se vrací Karel Žáček. Poslední dvojicí bude mladoboleslavský tandem Jiří Šulc – Radovan Bucha (Citroën C2 R2).

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Citroën Top Driver série se představuje

07.01.2013 07:53

Článek Kateřina Juráňová, WRC

Citroën chystá speciál R2

Citroën chystá speciál R2

27.05.2015 16:02

Článek Honza Froněk, WRC

Racing-Mania.cz

Sezona Citroën Racing Trophy CZ 2012 je uzavřena

23.11.2012 09:22

Článek Kateřina Juráňová, Česká rally

Racing-Mania.cz

Citroen zahájil akci Monte Carlo

10.08.2009 11:32

Článek Ondřej Krajča, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/WRC - Rallye de France - Shakedown Sébastien Loeb (Citroe...

/ Další video...